Оправяте ли си леглото? – НЕ петъчна тема! :)

Maverick

Well-Known Member
Ето на какво видео попаднах. Споделям го защото ми хареса. Съгласен съм с казаното в него и смятам, че точно това умение (не конкретно за оправянето на леглото, а за малките неща) липсва на много хора!

https://www.facebook.com/businessinsider/videos/10153372640739071/

Мен лично много ме дразни когато хората не инвестират много малко допълнително усилие и много малко допълнително време за да свършат работа перфектно, а им се плаща за това.
 
От: Оправяте ли си леглото? – НЕ петъчна тема! :)

Остана ми навик от казармата, първото нещо което правя сутрин е да си оправя леглото.
Става за по-малко от минута.
 
От: Оправяте ли си леглото? – НЕ петъчна тема! :)

Оправяне на леглото, миене на чинии, подреждане на гардероби - това са все неща, които се се придобиват с възпитанието в ранна детска възраст, а за момчетата, които са го изгървали го придобиваха в казармата.
 
От: Оправяте ли си леглото? – НЕ петъчна тема! :)

Преди време бях чел тази реч, сега пак я изчетох. Доста "кратка" е.
Има какво да се поучи човек от нея.
Д.Иванов , ти ако като студент си си оправял леглото, явно си бил един от малкото :)
 
От: Оправяте ли си леглото? – НЕ петъчна тема! :)

Не си оправям леглото, защо да си губя времето. Като си взема жена тя ще оправя първо мен, после леглото и накрая чиниите. Да живей разделението на труда!
 
От: От: Оправяте ли си леглото? – НЕ петъчна тема! :)

Свърши тая с жена и слугиня в едно :D

Това ми напомня на един виц дето се събрали англичанин, французин и българин и англичанина казал взех на жена ми пералня, французина казал взех на жена ми прахосмукачка, а бългрина казал аз си взех пералня, прахосмукачка, гледа децата, глади, мете, чисти и вечерта я е** тая машина и ония се изкорали :)
 

Горе