Оптимален вариант за прехвърляне на USD суми от PayPal към Бг банка?

jd_stojanov

New Member
Здравейте,

Ще съм много благодарен, ако някой може да препоръча оптимален вариант за прехвърляне на USD сума от PayPal към Бг банка (така че да се минава през най-малко такси)? Имам USD сметка в Бг банка, но наскоро получих следното съобщение от PayPal support:

"Due to the banking rules and regulations, all withdrawals to a local bank account have to be in country’s local currency regardless of the currency of your bank account"

С други думи, дори сметката ми в Бг банка да е в USD, при теглене на USD сума, пак ще мина през превалутиране.
Някой пробвал ли е да прехвърля директно към карта? Доколкото разбирам към момента PayPal приемат само Visa/Visa Electron... Та въпроса ми е, ако прехвърлям USD сума директно по карта (пр. Visa Electron) дали пак се минава през това превалутиране и изобщо възможно ли е? Ще се радвам, ако някой има опит, използва определена банка и може да сподели.
 
Link (такси към карти) и Link пак (такси към Bank Acc) с четене от частта „И няколко прости примера“ надолу.

PP Bank Withdrawals (USD/GBP/коя да е др. валута, различна от EUR) ПЪРВО се превалутират по EUR задължително (от тук губиш средно между 4-10% от сумата) тъй като сумата постъпва в DE Bank Account (Deutsche Bank, Frankfurt branch) и се праща като „EUR“ в съответната релевантна държава, към където е заявен превода към сметката. Съответно следва ВТОРО превалутиране, ако сметката, към която се получава, е различна от EUR също. Както и такса за получен „входящ валутен превод“ задължително (според тарифата на банката-получател; обикновено в официалният сайт на bank в секцията с тарифи PDF ще е посочен колко е тя).
 
Последно редактирано:

Горе