Оптимизация за Google.bg?

dudi

Member
Здравейте колеги,

повече от година и половина бях извън бранша и предполагам нещата са се променили изключително много. Та въпросът ми е: Какви актуални техники и трикове използвате за оптимизиране за Google.bg

Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация на Google.bg?

Мисля, че ме разбра...

Така е. Просто не се стърпях да задам въпроса. Извинявай. :)

Не знам да има някакви огромни промени. Просто залагай повече на качеството и постването на свежо съдържание в сайта, който се оптимизира.
 
От: Оптимизация за Google.bg?

Има много промени. Най-малкото, че можеш да си дадеш локализация на сайта, за .bg го разибира, но ако е с друго TLD му задаваш от уебмастъра, че е сайт насочен към бг. Направи го и ще видиш промяна, гаранция.
 
Да, доста промени има в последната една година, както написа. Изсипаха се доста ъпдейти, но винаги в една посока са протичали - качество, както при контента, така и при входящите линкове към сайта ти. И естествено, в играта силно влезнаха и социалните сигнали. :)
 
От: Оптимизация за Google.bg?

Ти сериозно ли :lol:

Най-малкото, че можеш да си дадеш локализация на сайта, за .bg го разибира, но ако е с друго TLD му задаваш от уебмастъра, че е сайт насочен към бг. Направи го и ще видиш промяна, гаранция.

Човека казва, че (повече от година и половина бях извън бранша и предполагам нещата са се променили изключително много).

Мислиш ли, че някой който се е занимавал от 2008 г. до сега с лебмайсторство не знае за това, или ти просто сега си го видял? Същото локализиране го има и за всички други държави в които гошко работи.

Засичах те в няколко теми с подобни изцепки , но тук вече не се стърпях. :lol:

Новата промяна на гугъл колега да знаеш, е че може от лебамастър туля да му туриш към де да ти насочва сайтя главно. Записваш си го и да не го забравиш, слагаш го и всичко ще ти е у ред. :-o :D
 
От: Оптимизация за Google.bg?

Ти сериозно ли :lol:



Човека казва, че (повече от година и половина бях извън бранша и предполагам нещата са се променили изключително много).

Мислиш ли, че някой който се е занимавал от 2008 г. до сега с лебмайсторство не знае за това, или ти просто сега си го видял? Същото локализиране го има и за всички други държави в които гошко работи.

Засичах те в няколко теми с подобни изцепки , но тук вече не се стърпях. :lol:

Новата промяна на гугъл колега да знаеш, е че може от лебамастър туля да му туриш към де да ти насочва сайтя главно. Записваш си го и да не го забравиш, слагаш го и всичко ще ти е у ред. :-o :D

Радвам се, че следиш какво пиша. Всеки има право на мнение, дори да е грешно. А относно това какви изцепки правя, показват резултатите на сайтовете, които поддържам :)
 
От: Оптимизация за Google.bg?

Пълна дори, чети още и придобивай опит.
А може би и последната ми изцепка в този пост ще ти е интересна - http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=55997 ;)

А, за другото ти мнение, не следя ти какво пишеш определено може да си на 100% сигурен/а следя теми които ме интересуват и винаги е било така в този форум.
 
От: Оптимизация за Google.bg?

Има много промени. Най-малкото, че можеш да си дадеш локализация на сайта, за .bg го разибира, но ако е с друго TLD му задаваш от уебмастъра, че е сайт насочен към бг. Направи го и ще видиш промяна, гаранция.
При теб може да е имало, но това не означава че и при други сайтове ще има. Ако е някаква специфична дума, нищо чудно, но ако си в първа страница на ГГ и направиш тази промяна, тя няма да промени нещата. Общо взето аз съм на мнение че всякакви тагове, хтмл грешки, валидация на кода и друго технически неща, нямат влияние на алгоритъма, той класира по съдържане, не по код. Един сайт може да си направиш за 200-1000 лв. в всичко в кода му да е супер, но ако трябва да го завлечеш на 1-ва страница, може да ти отнеме 10к лв. Всеки сам може да си направи сметка, както трябва и какво не.

Ако търсите промяна в алгоритъма ето малко данни: преди 2-3 години си направих блог за климатици, със 70 статии и 15 линка той отиде на 10-15 място, за време 4 месеца. Миналата година си направих блог за много по-лесна дума със 170 статии и 15 линка той отиде на 70-то място за период 1 година.
 

Горе