Оптимизация на приложение в Google Play

V.Andreev

Well-Known Member
Здравейте,

Ненамерих по-удобно място от това да напиша за сегашната си дилема.

Създадох първото си приложение и го качиш в Google Play

От 2 дена статуса на приложението е : Публикувани

Проблема е в това, че не излиза в Търсачката по - дадената кл.дума. Която е негово ИМЕ и която присъства в краткото и дългото описание.

Нямам опит и заради това реших да пиша тук, колко време отнема индекса, ако става веднага къде бъркам...

*Вижда се когато се напиши com.името...
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Здравей, за да излезе по ключова дума ще трябва да изчакаш малко. Трябва малко време. Както сигурно знаеш за класирането на едно приложение са фактор:
-Рейтинга
-Изтеглянията
- Тук тям някой backlink
- Ползването на приложението от потребителите
За това от начало повечето фирми пускат директно реклама на новите си приложения или ако имат големи fb страници се мъчат от там да докарат изтегления както знаеш по уникален начин, а не да се натрапва толкова.
След като натрупаш рейтинг и изтегления и приложението започне да се ползва редовно от потребителите то зависи много и какво е приложението тогава само ще се ранква ако има положителни рейтинги и добри отзиви.
Също така фактор са и представянето на приложението чрез видео и Screenshots
Така посетителите на обявата ти ще знаят какво точно инсталират и има шанс за по-висок брой изтегления.
Това беше от мен за нещата които знам. Не съм сигурен на 100% дали работят, но след малко следене и четене из нета стигнах до тези изводи.
Та приложението ще излезе по ключовите ти думи след 1-2 седмици може и по рано или по късно, но ще е много надолу в резултатите.
Това е от мен опитах се да напиша всичко което знам.
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Благодаря за включванете! Всичко което написа е точно така!

Вече излизам по - кл.дума която исках, доста имам да катеря но стават нещата

Вече имам около 100 сваляния и над 20 полужителен рейтинг (5) :)

Прав си, че иска време и търпение
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Винаги ми е било интересно , може ли човек без никакви познания в материята да хване от някъде уроци да се научи как се правят приложения ?
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Аз лично си наех човек. Но със сигурност всичко е възможно
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Малко да раздвижим темата :shock: Никой не пише в нея. Сериозно ли в целия форум няма нито един човек занимаващ се с приложения за Android?
Като цяло направата на приложение е доста трудна задача като в тази задача се включват следните неща:
- Идея за приложението
- Реализирането на идеята
И след като се направи приложението си мислите че е лесно и го публикувате в Play Магазина и разбирате че конкуренцията е голяма и се сблъсквате със проблем номер едно :D
Намиране на аудитория и оптимизиране на самото приложение. Всеки ден се пускат нови приложения и излизането на точно вашето приложение без инвестиция на голяма сума пари за реклама е почти невъзможно. За това ми е интересно дали ще има други хора, коментиращи за оптимизация и ранкване на приложението по ключови думи. :beer:
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Ето малко инфо какво се случи при мен
"Моето е в тясна ниша ( само за Българския пазар ) и с леко хвалене, мога да кажа, че съм от няколко месеца на Първо място :) по - кл.дума която исках.
Но свалянията за няколко месеца ( почти 1000 ) което е доста малко..."

Имам идея за още и още...просто човека които ми ги прави е доста зает.

Какво помага за добър ранк

Кл.дума да е името на Приложението
Да е включена в краткото и дългото описание
Да има висок рейтинг + коментари с кл.дума
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Ами мерси за споделената информация. Колко дневни инсталирания правиш органично?
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Ами мерси за споделената информация. Колко дневни инсталирания правиш органично?

Малко от 2 до 6
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Аз сумарно имам две приложения или по-точно игри.
За съжаление направата им е най-малкият проблем, популяризирането им е основният. Подобна на моята игра е с над 400 000 сваляния, аз съм само от 100-500.
Основно според трябва да се се пусне реклама към мрежи, който предлагат примерно бонус към вече някоя игра ако се свали вашето.
За съжаление разходите по-моят опит, надхвърлят приходите що се отнася само ако е за родният пазар.
Изчакай до седмица ще се появи и в google play при търсене, няма проблем с това.
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Аз сумарно имам две приложения или по-точно игри.
За съжаление направата им е най-малкият проблем, популяризирането им е основният. Подобна на моята игра е с над 400 000 сваляния, аз съм само от 100-500.
Основно според трябва да се се пусне реклама към мрежи, който предлагат примерно бонус към вече някоя игра ако се свали вашето.
За съжаление разходите по-моят опит, надхвърлят приходите що се отнася само ако е за родният пазар.
Изчакай до седмица ще се появи и в google play при търсене, няма проблем с това.

Да ама цената за реклама за другите страни е много висока :)
И пак си трябва голяма инвестиция която може да се превърне в риск или в добра печалба. Ама за голяма инвестиция си трябва доста добре направено приложение и като идея да е добре примерно ако е игра трябва да е нещо ново и уникално, интересно според мен. Да няма бъгове и да тръгва на всички устройства. Така хареса ли се на играчите ще си играят редовно и ще дават положителни оценки, но за сметка на това се изисква екип за направата на една уникална, нова игра, която да е нещо зарибяващо. И разбира се ако имаш готов продукт уникален сам по себе си не виждам причина защо да не се инвестира голяма сума в реклама.
 
От: Оптимизация на приложение в Google Play

Най-добрия ранкинг сигнал, който Google Play магазина ползва е това когато приложението ти е инсталирано да не бъде изтрито веднага след това от устройството. Наскоро четох, че Apple и Google са променили тези правила леко и сега ще се действа със Subscriptions (повече Subscriptions по-добър ранкинг). Дали е влязло в ефект това вече незнам, немога да постна линк към статията, но би трябвало лесно да я намериш в търсачката. Иначе най-добрата оптимизация, която може да направиш за начало е "приятели, фейсбук" после вече може да се помисли за постване в гейм форуми (ако е игра) и т.н. разпространение.
 
Интересно и полезно инфо за оптимизацията на приложение. Не знам какво е "висока цена за реклама" тъй като цената за 1 инсталиране която постигнах аз е 0,06 ст. :) и това е чисто тестово вярвам, че може и още по добре тъй като това е само 1 кампания а ако се направят 10 за опредлен период и след това се оптимизират резултатите ще са 1 идея по-добри :)
 

Прикачени файлове

  • Test.png
    Test.png
    15.4 KB · Преглеждания: 10
От: Оптимизация на приложение в Google Play


"Моето е в тясна ниша ( само за Българския пазар ) и с леко хвалене, мога да кажа, че съм от няколко месеца на Първо място :) по - кл.дума която исках.
Но свалянията за няколко месеца ( почти 1000 ) което е доста малко..."

Явно имаш проблем с конверсията. Направи A/B тест и виж как ще реагират потребителите. Пробвай този тул https://raisemetrics.com/, безплатен е за един проект месечно
 
Както казах това беше тестова кампания, за app което все още разработваме :), но благодаря за инфото. А и самата кампания (ако може така да се нарече 1 тест) беше само за 2 дни :) Докато тръгна и я спрях ..
 

Горе