Оптимизация на wordpress и opencart

WPNewbie

Active Member
Здравейте,
Имаме сайт базиран на wordpress.
Сега към сайта планираме допълнение - електронен магазин базиран на opencart.
Дайте ми насоки от гледна точка на оптимизацията, кой вариант е по-добре да използваме като адрес на магазина - сайта.ком/магазин или магазин.сайта.ком
Какъв е варианта за една "обща" карта на сайта за двете платформи ?
Има ли някакви допълнителни тънкости?
Благодаря на всички отзовали се.
 
Хм, защо не ползваш woocommerce? Плъгин за добавяне на шоп функционалност. И в този случай: домейн.ком/магазин. Тънкостите са в това, че трябва да си докараш визията, както е на сайта. Може и да е лесно, но като цяло ще трябва да го понастроиш за целта.
 
От: Оптимизация на wordpress и opencart

Защото всъщност по-голямата част от артикулите, вече са публикувани в магазина, който е базиран на opencart ... :)
До този момент самия магазин не е публичен, не е индексиран и т.н.
 
Хм, тогава виж с shop.domain.com - не е лоша структурата и така, и гледай стилово да не се различават. Важно вметка искам да направя - нужно е и онлайн магазина да има добра "комуникация" с основния сайт. Или с две думи са може да се върнеш на главния сайт по нормален и красив начин от магазина. ;)
 
От: Оптимизация на wordpress и opencart

Добре,
Приемам варианта с магазин.сайта.ком, но все още нямам идея как мога да генерирам една "обща" карта на сайта за домейна и поддомейна ...
 
От: Оптимизация на wordpress и opencart

От гледна точка на оптимизацията е най-добре да разкараш уърдпреса и да си направиш магазин с блог(ама блога да е добре оптимизиран и сео пипнат, както и магазина де).
А от гледна точка на сигурността е направо задължително.
Един редирект на старите линкове към новите решава проблема.
И администрирането става по-лесно.
Аз наскоро слагах един блог на опенкарта на една клиентка, който много ми хареса и помолих автора му да добави свързани продукти към статиите и стана чудо.
Малко му липсва сео, ама много малко(снипетите-ще си ги добавя сама, друготе е много добре направено).
Blog - Clean Opencart Blog Extension
 
От: От: Оптимизация на wordpress и opencart

От гледна точка на оптимизацията е най-добре да разкараш уърдпреса и да си направиш магазин с блог(ама блога да е добре оптимизиран и сео пипнат, както и магазина де).
А от гледна точка на сигурността е направо задължително.
Един редирект на старите линкове към новите решава проблема.
И администрирането става по-лесно.
Аз наскоро слагах един блог на опенкарта на една клиентка, който много ми хареса и помолих автора му да добави свързани продукти към статиите и стана чудо.
Малко му липсва сео, ама много малко(снипетите-ще си ги добавя сама, друготе е много добре направено).
Blog - Clean Opencart Blog Extension

Бая глупости изписа, ама няма време сега. После ако не забравя ще си допълня.
 
От: Оптимизация на wordpress и opencart

Има инсталиран wordpress и инсталиран opencart.
И двете работят и се справят с невероятния трафик от около 30-40 посещения дневно.
Има ли смисъл да спирам и да градя на ново от нула + редиректи ?

П.С. за първи път чувам, че wordpress-а има проблем със сигурността, по-голям отколкото коя да е друга CMS ...
 
От: Оптимизация на wordpress и opencart

Здравейте,
Дайте ми насоки от гледна точка на оптимизацията, кой вариант е по-добре да използваме като адрес на магазина - сайта.ком/магазин или магазин.сайта.ком
магазин.сайта.ком за гошо е отделен домейн

Какъв е варианта за една "обща" карта на сайта за двете платформи ?
Събмитваш си двата сайтмапа.

От гледна точка на оптимизацията е най-добре да разкараш уърдпреса и да си направиш магазин с блог(ама блога да е добре оптимизиран и сео пипнат, както и магазина де).
Разкостил съм кърнела и съм правил доста модификации за двете системи.
Не го прави, освен ако искаш после да пускаш 10 теми ОС ми трещи имам 1000 грешки.

А от гледна точка на сигурността е направо задължително.
Я ми покажи уязвимост във WP, която не е отстранена? А тези, за които се изписа много през последната година на практика може да се използват само от вътрешен човек, който има достъп до сайта.

П.С. за първи път чувам, че wordpress-а има проблем със сигурността, по-голям отколкото коя да е друга CMS ...
Пуристите на опънкарт си затварят очите за това колко некадърно е написан и търсят кусури на WP-то.
 

Горе