Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

5ROVBABY

Active Member
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

5ROVBABY => добри съвети даваш за оптимизация на картинки, прочетох статията ти, виждам, че си рекламираш статията и блога, но все пак ако търпиш критика, бих ти казал грешките които видях, че си допуснал!
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

Разбира се, че търпя критика, даже всякаква критика. Сподели грешките ми тук, за да може повече хора да научат нещо полезно.
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

Добре, щом казваш. Ето ти нещо, което не е грешка, но е неправилно обяснено. Доколкото знам Alt text е предназначен за хората с увредено зрение - тези, които не могат да виждат но са отворили сайта ти. Това не си го обяснил. От тук следва, че Alt и title на снимките могат и да не са еднакви, даже за предпочитане е да не са еднакви - в title задаваш заглавието, а в alt - описваш снимката. По такъв начин даже се допълва информацията за снимката - следователно се увеличава шанса да я класираш.
Друго нещо което забелязах, че нямаш и което аз приемам за грешка - нямаш надпис под снимката.
Трето нещо - не си линкнал снимката. Сложи един линк в текста си към снимката.
Четвърто нещо, което отново не е грешка, но ти го препоръчвам - пиши файла на снимката на латиница. Файла на снимката на латиница, title и alt - на кирилица.

После, написал си: "Когато Гугъл ранква уебсайтовете и изображенията, взима предвид времето на зареждане. Колкото по-бързо зарежда вашият сайт, съответно вашата картинка, толкова по-добре за Гугъл ранка ви. "

Аз за първи път чувам PR да се влияе от снимките? Или нещо бъркам и под "гугъл ранк" нямаш предвид page rank? Между другото и за първи път чувам за "гугъл ранк" - би ли ми обяснил какво е това?
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

Информацията ми е, че Alt text-a е за търсещите машини - чел съм го в един уважаван английски блог. Нямам надпис под снимката, защото се опитвам да изградя име на този блог и не наблягам на сео-то. Линкът към снимката липсва поради същата причина. Приемам забележката за името на файла, скоро го четох тук във форума, но съм забравил да го споделя и приложа. Под Гугъл ранк имам предвид класирането в търсачката. Благодаря за градивната критика.
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

Бе щом казваш - няма да споря. Сайта и знанията са си твои, ти решаваш какво да правиш. Аз само реших да споделя част от опита си - а именно как успявам да класирам всяка снимка която пожелая на първите места. ;)
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

Тъмън щях да отворя нова тема, но мисля че ще е по-добре да задам въпроса си тук. Как бихте оптимизирали сайт, който е 90% снимки 10% съдържание, нещо като 9gag, но български вариант? Дали е по-добре да се добавят някакви хумористични статии на отделна страница и да се оптимизират отедлно снимките?
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

Темата за снимките е хубава. На мен нещо не ми се получава това SEO на снимките.
Файловете са ми ключова дума/фраза на латиницa, има title i alt tag на кирилица, има го и плъгина за гоогле имаджес, но съм махнал линка към изображението (тоест не може да се цъка на снимката), няма и caption.
По принцип, важни ли са Линка към избображението и caption за доброто позизиониране на изображението в G images?
ScreenHunter_02 Aug. 08 16.17.gif
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

Не, не са важни. Никога до сега не съм ползвал никакви плъгини за снимки, също така не съм ползвал и caption. Следователно - щом успявам значи те не са важни!
Линкът към изображението също не е важен на 100 %, но помага.
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

Ще изпробвам техниката с поставяне на линк в статията, който сочи към изображението. Благодаря на @Странникът за тази информация. Също така съм чел, че е полезна практика да се слага линк на самото изображение, който сочи към въпросната статия, блог.
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

По-скоро в title трябва да опишеш снимката. За всичко друго съм съгласен.

Добре, щом казваш. Ето ти нещо, което не е грешка, но е неправилно обяснено. Доколкото знам Alt text е предназначен за хората с увредено зрение - тези, които не могат да виждат но са отворили сайта ти. Това не си го обяснил. От тук следва, че Alt и title на снимките могат и да не са еднакви, даже за предпочитане е да не са еднакви - в title задаваш заглавието, а в alt - описваш снимката. По такъв начин даже се допълва информацията за снимката - следователно се увеличава шанса да я класираш.
Друго нещо което забелязах, че нямаш и което аз приемам за грешка - нямаш надпис под снимката.
Трето нещо - не си линкнал снимката. Сложи един линк в текста си към снимката.
Четвърто нещо, което отново не е грешка, но ти го препоръчвам - пиши файла на снимката на латиница. Файла на снимката на латиница, title и alt - на кирилица.

После, написал си: "Когато Гугъл ранква уебсайтовете и изображенията, взима предвид времето на зареждане. Колкото по-бързо зарежда вашият сайт, съответно вашата картинка, толкова по-добре за Гугъл ранка ви. "

Аз за първи път чувам PR да се влияе от снимките? Или нещо бъркам и под "гугъл ранк" нямаш предвид page rank? Между другото и за първи път чувам за "гугъл ранк" - би ли ми обяснил какво е това?
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

По-скоро в title трябва да опишеш снимката. За всичко друго съм съгласен.

Title си е за заглавието. Но вече си е твой проблем ако го използваш за да описваш снимките!
 
От: Оптимизиране на изображения за "Google Image Search".

Доколкото знам Alt text е предназначен за хората с увредено зрение - тези, които не могат да виждат но са отворили сайта ти. Това не си го обяснил.

Alt (Alternative) тагът не е за хора с увредено зрение, а служи за алтернатива на изображението, в случай, че е повредено и не се показва, или просто има проблем със зареждането му. Тоест, показва се на мястото на снимката в случай, че тя не зарежда.
 

Горе