Оптимизиране на онлайн игра

momcheto

Well-Known Member
Здравейте,
направих един сериозен проект, по моите критерии за сериозност.

На практика онлайн игра, базирана на PHP/Mysql


Доста различна платформа стана, авторска, различна.
Като функционалност не е никак проста. Тествах отделните й модули и върви чудесно, не товари сървърите на суперхостинг. Най-много се притеснявах за процесорното време, което ще изразходва, но уви добре е положението - на 200 юзъра и 2500 импресии прави 2-4 минути.

Получи се приятно, мисля да не поствам линк, за да не правя реклама.

Та имам няколко въпроса:
1. Директории, в които може да бъде добавен сайта - български, за игри? Или да си поствам линка в стандартните заподозряни.
2. Платена реклама, кое е най-доброто решение. Можете да поствате изгодни оферти.
3. Струва ли си постването във форуми и кои ще ми препоръчате?

Пуснах реклама във фейсбук. Да кажем, че е странно, че в профила отчита примерно 200 клика, а tyxo измерва 100 реферниции от фейсбук.
Започнах да мисля, че кликовете във фейса не са уникални, а се допускат от 1 юзър по няколко?

В общи линии, какви методи за оптимизация на такъв сайт се сещате.

Поздрави и мерси за евентуалните коментари от ваша страна.
 
От: Оптимизиране на онлайн игра

Аз имам един съвет и той е да ползваш Google Analytics заеби го това Tyxo. От там нататък вече може би по разни гейминг форуми или пък форуми с обща тематика, но с раздел за игри като Булфорума например може да напускаш разни постове. Ако не е проблем пусни на ЛС да я видим тази игричка.
 
Аз ако имах игра щях задължително да пусна адурдс реклама - АМА не само текст а и банери зареди в кампанията (всички видове размери)

ще струва пари ама няма да съжаляваш че даже и на конкуренти сайтове кйто имат адсен ще излезеш
 
От: Оптимизиране на онлайн игра

Аз имам един съвет и той е да ползваш Google Analytics заеби го това Tyxo. От там нататък вече може би по разни гейминг форуми или пък форуми с обща тематика, но с раздел за игри като Булфорума например може да напускаш разни постове. Ако не е проблем пусни на ЛС да я видим тази игричка.

Вярно е, на всички сайтове имам Аналитик. Обаче ме домързя да сложа и на този. Сега го направих и наистина е по-добра статистиката. Ще видим дали ще има разминаване сега.

Тази вечер ще пратя линкове, на който се интересува, че от голямото правене на тази игра и ми се прецака мишката, освен нерви строших и нея и сега скролвам на лаптопа и направо съм супер непохватен.
 
От: Re: Оптимизиране на онлайн игра

Аз ако имах игра щях задължително да пусна адурдс реклама - АМА не само текст а и банери зареди в кампанията (всички видове размери)

ще струва пари ама няма да съжаляваш че даже и на конкуренти сайтове кйто имат адсен ще излезеш


Истината е, че гугъл адуърдс ме изнервиха много. Един месец ми одобряваха и проверяваха реклама, която беше на сезонен сайт и нищо не се случи.

То не беше ключови думи не им харесаха, после те били се объркали, пък накрая ваучерът ми изтекъл докато проверяват рекламата, нищо че депозирах 50 лева извън купона.

Кофти история са адуърдс. Но и аз се замислям да се обърна към тях ОТНОВО. Може да имам късмет.
 

Горе