Освобождаване на стока пристигаща на летище София

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте,

Тази седмица очаквам да пристигне стока по въздушен път на летище София. Коя компания бихте ми препоръчали за митническо представителство? Споделете вашите преживявания и опит!
 
Последно редактирано:
Ами пробвай с DHL примерно, ако Lufthansa нямат такава опция.
То обикновенно фирмата, която ти извършва превоза има опция митническо представителство - безплатно или срещу доплащане, зависи.
 
Ами пробвай с DHL примерно, ако Lufthansa нямат такава опция.
То обикновенно фирмата, която ти извършва превоза има опция митническо представителство - безплатно или срещу доплащане, зависи.

Lufthansa е самолетна компания.
DHL могат да те представляват само стоката е изпратена по тях.
 
Добре де, как пристига така някаква стока просто със самолет на Lufthansa, преди това не си ли се разбрал със спедитор, който да ти направи всичко - транспорт, митница и транспорт в БГ? Така е най-добре, една спедиторска фирма да ти върши всичко. Аз така правя всеки път - за въздух всичко с DHL, за контейнери - друга спедиторска фирма във Варна.
 
Кой не си е подготвил домашното - сега мноу паре…
 
Явно не съм се изразил добре. Не съм направил поръчката все още, смятах, че ще успея да открия преставителство за 1-2 дни и затова казах, че пристига другата седмица :D

Не мисля, че ми е нужна спедиторска функция, мога и сам да си транспортирам товара. Трябва ми митнически агент, който е в добри отношения с тамошната администрация (аерогара София) и единствено да ме представлява.
 

Горе