Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

samba

Active Member
Здравейте,
Исках да ви съобщя поредната простотия на нашата държава...
Всички фирми в който собствениците се самоосигуряват, трябва да преминат на ДУК(договор за контрол и управление) като минималния праг за осигуровките за всяка дейсност е различна, но в общи линии под 700лв няма..

Закона влиза в сила от 01.01.2013 година
Днес ми го съобщи счетоводителката, била е вчера на семинар точно по тази тема.
И ми каза, че скоро ще приемат закон с който, ако не си плащаме осигуровките можем да влезнем в затвора ( всичко преминава към криминалния кодекс.. все едно сме престъпници)

КАже ми какво да правя.. Направо съм бесен на великите ни управници.. е как да гласувам за тях?
Въобще какво се напъвам да постигна нещо в БГ.. Като ебават майката на всичко!

НОВО ->

След новогодишно да ви зарадвам с това, за което говоря в първия пост!

Кодекс за социално осигуряване

Чл.4 ал.1 т.7 ->

Задължително осигурени за общо заболяване и майчинство, инвалидност поради общо заболяване, старост и смърт, трудова злополука и професионална болест и безработица по този кодекс са:

7. (предишна т. 6 - ДВ, бр. 74 от 2002 г.; доп., бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.; изм., бр. 99 от 2012 г., в сила от 01.01.2013 г.) управителите, прокуристите и контрольорите на търговски дружества и на едноличните търговци, синдиците и ликвидаторите, членовете на управителните, надзорните и контролните съвети на търговските дружества, както и лицата, работещи по договори за управление на неперсонифицираните дружества;


Към момента е прието в кодекса за социално осигуряване, след разговор с даначен инспектор се разбра, че продължаваме да се осигуряваме по стария начин (до второ нареждане).
 
Последно редактирано:
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Сигурно ли е това? Много неприятно!!!
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Има ли го публикуван закона в държавен вестник и как точно е формулирано?
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Сигурно ли е това? Много неприятно!!!

Заглавието е объркано.. Ама се бях изнервил.
Осигуровките скачат за самоосигуряващите се управители на фирми.
Сигурно е! Сега ми го сервира счетоводителката, било е прието като закон.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Има ли го публикуван закона в държавен вестник и как точно е формулирано?

Незнам дали го има ще проверя днес
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Те преди бяха правили някакви опити да задължат всички управители да се регистрират по ДУК, но почти никой не го направи.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Те преди бяха правили някакви опити да задължат всички управители да се регистрират по ДУК, но почти никой не го направи.

Аз съм в шок направо вече обмислям някакви варианти.. много крайни дано това, което ми се каза от счетоводителката не е вярно или поне има някаква вратичка.
Или пък променят закона
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

На мен лично това ми изглежда повече от малоумно!!! Не може да искаш да стимулираш малкия бизнес а да го облагаш с още по-големи данъци така и малкото, които сме на светло ще отидем май на тъмно.

От друга страна ако една малка фирма прави по 10к лв. на месец няма да усети разликата, но за тези които я вземат 1000лв я не си е направо престъпление да ги облагаш с по-високи осигуровки!
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Точно това е цялата работа. Да товариш най-малките, без оглед на резултатите, с още разходи на фона на ситуацията в момента си е изродщина. Само аз познавам 10 човека, на които това ще обърне каруците. 300 лв. са си почти една заплата....
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Дайте варианти за заобикаляне на това :cry:
Бесен съм... Бизнеса ми е нов и все още работя на нулата дори и лек минус.
Ако това влезе ще убие и малкото прохождащи фирми с не-голям капитал.
Безобразие!
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Отделно да пробуташ това в 6 без 10 е изключително подло. Да се надяваме да не е вярно, че иначе много неприятно ще става.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Аз бих дал вариант, той е ... улицата ... това е! 1 млн трябва да хранят 6 млн. Няма как данъци и такси, глоби и др. да не растят? тези 1 млн ще изхранват другите 6. Според мен слде година две от 1 млн ще станат 300 000 хил. - така е! Това ни предстои.
Знам, че тук има адски много младежи, съвета ми към тях е - гоу гоу гоу към друга страна! Приятелски настроен съвет е това! Наистина - идват мрачни времена за малкия бизнес.
Големите компании изнасят бизнеса си в чужбина, малките фалират - ко остава ? Среден бизнес? Ха х а:)
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

поредната простотия - всичко за пари
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Дайте варианти за заобикаляне на това :cry:
Бесен съм... Бизнеса ми е нов и все още работя на нулата дори и лек минус.
Ако това влезе ще убие и малкото прохождащи фирми с не-голям капитал.
Безобразие!

Ние сме на същото дередже..
Дет се вика имаме пари за счетоводител/осигуровки и зареждане на стока.. оставаме на нулата или малко отговоре като казвам малко имам предвид малко!
Днес счетоводителката ще провери къде какво пише за това, явно никой нищо не знае ама е имало вчера семинар на тази тема.
Това се прави с цел, защото имало много малки фирми, който се самоосигуряват и искат да им вдигнат данъка, за да влизат повече пари в държавата..
Е какъв е смисъла на цялото това нещо, като 50% от фирмите ще затворят?!
Аз също позлавам поне 3-4 човека, който ще закрият дейсността на фирмата и ще почнат на черно да си бачкат както си бяха и преди...
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Ако го няма в държавен вестник може да някъв кьорфишек, питай я къде го е прочела този закон?
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Ако го няма в държавен вестник може да някъв кьорфишек, питай я къде го е прочела този закон?

Била е на семинар свързан тясно с новите законови промени.
Днес по-късно ще го потърси и ще ми даде информация, когато ще споделя с вас.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

И аз не съм чувал за подобно нещо. Ако е вярно - закриваш ЕООД-то и откриваш ЕТ. Там няма как да си на ДУК.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Ако го има обнародвано в ДВ пиши в кой брой е плс.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Скоро имаше в една от темите линк за посредник, който ти открива ЕООД в УК, където условията са доста по-добри от тукашните.
 
От: Осигуровките за малките фирми скачат с 200%!!!

Аз заради всичките простотии си спрях фирмата и се отказах от това, тук не си заслужава да се прави бизнес, тази държава потъва все повече. Отказвайте се докато е време и се ориентирайте към някоя по-нормална :)
 

Горе