Отваряне на онлайн магазин

sixking

Well-Known Member
Здравейте. С голям риск, да получа какви ли не негативизми пускам тази тема.
От доста време ми се върти в главата да си направя един магазин. Говорим за стока която аз да купя, и да продам с някаква надценка.
Добре де, обаче какво би се купувало добре в България, а не накрая да остана с една стока, която трудно мога да продам.
Да кажем, повече ми се иска да е за калъфчета за телефони. Има магазини, много при това, но мисля че ако взимам от ибей, и дори по 2лв надценка да им сложа, пак ще съм на сметка.
Някакви идеи и дискусии по въпроса ?
(пак се извинявам ако нещо темата или аз задавам глупости)
 
От: Отваряне на онлайн магазин

Помисли за дропшипинг! Първо без печалба - ако потръгне може да купиш стока :)
 
От: Отваряне на онлайн магазин

Калъфчета, а ? Много магазини? Аз се сещам поне за пет, които продават такива неща - аксесоари за мобилни телефони! Да ги продаваш с малка надценка? Ми отвори си форума на аднроид - българския и там валяло от такива малки онлайн "магазини" с подобна надценка!!! Какво ще върви в БГ, само ако знаехме отговора, а? :wink: Всъщност аз го знам8) и смятам в скоро време да пусна една тема по въпроса за Crowdfunding за тази стока...
Идеята на nortrant не дава точно отговор на въпроса ти , а е по скоро начин за реализирането на идеята ти за онлайн магазин! Но не ти казва, че най сложното там е не толкова да решиш какво ще пре/продаваш, а да създадеш контакти с фирми контрагенти- доставчици/производители/вносители на стоките и да "просвириш" начина, по който това ще се случва! И не забравяй, че по последна статистика в БГ, делът на онлайн продажбите е едва 17%!
 
Последно редактирано:
От: Отваряне на онлайн магазин

Помисли си колко калъфчета за гсм си си купил по Интернет?

Аз 0. Винаги гледам да пробвам няколко на живо и това не е гаранция, че ще пасне китайския калъф.
 
От: Отваряне на онлайн магазин

Идеята за калъфчета беше като основна. И естествено, и тя си има кахърите, и както сами казаха някой от колегите - кой колко купува.
За първият въпрос - каква сума имаш - да кажем че за момента сумата не е от значение, важно е да се даде тласък на идеята.
Дропшопинга - това си мисля че е още по-голяма прецаквация :D
Мислех и за някаква козметика, понеже знам евтини места за нея.
 
От: Отваряне на онлайн магазин

сложи едни 500 лева месечно като разходи по фирма, магазин и т.н. и тогава смятай как с по 2 лева надценка ще печелиш
 
От: От: Отваряне на онлайн магазин

Но не ти казва, че най сложното там е не толкова да решиш какво ще пре/продаваш, а да създадеш контакти с фирми контрагенти- доставчици/производители/вносители на стоките и да "просвириш" начина, по който това ще се случва!

точно това е най-трудно! да знаеш :lol:

казвам на човека да не се набутва с много пари за стока която след това няма да може да продаде!
 
От: Отваряне на онлайн магазин

Здравейте. С голям риск, да получа какви ли не негативизми пускам тази тема.
От доста време ми се върти в главата да си направя един магазин. Говорим за стока която аз да купя, и да продам с някаква надценка.
Добре де, обаче какво би се купувало добре в България, а не накрая да остана с една стока, която трудно мога да продам.
Да кажем, повече ми се иска да е за калъфчета за телефони. Има магазини, много при това, но мисля че ако взимам от ибей, и дори по 2лв надценка да им сложа, пак ще съм на сметка.
Някакви идеи и дискусии по въпроса ?
(пак се извинявам ако нещо темата или аз задавам глупости)

Ако идеята е само пример, то важното е,че искаш да започнеш процеса!Успех!Избери си стоката , структурирай си магазина и започвай.И...НЕ СЕ НАБУТВАЙ С МНОГО СТОКА КАТО НАЧАЛО8)
 
От: Отваряне на онлайн магазин

Най-важното е да не се набутам със стока която да не мога да продам.
 
От: Отваряне на онлайн магазин

Чак 500 лв не, но ~100 лева ще ти стъпят всички разходи по фирмата и сайта. Отделно 110 лева осигуровки на месец и де му се видя края не знам...

Виж някое твое хоби, което те кефи. Прецени дали си адекватно подготвен да даваш съвети в тази област. Примерно обичаш да редиш пъзели. Идва майката на Жорко и те пита по чата "Този пъзел подходящ ли е за Жорко, син мамин?" Ти трябва с твоята подготовка в областта да й го продадеш пъзела от 3000 части, който Жорко мамин никога през живота си няма да седне да нареди целия, но ти трябва да й го продадеш.

Ако някой ти спусне идея да продаваш нудълс през сайта ти щото виждаш ли много вървели (пък и кой ще е толко луд да му върви нещо и да ПОДАРИ идеята за това на друг, не знам...) ти как ще облъчваш клиентите си в началото, "за да видиш дали ще тръгне"? Не става тая...

Виж, ако питаш "Имам идея да продавам спукани презервативи (примерно, щото и ти не си толко луд да кажеш каква ти е идеята тук). Кажете ми как да обезпеча технически сайта, дайте някакви хинтове покрай маркетинга. Тогава ще имаш повече успех в темата. Иначе просто не е сериозно. Приличаш в очите на хората пишещи тук като едномесечен търгаш, който иска да купи х стоки да ги продаде на 200% и да изпие парите. Хората, които знаят какво правят няма да си мръднат и пръста да ти коментират темата...
 
Последно редактирано:
От: Отваряне на онлайн магазин

Това че съм от малко време, не значи не чак толкова нищо не знам. В повечето време само чета, за да не спамя излишно.
Аз го казах на един колега на ЛС, ще го кажа и тук - изобщо не смятам в началото да отварям цял сайт. По продавалник да се продават, или някви други публикарчески сайтове.
За момента, като чета коментарите, хем си обогатявам идеите, хем виждам някои интересен пост.
 
От: Отваряне на онлайн магазин

Така, като гледам темата, ми прилича повече на писмо до Дядо Коледа.
Но пък не са малко хората, дето пишат писма на добрия старец...
 

Горе