Отвратен съм от Mtel

Maverick

Well-Known Member
Това е най-мизерната фирма на света! Смениха ми акаунт мениджъра и новия е от София и си крие телефона, комуникираме само по мейл. Договорихме (ако може да се нарече договорка) за определени условия (орязаха ни сумати привилегии който сме имали години наред при различни акаунт мениджъри, да уточня, че сме им клиенти още от времето на мобифоните, когато мтел имаха покритие само в няколко големи града и то не на 100%). Да за въпросния НОВ акаунт мениджър. Праща ми договора по куриер БЕЗ ПРАВО ДА ГО ПРОЧЕТА или го подписвам или го отказвам, без да съм го погледнал. Питах куриера не може ли да се обади и да му смени статута, каза, че не може. Аз му казах, че няма да подпиша договор без да съм го чел и че ще се свържа с акаунт мениджъра и той си тръгна. Оказа се обаче, че това е мисия невъзможна. Свързаха ме с някакви заместници който ми казват съвсем различни неща за условия и прочие. Отивам в офис на мтел и чакам 3 часа да ме обслужат (трябва да е точно някой си определен, не може да е случаен служител). Там ми казва нещо тотално различно. Едно от нещата тъй като ни орязаха бая привилегии беше да спрем няколко номера и 2 от тях да минат на ваучери тъй като на тях има само входящи номера. От офиса обаче оня ми вика аз не мога нищо да направя, след като проведе един 30 мин. разговор и ми каза, че щели да се свържат с мен. И тъй като ми писна и това не е единственото нещо с което се занимавам (и точно тук ми беше грешката) се обадих на куриера и го извиках пак да дойде за да подпиша договора. Прочетох го по диагонал и веднага установих, че една от таксите е с 18 стотинки по-висока, ама нали ми беше писнало и си викам айде не е болка за умиране. Подписах го БЕЗ ДА СПИРАМ 2-та НОМЕРА КОЙТО В ОФИСА НЕ МИ РАЗРЕШИХА ДА ПРЕМИНАТ НА ВАУЧЕРИ ЗАЩОТО НЕ Е БИЛ ПРИКЛЮЧИЛ ДОГОВОРА. Тази сутрин си гледам единия телефон с една от въпросните карти и какво да видя няма обхват. Звъня на *88, че нали мениджърката ми е трудно достъпна и там ми казват идете в офис и кажете, че са спрени по погрешка и ще ги пуснат. Отивам в офис за мен е работен ден и си оставям бизнеса на самотек за да си пусна номерата и от офиса след ново чакане от 1 час ми казват, че нищо не могат да направят.

МТЕЛ НИКОГА ПОВЕЧЕ!!!!!!
 
От: Отвратен съм от Mtel

Добре дошъл в реалноста. Аз трябваше да стигна до съд с виваком за да може да си свършат работата и някой да намери договора ми за да видят че не съм взимал допълнителни карти от тях. Аз ги бях поръчал, и уж щели да ги доставят с куруер в офиса, ама никога не дойдоха, а таксите си тръгнаха, после ми наложиха неустойки и накрая съдия изпълнител. За това време имам над 60 проведени разговора за период от над 1 година. Общо взето им звънях всяка седмица, и оператора като разбереше за какво се обаждам ме оставяше по 10-20 мин онхолд.
Проблема всеки път се екскалираше и щели да ми се обадят другата седмица и до тук.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Аз имах нет на една глобулска карта (лична, не фирмена) и от там от където я изкарах не искаха да ми прекратят абонамента, смених 3 офиса в един и същи ден и на всеки офис ми сипваха различни лъжи. Накрая отидох в офиса им в гранда в Пловдив и там без да ме бавят или да ме баламосват ми спряха картата. Причината за спирането беше, че вече не я ползвах, беше дата карта. Та сега като изтече тоя договор към тия смотаняци, директно отивам там и не искам да контактувам с никой друг. Ако ме прехвърлят към някой друг или ми причислят някой акаунт мениджър директно им заявявам, че ги напускам при първа възможност.
 
От: Отвратен съм от Mtel

незнам, но на мен *88 винаги са ми вършили работа. като акаунт мениджъра не си вдигне телефона 2 пъти и се обаждам на *88 и им казвам да ми го сменят и действа.

освен това договорите ми винаги идват на адрес и никой не ме задължава да ги подпиша веднага. прочитам ги и ако всичко е ок ги връщам пак до мтел по куриер за тяхна сметка.

явно е че повечето им служители са кретени, но май и другите мобилните оператори не предлагат по добро...
 
От: Отвратен съм от Mtel

За жалост и останалите са същите боклуци...

Да, точно така си е един за свяст няма. Бил съм през годините на всички оператори. Мтел преди 10 години им сложих чертата с едни 500 лв измислени от тях и сложени към сметката ми и неплатени от моя страна и фо ден днешен. Тогава им казах, че ще ги съдя за измама и да ми спират договора и нищо няма да им плащам. Виваком всяка година ме търсят за някакви модеми още от едно време 150 лв ми търсят и аз все им тегля едни п***и майни и се разбираме :). А що се отнася до Глобул (сега Теленор) онзи ден имах сблъсък с тях. От едно измислено малко офисче някакъв си папагал решил да излъже баба ми като я натовари с някъв абсурден договор за 30-40 лв на месец за стационарен телефон. Отидох и му викам как не те е срам дотам ли я докарахте еъзрастните хора да вързвате за години напред. По настоящем съм към bob, които използват мрежата на мтел откакто ги има съм при тях. Няма договори и нито веднъж не съм платил сметка по-голяма от 14.99, колкото е и плана с включени минути към всички оператори и интернет.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Малко нереално ми звучи, че "влачиш" червените с 500 гущера..., ама щом казваш.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Да, точно така си е един за свяст няма. Бил съм през годините на всички оператори. Мтел преди 10 години им сложих чертата с едни 500 лв измислени от тях и сложени към сметката ми и неплатени от моя страна и фо ден днешен. Тогава им казах, че ще ги съдя за измама и да ми спират договора и нищо няма да им плащам. Виваком всяка година ме търсят за някакви модеми още от едно време 150 лв ми търсят и аз все им тегля едни п***и майни и се разбираме :). А що се отнася до Глобул (сега Теленор) онзи ден имах сблъсък с тях. От едно измислено малко офисче някакъв си папагал решил да излъже баба ми като я натовари с някъв абсурден договор за 30-40 лв на месец за стационарен телефон. Отидох и му викам как не те е срам дотам ли я докарахте еъзрастните хора да вързвате за години напред. По настоящем съм към bob, които използват мрежата на мтел откакто ги има съм при тях. Няма договори и нито веднъж не съм платил сметка по-голяма от 14.99, колкото е и плана с включени минути към всички оператори и интернет.

От колко време ползваш bob? Аз ги чувам за първи път.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Иначе и аз съм на боб от около годинка на 2.90лв. (непромоционалната 5.90лв.) със 100 мин. към всички и 100 към фиксирани.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Да, точно така си е един за свяст няма. Бил съм през годините на всички оператори. Мтел преди 10 години им сложих чертата с едни 500 лв измислени от тях и сложени към сметката ми и неплатени от моя страна и фо ден днешен. Тогава им казах, че ще ги съдя за измама и да ми спират договора и нищо няма да им плащам. Виваком всяка година ме търсят за някакви модеми още от едно време 150 лв ми търсят и аз все им тегля едни п***и майни и се разбираме :). А що се отнася до Глобул (сега Теленор) онзи ден имах сблъсък с тях. От едно измислено малко офисче някакъв си папагал решил да излъже баба ми като я натовари с някъв абсурден договор за 30-40 лв на месец за стационарен телефон. Отидох и му викам как не те е срам дотам ли я докарахте еъзрастните хора да вързвате за години напред. По настоящем съм към bob, които използват мрежата на мтел откакто ги има съм при тях. Няма договори и нито веднъж не съм платил сметка по-голяма от 14.99, колкото е и плана с включени минути към всички оператори и интернет.

А този техния план 14.99 като свършат 500те МБ интернет плащаш ли за допълнителен или е неограничен , просто ти го намалят на минимална скорост ? Също ако не си изговорил включеното в плана прехвърля ли се в следващия месец или просто се нулира ?
 
От: Отвратен съм от Mtel

Една добра новина. 2та номера незнайно как отново са активни. Обадили са се на баща ми да му кажат да си рестартира телефона. И сега и 2та работят.

Обаче забелязах друго нещо. Voip-то не ми работи през мобилния нет на мтел. Някой друг да го има същия проблем? Защото ако съм само аз, значи е дело на акаунт мениджъра.
 
От: Отвратен съм от Mtel

А този техния план 14.99 като свършат 500те МБ интернет плащаш ли за допълнителен или е неограничен , просто ти го намалят на минимална скорост ? Също ако не си изговорил включеното в плана прехвърля ли се в следващия месец или просто се нулира ?

Аз за 14.99 имам 2000 мб интернет и 1000 минути към всички. Това беше от някаква промоция го хванах иначе си е 500 мб интернета както си видял. Не се прехвърлят минутите. А за интернета като го изхабиш спирал. Това поне ми казаха преди време като започнах да го използвам. Досега никога не съм успявал да изразходя тия 2000 мб, гледам филми доста често, телевизия всеки ден, използвам го ежедневно и съм доволен от бързината нито филмите нито телевизията засичат. Wi fi никъде не се включвам, само вкъщи.
 
От: От: Отвратен съм от Mtel

От колко време ползваш bob? Аз ги чувам за първи път.

От 2011 или 2012 не съм 100% сигурен една от двете години беше.

А това че ги чуваш за пръв път предполагам, че се майтапиш нещо?
 
От: Отвратен съм от Mtel

Малко нереално ми звучи, че "влачиш" червените с 500 гущера..., ама щом казваш.

Тези 500 лв бяха от 10 sms-a Usa до България. Според теб реално ли е това макар и преди 10 години? Аз ги знаех какви са и затова не съм се обаждал от тоя номер, взех го за зор заман пратих 10тина съобщения и те ми пратиха, че съм стигнал лимита от 500 кинта.
 
От: Отвратен съм от Mtel

Аз за 14.99 имам 2000 мб интернет и 1000 минути към всички. Това беше от някаква промоция го хванах иначе си е 500 мб интернета както си видял. Не се прехвърлят минутите. А за интернета като го изхабиш спирал. Това поне ми казаха преди време като започнах да го използвам. Досега никога не съм успявал да изразходя тия 2000 мб, гледам филми доста често, телевизия всеки ден, използвам го ежедневно и съм доволен от бързината нито филмите нито телевизията засичат. Wi fi никъде не се включвам, само вкъщи.

Много странно, аз 2000мб. ги изпуквам (изпуквах) за 15-20 дена. Без да гледам филми или онлайн телевизия. Или са ме цакали от към трафика или незнам.

Voip-то не ми работи през мобилния нет на мтел. Някой друг да го има същия проблем? Защото ако съм само аз, значи е дело на акаунт мениджъра.

Ако може някой с нет от мтел да провери?
 
От: Отвратен съм от Mtel

Тези са тотална щета. Служителите им също. Не че и другите са по-добре, ама тези чупят тъпомера.

Имам ваучер от 10-15 години при тях. Не звъня от него - само ме търсят на тоя номер, хора с които говорим много и имат минути към Мтел. До тук добре. Винаги съм си плащал сумата за ваучера и никога не съм я изговарял. Сигурно в него се събираха по 30. Един ден случайно реших да звънна от този номер на един познат - в слушалката женски глас ме приканва да заредя. Викам сигурно съм пропуснал срока. Звъня на 1111 или там 1011 ли беше, кво беше. Там ми казва сумата ви е 1 лв и 37 стотинки. Валидността и изтича след –(приблизително) 4 месеца. Газ в офиса им да искам извлечение - патката на гишето не ми дава, нямала достъп до тези неща, същевременно вече ми тика някаква брошура за договори. Абе не ви ща договорите бе. Всеки път на тяхната каса ми се случваше това. Да ме убеждават да мина на някакви тъпи договори с по 234453455 минути, при положение че им казвам, че ако ми предложат евтин интернет МОЖЕ да се навия. И че не говоря 24334534 минути, за което няма за какво да ми ги предлагат. Викам и на тая от кой да взема извлечение за разговорите - не знам. Регистрирайте се в сайта ни. Сигурно интернет сте ползвали. Регистрирам се - няма как да видиш извлечение за предплатена карта. Така ми смъкнаха сумати пари, които ако някой ден бях решил да мина на абонамент са длъжни да ми приспадат. Айде майната му викам си да им приседнат. Няколко дни по-късно ми пращат СМС как от няколко месеца нататък срока на заредените пари в картите ще е вече не година, а 3 месеца. Минималната сума 6 лв. Т.е от 10 ми вдигат сумата на 24 лв. Същевременно след като съм си спрял интернета и всичко от картата, освен входящи изходящи повиквания, вдигнал съм патардия и т.н сумата по ваучера вече не намалява. Тотална мизерия са тези. На всичкото отгоре поне веднъж на месец ми звъни някой от гадния им колцентър, около него викат 10 човека нищо не се чува, ама приятен глас ми предлагат абонаменти по 30 лв. След като споделя, че не се интересувам от такива работи, а ако ми предложат интернет и малко минути, заедно с ХУБАВ апарат и да ми кажат колко ще струва, може да се навия тези пак продължават да ми предлагат 100МБ и 2345441232 минути към Папуа Нова Гвинея и някакви китайски телефони - я ксиаоми, я хуауауей или сходни марки. Последния така го препсувах, че сигурно вече не смеят да се обадят. Не бил оторизиран да ми предлага специални оферти, но бил длъжен за МОЕ ДОБРО да ми предложи тези. Абе приятел колко пъти да ви кажа, че това което предлагате не ме интересува. Като нямаш права да ми предложиш това което търся не ми предлагай нищо или кажи ще питам шефа и ще ви звънна пък ако щеш го питай и ако щеш звъни. Важното е да ми направиш на мене кефа и да остана доволен от тебе. И след като оня почна да ми държи тон как се опитвали на нас да ни е добре му теглих една хубава майна. Пък нека се записва разговора. Аз ако мой служител отговаря така на клиент и разбера - веднага излита.

От няколко дена пък ме подлагат на някакъв спам. Само някакви рекламни съобщения. Аман значи. През последната седмица поне 10 съм получил. То голямо чудо. Мисля да си спра входящите СМС-и по този повод. И без др. на тази карта не ползвам. Даже не съм сигурен дали тези съобщения като непоискани търговски са законни. Ама иди съди монопола...

А пък за това какво правят с интернета в студентски град няма да разказвам... СТРАШНА МИЗЕРИЯ!

Вивакома - същата мизерия. Поне интернета им е страшно добър. Ама и те надписват. Имам карта при тях с някакви малко минути за малко пари - точно колкото ми трябва - оная ми вика 30 лв. Викам как бе. Тя вика ами това ми излиза. В извлечението пишеше че имам някакъв интернет - който определено не съм ползвал, ама и те ме цакаха с 30 лв. Върви доказвай, че не си ползвал интернет. Ама плащаш и бягаш... Няма избор иначе.

Само от глобул не съм се разочаровал, ама това, защото не ги ползвам. Говори народе - говори. Знаете ли как искам хората да спрат да им ползват минутите тъпи и всички да преминат на интернет, който е супер евтин като цяло и няма как да вдигат много много цените. Ако го направят пък ще се намерят доставчици само на интернет, които да го дават много тънко. Да видим тогава на неограниченя нет как ще надписват.... Ама не мога да науча приятелите си, че е 100 пъти по-удобно за мен да ми пишат по вайбър и че не съм on call 24/7. Ако примерно съм зает в момента по вайбър никой няма да притесни това че ми пишеш, и при първа възможност ще ти отговоря, ама да ти вдигна/обадя може да не ми е удобно толкова скоро.
 

Горе