Отказани публикации

account-bg

Active Member
Опитвам се да популяризирам нов сайт. Част от опитите ми са свързани с публикуването на материали в Български социални мрежи.
В някои от сайтовете - например web-bg.com като се опитам да направя публикация и ми издава съобщение, че линкът е недостъпен.

И понеже линка си е достъпен и сайта е съвсем безобитен, в помощ на начинаещи бизнесмени, нишо забранено, 100% уникален - сам съм писал всички материали ми възникна въпроса - възможно ли е и има ли такава практика - да се банват сайтове от социални мрежи, защото такова нещо не ми се беше случвало.
 
От: Отказани публикации

Възможно е проблема да е структурата на урл-тата ... примерно ако се опитваш да добавиш:
http://bg.wikipedia.org/wiki/Автор
има вероятност да не стане но ако е
http://bg.wikipedia.org/wiki/Автор
може и да стане.

Пробвай да си добавиш началната страница, ако успееш вероятността точно това е проблема нараства. Конкретно за web-bg.com мисля че собственика има акаунт в този форум и може да се допиташ до него.

Аз други идеи нямам :(
 
От: Отказани публикации

Може наистина сайта ти да не е достъпен от хоста на web-bg.com
Пробвай да му направиш един интернешанъл пинг
 
От: Отказани публикации

Ами с горния тул сайта ми се вижда 70/30 % горе долу. Е това ако може някой да мо го обясни защо е така.
Извинявам се за въпроса, но досега не съм се замислял дали сайта ми се вижда например от украински сървъри или от центъра на сан диего, но явно не се вижда от всички такива места. Защо - нямам идея. Какво мога да направя за да се вижда от всякъде и въобще какъв е проблема?

Ще бъда благодарен ако получа съвети в тази насока.
 
От: Отказани публикации

По принцип в социалните мрежи е забранено да се прави реклама - например Digg трие акаунти, ако се ползва с цел печелене на пари. В сайта ти освен, че има AdSense, се предлагат и услуги - следователно се печелят пари.

Обаче има и много социални мрежи, в които нямат нищо против да публикуваш колкото си искаш и каквото си искаш (с изключение на забранените от доставчика на уеб хостинг гадости).
 
От: Отказани публикации

По принцип в социалните мрежи е забранено да се прави реклама - например Digg трие акаунти, ако се ползва с цел печелене на пари. В сайта ти освен, че има AdSense, се предлагат и услуги - следователно се печелят пари.

Обаче има и много социални мрежи, в които нямат нищо против да публикуваш колкото си искаш и каквото си искаш (с изключение на забранените от доставчика на уеб хостинг гадости).

Аз по принцип се гордея с това, че избягвам да работя и по този повод сайтовите ми са направени само за да предоставя на другите това което знам и го предоставям съвсем безплатно. С адсенса все пак трябва да изкарам някакви кинти за да си платя хостинга.

А къде в сайта видя, че предлагам някакви услуги, като даже и да искаш трудно ще намериш как да се свържеш с мен от този сайт.

Сайта всъщност е направен защото ми омръзна да ми губят времето с безкрайни въпроси по тази тема и ми е по-лесно да го напиша веднъж и да ги пращам да си го четат, защото така ще ми остане време да си стоя на спокойствие и да размишлявам върху нещата от живота.

Та пак повтарям въпроса - къде в сайта видяхте какви точно услуги предлагам?
 
От: Отказани публикации

След прочитане на заглавието посетителят решава, че се предлагат услуги (повечето хора просто не може да си представят, че някой ще прави сайт без цел да печели пари от това).
 
От: Отказани публикации

След прочитане на заглавието посетителят решава, че се предлагат услуги (повечето хора просто не може да си представят, че някой ще прави сайт без цел да печели пари от това).

То пари все пак някакви ще се изкарат - мизерни от адсенса, но ще се изкарат.

Аз съм малко по-възрастен от повечето тук (44 г) и мисля, че имам малко повече опит и житейски, и в бизнеса - та с годините съм разбрал, че спестеното време си чиста печалба. А този сайт е направен за да ми пести офлайн времето. А аз за какво ще си го използвам (времето) си е моя лична работа.
А относно безплатното - убеден съм, че информацията в интернет трябва да се предоставя за ползване абсолютно безплатно за потребителя.
Ако успеем да одерем някой рекламодател то няма да е без печалба за мен, но при всички положения ще е безплатно за потребителя.

Така, че ако някой иска някакви съвети по въпроси, с които се занимава сайта - да пита - безплатни кнсултации давам всякакви.
 
От: Отказани публикации

А и като се замислих - май заглавието наистина звучи малко печалбалрско - ако някой има предложение за нещо по-умно да сподели, че аз нещо се изчерпах - победителят печели линк към негов сайт на първа страница за - той да предложи колко време
 
От: Отказани публикации

pipe.bg
не използват ли също pligg като web-bg.com

защото при първите приема адреса, а при няколко други мрежи на pligg не ще
да е е нещо до настройки
иначе пробвах да добява една статия от твоя сайт и в повечето мрежи го приема
има 4-5 мрежи на pligg които го блокират, но при повечето е ок
 
От: Отказани публикации

Аз горе долу знам, че в повечето го приема - въпросът е, че след като някои не го приемат значи има няккаъв проблем със сайта и много ми се иска да знам ако е блокиран каква е причината и ако е в мен и ако ми се стори основателна да коригирам каквото трябва. Защото на мен ми се струва, че сайта е абсолютно безопасен и би бил полезен на много хора и затова не е редно някои да нямат достъп до него поради някаква тъпа причина, която аз не знам.

Другото място където ме блокира е bgseo.net. В пипе не съм пробвал да добавям - стори ми се неподходяща аудиторията.

Истината е че тези двете мрежи не ме харесват, защото имам 2-3 статии публикуани и тогава започнаха да ме игнорират.
Та ако някой от работещите по тези сайтове чете тук, все пак е добре да ми каже какво не ми харесват, за да се коригирам. Благодаря им предварително!
 
Последно редактирано:
От: От: Отказани публикации

преди си публикувал статии
така ли ?

да не са те блокирали тогава админите?

То сигурно е така, но аз искам да знам Защо? Ако съм направил нещо нередно, съм достатъчно възпитан да се извиня, ако в сайта ми има нещо нередно и аз не го виждам, искам да знам какво е!

Писах им мейлове, но не съм получил отговор.
 

Горе