"Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

alexer

Active Member
Здравейте,
скоро ми се случи една изненадваща и неприятна случка.
Проверих един домейн в сайта на българска хостинг компания, която регистрира .bg домейни.
Е беше свободен и докато погледна с какво да го платя и други подробности се оказа, че вече е зает.
Поразгледах и видях, че е регистриран на човек, работещ във фирмата, а и тяхната страница за нови домейни си стои там вече повече от месец.

Странно ми е дали има такава практика да се следи за домейн и ако го харесат да го купят и дали това е фирмена политика или еднолично действие на човек работещ там.

Вие сблъсква ли ли сте се с подобен казус?
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

Искаш да кажеш, че е регистриран минути след като си проверил и ти е показало, че е свободен ли? За какво време става въпрос? Минути или часове след първата ти проверка? Коя е хостинг компанията?
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

Възможно е да е минал и половин час, но не повече от един.
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

Ами значи наистина са го откраднали. Няма място за съмнение. Можеш да се оплачеш на шефа на тази компания, освен ако не е от онези хостинги само с един служител, който се води и собственик. Кажи му, че ако не ти върне домейна ще го разнесеш по всички форуми и ще сринеш репутацията на фирмата му. Няма друго решение.

И аз съм имал притеснения като проверявам разни хубави .bg домейни, които са се оказвали свободни, но досега не съм имал грижи от подобно естество със Суперхостинг. Това е единствената българска компания, която съм ползвал за регистрация и проверка на домейни. При другите не знам как стоят нещата.
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

проверявайте си домейните на регистър.бг
преди време някой друг се беше оплаквал от подобна кражба
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

Е то е ясно, че така изглежда и първо се издразних за номера.
Все пак мисля, че е възможно случайно някой в това време да го е взел и фирмата да му го е регистрирала.
Аз също имам .bg домейни, които са регистрирани на фирмата, от която съм ги купил.
Все пак си остава едно голямо но...

проверявайте си домейните на регистър.бг
преди време някой друг се беше оплаквал от подобна кражба

Ще можеш ли да ме насочиш коя е фирмата, домейна или преди колко време е станало или с кой, за да сравня регистратора?
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

Много малко вероятна е подобна случайност. Да не си го запазил без да разбереш и сега да стои запазен, но нерегистриран на името на хостинг компанията?
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

О не помня, беше преди година две.
Пусни тема и в другия форум, може някой да помни или потърси с търсачката
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

Кой беше домейна?
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

аз пък винаги си ги проверявам в регистър.бг защотот ме е страх някой да не го лапне.С com правя проверка в западни сайтове ,а не в български регистратори
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

всички .com регистратори имат тази практика. Затова най-добре домейна да се провери в whois.domaintools.com/domein.com
За българските фирми не бях чувал, но това е кофти. Аз само през регистър.бг работя от години, и там не ми се е случвало.
 
От: "Откраднат" домейн от хостинг компания?!?

всички .com регистратори имат тази практика. Затова най-добре домейна да се провери в whois.domaintools.com/domein.com
За българските фирми не бях чувал, но това е кофти. Аз само през регистър.бг работя от години, и там не ми се е случвало.
 

Горе