1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.

Откраднат сайт ?

Дискусията в 'Webmaster Help - Секцията на Експертите' стартирана от infoblok, Ян 5, 2017.

1. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    91
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Здравейте!
    Преди няколко дена започнах сайт, както споделих и някъде във форума.
    Постарах се - направих си лого, пишех си по две-три статии на ден.
    Днес станах сутринта и реших да напиша още някоя статия, но какво да видя.
    domainname/wp-admin ми казва, че не съществува. Излезнато ми е от профила. Други промени не са правени. Аз не съм правил промени също. Не съм местил папки, не съм влизал дори в бекенда на сайта, от вчера на обяд, да не говорим за FTP или cPanel.

Какво мога да направя?

2. AMitrev

AMitrev Well-Known Member

Рег.:
    Авг 6, 2012
    Съобщения:
    1,346
    Харесвания:
    152
    Точки:
    63
    Място:
    София
    С други думи имаш достъп до хостинга си? Какъв е проблема да се логнеш и да разбереш какво се е случило?

3. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    91
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Че не разбирам и каквото и да видя, няма да ми говори нищо :D

4. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    1,779
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър
    Място:
    София
    Дай достъп до хоста, ще се опитам да го оправя. ;) Евтино и качествено.

5. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    91
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Не е ли идеята на форума да си помогаме ? Не може ли просто някой да ми даде предположение от какво би могло да бъде и как бих могъл да опитам да го коригирам?

6. AMitrev

AMitrev Well-Known Member

Рег.:
    Авг 6, 2012
    Съобщения:
    1,346
    Харесвания:
    152
    Точки:
    63
    Място:
    София
    Аз специално кристалната топка съм си я забравил вкъщи, така че в момента не мога да кажа нищо смислено.

Логни се през админ панела на хостинга (cpanel или каквото е там) виж в директорията на този сайт дали има файлове и ако има какви?
    Би трябвало да показва и последната дата на променя виж на директорията в която е сайта какво пише.

За да получиш помощ трябва да кажеш какъв е проблема. В момента казваш изчезна ми една директория какво да правя? Отговора е логни се и виж какво се е случило.

cross харесва това.
  7. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    1,779
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър
    Място:
    София
    Като започнем от там, че ако си давал достъпа на някой може да е премахнал админ папката, минем през това, че същият този човек може да е барал htaccess-а и да е забранил админа от твоето IP и стигнем до там, че може без да искаш да си изтрил папката или някой жизненоважен файл ( или същия този някой ). Вариантите са даже доста повече от изброените. Ако не покажеш какво се случва, няма как да ти се помогне. Аз поне разбрах, че търсиш някой да ти го оправи, а не да каже какво да правиш с така дадената информация.

8. Вискяр Градинаров

Вискяр Градинаров Well-Known Member

Рег.:
    Ян 11, 2012
    Съобщения:
    3,759
    Харесвания:
    893
    Точки:
    113
    Професия:
    Артист в градината
    Място:
    Градина Вискяр
    Триеш врътпреса, без базата данни, и после го качваш отново. :p

hristonev харесва това.
  9. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    91
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    оправен е сайта. трийте. И благодаря на отзовалите се !

10. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,213
    Харесвания:
    1,318
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Това е идеята, но може да са много неща. Може да като за начало да влезеш в цпанела, да разгледаш по папките чрез файл мениджъра и поне да се увериш, че файловата част е там. После ще видим и подобни стъпки за базата. Но ако нищо не разбираш, помоля някой, на който имаш доверие да влезе и да разгледа. Сигурен си, че домейна не е изпуснат? Подновен е? От там нататък може да ровиш като проблеми само по хоста, ако всичко по домейна и настройките му е Ок. Това се сещам аз на база дадената от теб информация.

@cross , ако искаш да правиш бизнес....повярвай ми, хората търсят тези, които са се доказали...демек в случая са помогнали веднъж фри или повече. Да се опитваш така да изкараш пари, ще ти е идея по-трудно. Казвам ти го от опит. :)

11. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    1,779
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър
    Място:
    София
    Останал съм с впечатлението, че съм помагал. Не съм от онези, които бият тъпан като направят нещо. Правил съм безплатни бъг фиксове, миграции, давал съм някои съвети и т.н. Обаче на хора, които ясно са казали, че искат помощ. Този пост просто ми приличаше на искане за услуга - нямаше инфо, нямаше снимка, нямаше описание, нищо. Иначе това ми е пределно ясно, което го казваш :)

12. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,213
    Харесвания:
    1,318
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Не съм казал обратното. Давам идея само как се подхожда в такива случаи. Човекът е пуснал темата в секцията точно за помощ. Ако имаше друго естество темата, щеше да е Пазара. Надявам се и в бъдеще все така да се отзоваваш. Успехи от мен. :)

cross харесва това.
  13. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    91
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    За тези, които се интересуват, а може и да срещнат същия проблем - беше plug-in, а именно wordfence. Явно нещо крашва системата от него. Успях да влезна през wp-login.php и го спрях. Всичко работи повече от добре.

14. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    1,779
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър
    Място:
    София
    Не съм чувал този плъгин да прави проблеми. Имаш ли много други плъгини или просто се е случило нещо?

15. karlson

karlson Active Member

Рег.:
    Дек 30, 2016
    Съобщения:
    271
    Харесвания:
    49
    Точки:
    28
    Влез БД и си смени паролата и ще влезеш...

16. Странникът

Странникът Well-Known Member

Рег.:
    Окт 14, 2011
    Съобщения:
    4,525
    Харесвания:
    594
    Точки:
    113
    А ти вземи малко се образовай, преди да пишеш такива глупости, че ще ти се смеят хората. Самото заглавие на темата е уникално... откраднали му сайт, защото човека не може да влезе в сайта, защото не знае, че се влиза само през wp-login.php. :D

17. RealMoney

RealMoney Well-Known Member

Рег.:
    Дек 19, 2010
    Съобщения:
    1,519
    Харесвания:
    536
    Точки:
    113
    Ти остави, сега го и продава този "сайт" :D

scorebg харесва това.
  18. infoblok

infoblok Member

Рег.:
    Апр 5, 2010
    Съобщения:
    91
    Харесвания:
    1
    Точки:
    8
    Това определено действа мотивиращо на сега стартиращите. Големите "специалисти", вместо да споделят знания се подиграват на незнаещите. Само амдирации за такива ЖАЛКИ "експерти", като вас!

И за протокола, аз си влизам през wp-admin, което може да задейства същия файл, но не ми беше известно, че мога да повикам въпросния файл директно. Не, че се вълнуват "експертите", ама да си кажа от къде може да дойде объркването, "професионалистчета".
    Защото очевидно не ви достигат мозъчните клетки да допуснете, че нещо, което на вас ви е известно, МОЖЕ, О ЧУДО!!! да не е известно на другите.

19. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    1,779
    Харесвания:
    144
    Точки:
    63
    Професия:
    Копирайтър
    Място:
    София
    Айде да оставите човека? Осмислете пребиваването си в този форум, престанете да тролите. Или това е най-голямото удоволствие в живота ви?

20. s1yf0x

s1yf0x Well-Known Member

Рег.:
    Юни 12, 2012
    Съобщения:
    2,101
    Харесвания:
    539
    Точки:
    113
    Професия:
    System administration