Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

BlackCoffee

New Member
Здравейте!
Аз съм студент на 20 години, нямам доходи от работа, а само от наследствена пенсия (около 400 лева).

Откъде е най-добре да се вземе 200-300 лева кредит? Не съм взимал кредит досега и не съм запознат с цялата процедура.
За мен е важно:
1. да мога да го върна от 3 до 6 месеца;
2. да е сравнително ниска лихвата, заедно с всички други такси;
3. да е с фиксирана лихва.

Важно ли е лихвата да е фиксирана? Ако в договора пише, че може да се променя, от какво зависи това? И по-важно - колко мога да очаквам да се вдигне?
Кое е за предпочитане - анюитетни или намаляващи вноски?
Има ли разлика дали ще се вземе от банка или от фирмa, занимаващa се с кредити? Интуитивно е ясно, че трябва да се избягват фирми, за които не се знае много, или такива, които лепят обяви за лесен кредит, написани набързо на notepad.

Честно казано не ме вълнува дали ще платя общо с 20 лева повече, а дали мога да очаквам изненади, въпреки че ще плащам редовно.

Кредитът ми е за нормални битови текущи нужди, нищо специално.
Благодаря предварително!
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

изглеждаш ми подозрителен :)

Как така 200 лв. ще ги връщаш 6 месеца? :D
ниска лихва? няма такова животно..по няколко стотин процента са
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Избери си 3 банки , отиди на място и питай за условията. След това сравни условията и си избери най-добрата.
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Нека си направят малко безплатна реклама :twisted:
 
Здравей и добре дошъл. Ааа, никога не съм взимал кредит. Особено толкова малък и за такъв период от време.

Взимане на такъв кредит от банка ми се вижда малко, той си е потребителски. Но пък със сигурност ще имат по-добри условия от тези фирми за бърз кредити, където лихвата ти е ненормално голяма. :) Поне така съм чувал. Има си калкулатори на creditins.bg и netcredit.bg,примерно, където виждаш колко трябва да върнеш за един месец. Не е зле, но като цяло си е около 10% и нагоре лихви. ;)

Ако се променя, това си от някакви коефициенти, които играят и при изчисляване на стабилността на икономиката. Но ще те излъжа тук. Обясняваха ми го, но не го запомних много много. Това е, но виж кои банки ще ти дадат най-добри условия. :)
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Виж тук:

https://www.vivus.bg/?gclid=clh5niml2bwcfsvhtaodjbkamq

Но аз не знам за банка, да дава толкова малък кредит.
Някой май се осъмни, че целиш реклама, ако е така давай смело, а не по обиколния начин. Защото си има и заложни къщи, и много други начини все от някъде да намериш 300 лева! За някои това са им дневните-режийни. По-провокиращо ще е да напишеш, че би ги вложил в закупуването на зеленчуци на едро, които да продадеш и после да имаш печалба, отколкото така просто за битови разходи ...
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Здравейте!
Аз съм студент на 20 години, нямам доходи от работа, а само от наследствена пенсия (около 400 лева).

Иди в ОББ или ЦКБ и поискай кредитна карта. Наследствената пенсия за банките е сигурен доход.
Ако ти дадат кредитна карта - до голяма степен ще зависи как ще подходиш и какво ще говориш, си я ползваш нормално. Така хем винаги ще имаш пари под ръка, хем ще натрупаш кредитен рейтинг за в бъдеще.
За две години на една кредитна карта и качих лимита от 500 до 2000 лв. ;)
Имаш 45 дни безлихвен период за погасяване.
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Не знам ама тука смърди яко! Той не бил теглил, ама знае за анюитетни и намаляващи вноски и доста други работи... все съмнителни.

Обявата е написана като по учебник, никакво творчество, нищо креативно, слаб 2 от мен:)


Кажи от коя фирма си, че да си изкараш парите, тука не е като по другите форуми. Пусни си поста, обясни с какво вашата фирма превъзхожда останалите на пазара, защити си тезите пред аудиторията тука и ще постигнеш много повече, отколкото с тея ефтини номера дето 90% от хората тука сме ги прилагали в бамамма:)
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Пробвай с minizaem
Виж тук: vivus

Ще го имам предвид, мерси.

Избери си 3 банки , отиди на място и питай за условията. След това сравни условията и си избери най-добрата.

Ако ми остане време, ще го направя.


Ако се променя, това си от някакви коефициенти, които играят и при изчисляване на стабилността на икономиката. Но ще те излъжа тук. Обясняваха ми го, но не го запомних много много. Това е, но виж кои банки ще ти дадат най-добри условия. :)

И на мене така. Сега си припомних, че се определял от пазарни индекси като Libor и Euribor, но в една статия пишат как само в 3 банки било по пазарен индекс, а другите по собствена и непредсказуема методология.

За такава сума най-добре търси помощ от приятел. :)

Аз вече съм взимал няколко пъти и не искам да съм в тежест.

Иди в ОББ или ЦКБ и поискай кредитна карта. Наследствената пенсия за банките е сигурен доход.
Ако ти дадат кредитна карта - до голяма степен ще зависи как ще подходиш и какво ще говориш, си я ползваш нормално. Така хем винаги ще имаш пари под ръка, хем ще натрупаш кредитен рейтинг за в бъдеще.
За две години на една кредитна карта и качих лимита от 500 до 2000 лв. ;)
Имаш 45 дни безлихвен период за погасяване.

Не се бях замислял досега за тази опция. Май това ще направя, но пак ще трябва проучване.


Мерси на всички за отговорите! Днес, надявам се, ще имам повече време да изследвам различните опции и да преценя.
А доколкото до това, че правя реклама - не е така, но все тая.
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Е пич за 300 лв да се регнеш, да питаш откъде най-евтино, като то си има условия на най-известните в нета на всеки сайт. Най-вероятно е някаква форма на реклама ;) След 2-3 дни ше кажеш - взех от еди кой си 300 лв и съм супер доволен.
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Е пич за 300 лв да се регнеш, да питаш откъде най-евтино, като то си има условия на най-известните в нета на всеки сайт. Най-вероятно е някаква форма на реклама ;) След 2-3 дни ше кажеш - взех от еди кой си 300 лв и съм супер доволен.

Не правя реклама, въпреки че осъзнавам нещата от Вашата гледна точка. Просто съм чувал доста за скрити условия, гадни изненади и т.н.. Също исках и съвет за вноските и за лихвите.
Най-вероятно ще взема вече от някоя голяма институция, напр. банка. Ако взема да рекламирам банка пред 50 човека, ще е смешно. Ако взема от малка институция, няма да и казвам името, за да се убедите, че не е реклама.

Също така бих искал да попитам как ще е най-добре да се подходи при искането.

От 2-3 месеца инвестирам повечето от парите си в закупуване на антики, от които може да се прави 100 - 1000% профит, като се пуснат в eBay. Типът стока, за която хората нямат идея, че струва нещо. Няма да специфирам за какво точно съм намерил пазар, за да не си намаля конкуренцията. Още не съм направил акаунт в eBay, както и онлайн магазин, защото все не ми стига времето - главно заради сесията. Имам стока, която бих продал за около 4-5k, но въобще не е ликвидна в България. Бих искал да продължа с изкупуването, като в същото време имам пари за консултации относно данъците, фирмата, etc..
Освен това ми трябват пари, за да си кастрирам котките, защото от 1 месец ги държа в отделни стаи.
И поседно - вече съм задлъжнял с 50 лева към един познат и искам да са ни чисти сметките.

Като цяло не искам да говоря за този "бизнес", докато кандидатствам, защото за една банка ще е смешно, а и не съм започнал още като хората. Мислите ли, че е най-добре да заложа на неща, които спадат в графата "битови разходи"?


Занивам се с един проект, който след 1-2 години усърдна работа би носел 10-20k на месец. Ако мога да удържа дотогава без да си губя времето от 9 до 5, а да се фокусирам върху проекта, ще е доста по-ефективно.
 
Последно редактирано:
От: От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Антики значи! А-ха! Не било банка ми антики.

Браво. Пожелавам ти успех :|

... а как структурираш изреченията и думите, които употребяваш ... а си студент само- много впечатляващо!
 
Тази сума си е направо за семейство или приятел. Това дето е по телевизията за тия бързи кредите е голямо дърво. Бих се съгласил с опцията за кредитна карта, където ще си ги погъсяваш на време нещата. Приятел има такава, пазарува на поразия и винаги е точен с вноските. От 5 години я има и нито веднъж не е стигнал до лихвите, които започват да текат след 45тия ден. Успехи, но мисля, че това е добро решение.
 
От: Re: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

От 5 години я има и нито веднъж не е стигнал до лихвите, които започват да текат след 45тия ден.

Това означава, че до 45 дена връща цялата изтеглена сума? защо тогава ползва картата?
 
Това означава, че до 45 дена връща цялата изтеглена сума? защо тогава ползва картата?

Няма ги на момента парите, а е от тия дето като види нещо и го хареса, го иска. Малко женско, ама и такива мъже има. :) А да, и му било бек ъп, ако нещо се затаквоат нещата в чужбина, като излиза. Не носи кеш навън, а с карти. :) Има си причини, но не ги разбирам. :)
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Заложи нещо в заложна къща.. някоя антика може би ?
 
От: Откъде е най-добре да се вземе 300 лв. кредит?

Начинът ти за писане ми напомня на някой друг от форума.
 

Горе