Относно даренията ..

Techky

Member
Забелязах ,че доста сайтчета си сложиха тези бутони за дарения в пейпал и т.н.
Дали има хора , които наистина даряват пари за тези неща и на какви по принцип сайтове им отива да се сложи такъв бутон ?

А и този бутон от къде мога да го взема и от къде мога да прочета малко повечко за него и как работа и т.н. :)

Благодаря Ви ! :)
 
От: Относно даренията ..

никога не бих сложил и никога не бих дал...
 
От: Относно даренията ..

Това е като в макдоналдс, дева гашниците му. Не стига, че им плащаш кирливите сандвичи ми и кутии за дарения сложили.
 
от пейпал се взема бутона, но не се надявай някой да дари, освен ако нямаш сайт специално за дарения.
подобрия вариант е да качиш някакъв по-важен контент и да го заключиш с цпалеад/адскент и да избереш само пейпал(може да си настроиш всякаква сума) като отключване :)
 
От: Относно даренията ..

Бутоните за дарения се ползват за множество различни цели. Например авторите на някои безплатни програми и скриптове се финансират по този начин. Ето нещо, за което си струва да се дарят пари: http://www.formatoz.com/ .
 
От: Относно даренията ..

някъде бях срещнал сайт с бутон чаша бира :)
Даваше някво полезно инфо мисля за домейни беше и в края на дадената статия беше бутона с призива черпи една бира :)
Коментарите сочиха че доста бирички е изкарал пича :)Поне така казваха,че са го черпили...
Верно че малко на просия избива, но все пак като си доволен от инфото и имаш на сърце що да не го почерпиш човека
 
От: Относно даренията ..

Абсолютно! Кадърните хора трябва да бъдат стимулирани. Това не е просия. Все пак получаваш услуга и то доста добра в някои случаи. Какво пречи да мотивираш някой талант да продължи да се развива.
 
От: Относно даренията ..

Абсолютно! Кадърните хора трябва да бъдат стимулирани. Това не е просия. Все пак получаваш услуга и то доста добра в някои случаи. Какво пречи да мотивираш някой талант да продължи да се развива.

Кадърните хора, задържат потребителите на сайта си и си избиват парите с адсенс и реклама. Много кофти ми става, като видя някой отчайващо тъп сайт, на който има:

- адсенс
- етаргет
- директни реклами
- достъп чрез смс

и накрая шляпнат един бутон за дарения.

Бутоните за дарения са за:

- дарителски акции
- софтуерни продукти, които са много полезни и се разпротраняват безплатно
 
От: Относно даренията ..

Ясно ми стана .. Благодаря за бързите отговори . И аз се съмнявам някои да си даде парите за нещо , което не е задължително да ги даде , а ако е под формата да се закупи нещо или да получи нещо от рода на ВИП .. може и да се получи
 
От: Относно даренията ..

Ясно ми стана .. Благодаря за бързите отговори . И аз се съмнявам някои да си даде парите за нещо , което не е задължително да ги даде , а ако е под формата да се закупи нещо или да получи нещо от рода на ВИП .. може и да се получи

Зависи от сайта. В България много малко хора ползват пейпал, освен уебмастерите. Така че, ако сайта ти е на бг, а посетителите не са такива, по-добре се ориентирай към epay.
 
От: Относно даренията ..

Това е като в макдоналдс, дева гашниците му. Не стига, че им плащаш кирливите сандвичи ми и кутии за дарения сложили.

като държавата бре нагли... нестига че им плащаш данъци ами искат и такси :) че исмс-си да помагаме за деца и за какво ли не... а тея данъци за какво са?
 
От: Относно даренията ..

Абе дават и още как. Пак давам за пример http://www.formatoz.com/ . Това е страхотен безплатен конвертор, който забива в земята повечето си платени конкуренти. Някакъв китаец го прави, доколкото виждам, и човекът заслужава награда за труда си. Всеки който прави нещо качествено заслужава да бъде овъзмезден, а не само разни адсензери с лайняни сайтове, пълни с боклук, да обират парсата.
 
От: Относно даренията ..

Има и друга врътка - хора, дето получават пари през пейпал и си плеснат едно бутонче за дарения някъде - доходите могат да минат за дарения ;)
Поне така съм чувал, не гарантирам че реално става.
 
От: Относно даренията ..

да печели се добре (това че никой от бг не би сложил и стотинка си е др въпрос), хората навинка дават ...

но трябва да имаш качествен продукт, който да носи реална изгода ... може и да ги стимулираш малко ако искаш и до колкото е позволено.примерно има торент сайтове дето правят стотици хилки (чел съм го това)

примерно ако имаш качествен софтуер става ...
 

Горе