Относно кликове в AdSense?

frukt0

Active Member
Здравейте, имам един въпрос относно цената на клик в Adsense.. От какво се определя колко ще е CPC-то, защото един приятел има страшно висок CPC, около 28 евро?

Ето за какво става въпрос: http://prikachi.com/images/859/8234859x.jpg

Благодаря предварително.
 
От: Относно кликове в AdSense?

Определя се от това каква е рекламата, дали човека е влезнал в сайта по ключова дума и му е изкарало такава реклама, какъв бюджет е определил рекламодателя и това е в общи линии :)
 
От: Относно кликове в AdSense?

Сметайй.. това е от 4 клика средното - не вярвам всичките да са били по 28 евро. По-скоро едно 105-110 еврово кликче :))

Ако филтрира по градове вероятно ще види какъв му е клика.
 
От: Относно кликове в AdSense?

Да няма само в края на месеца Invalid Traffic - AdSense for Content :D
 
От: Относно кликове в AdSense?

Ами той човека средно на ден си прави по 200 евро и му е доста висок клика.
 
От: Относно кликове в AdSense?

в коя ниша е сайта, ако не е е тайна?
 
От: Относно кликове в AdSense?

Insurance и Education, обаче няма никаква оптимизация PageRank 0 и общо взето това, както и е backlinks
 
От: Относно кликове в AdSense?

Пейдж ранка и оптимизацията нямат нищо общо с кликовете, явно му показва добри реклами на сайта, а и трафика му е хубав, дори и да е малък
 
От: Относно кликове в AdSense?

Ако има трафик от Google, може и да ги докара.. но да не стане, както каза колегата горе @ Torbalan Trolski
ДА няма неприятна изненада :lol:
 
От: Относно кликове в AdSense?

Мен започнаха да ме изнервят от Adsens-a. Като има някой по-висок клик от друга държава, ми го премахват. Днес имах 6 от Великобритания за общо 5 EU и след няма и половин час по-късно проверявам - няма кликове, няма пари. Оп гледам 2 клика от Испания по 10 цента, забележете - след половин час ги няма. А трафика е предимно от Гугъл (75%), 15% от социални мрежи, останалите 10 % са си директни и препратки. Хубаво, че сайтът е български и е насочен за България, но все пак има доста сънародници зад граница, който също ги интересува дадената тематика и е нормално да има външни посещения. Не разбирам защо ще ми премахват реални кликове? Като сме на дъното по финансови възможности в Европа и дай да лапаме само мухите..
 
От: От: Относно кликове в AdSense?

Мен започнаха да ме изнервят от Adsens-a. Като има някой по-висок клик от друга държава, ми го премахват. Днес имах 6 от Великобритания за общо 5 EU и след няма и половин час по-късно проверявам - няма кликове, няма пари. Оп гледам 2 клика от Испания по 10 цента, забележете - след половин час ги няма. А трафика е предимно от Гугъл (75%), 15% от социални мрежи, останалите 10 % са си директни и препратки. Хубаво, че сайтът е български и е насочен за България, но все пак има доста сънародници зад граница, който също ги интересува дадената тематика и е нормално да има външни посещения. Не разбирам защо ще ми премахват реални кликове? Като сме на дъното по финансови възможности в Европа и дай да лапаме само мухите..

Защото са монопол и си правят каквото си искат. И при мен много често се случва така да махат по 3-4 евро, а уж невалидните кликове се отчитат на края на месеца... ама то няма как и да ги питаш, защото някой бот ще ти отговори :)
 
От: От: Относно кликове в AdSense?

Здравейте и от мен.
frukt0 най-вероятно влизанията и кликовете по рекламите са му от щатите. Забелязал съм че като влязат от америка в сайтовете ми през гугъл по ключова дума и кликнат на реклама CPC скача до тавана :)

Не съм забелязвал премахвания на кликове.
Внимавайте и със "шмекеруването" да не стане както казват колегите ;)
 

Горе