От коя бензиностанция зареждате?

От коя бензиностанция зареждате?

  • Лукойл

    Votes: 44 25.1%
  • ОМВ

    Votes: 39 22.3%
  • Шел

    Votes: 18 10.3%
  • ЕКО

    Votes: 28 16.0%
  • Ромпетрол

    Votes: 14 8.0%
  • Петрол

    Votes: 10 5.7%
  • Вектра

    Votes: 0 0.0%
  • Газпром

    Votes: 7 4.0%
  • Друга

    Votes: 15 8.6%

  • Общо гласове
    175

Maverick

Well-Known Member
Анкета към шофьорите. Предполага се, че ще зареждате от там от където смятате, че горивото е най-чисто. Та за това въпроса е от коя бензиностанция зареждате?
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

От най близката
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

ми аз зареждам на еко, не знам що но от там най-много ми върви колата. предната хич не вървеше с еко пък. странна работа
на лукойл е най-смотано и най-много ми харчи. а най-добре но и най-скъпо е от омв
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

През уикендите основно Лукойл, заради картите и отстъпка.
 
трябваше да е мулти вот анкета аз сипвам на всякъде но това не значи че си нямам фаворити

значи първо да кажа между две бензиностанции от една и съща верига може да има разлика зависи колко е светнат мениджъра да кръщава бензина (това с кръщаването бил професионалния термин :lol: ) значи ако пазарувате от бензионстанция която е много обортна (на оборотно място шанса да попаднете на кофти бенз е малък)

и тук почвам преди харесвах Rompetrol понеже бяха първите който почнаха да продават бензина с доабвка (аналогичен на carrea 95 обикновения vpower, petrol extraforce 96 ) на цената на нормален недостатък че са на рядко и са малки и винаги има риск да попаднете на не оборотна...

В момента във всички има добавки (във по скъпите повече) най много ми харесва на Шел бенза давам им номер едно при обикновенния 95 и при рейсинга ( но правя 16 километрово пътуване 8 в едната 8 в другата до такава бензионастанция на Швл която знам че е оборотна и няма проблем с горивото а със софииските задръствания ако не е вечедр взе да ме мързи

на ОМV съм доволен защото помпат гуми и там зареждам като има нужда (къв съм мързеливец :oops:) бензина не е лош но нищо особено пробвал съм всичките а ако съм си на къщата това ми единствената голяма верига наблизо...

Еко също са ми на ниво нищо особено провал съм и Economy и техния 100 октанов (по слаби от на шел)

от лукойл няма да повторя сипах 98 на следващо палене получих детонации в изпускателната система (притесних се за катализатора си даже) няма да повторя с никой друг бенз не ми го правило уж избрах оборотен лукойл


@ testkiwi - виж си лепенката на капачката на минито какво пише min 91 RON понеже са едни и същи пригодени и за американския пазар само километража им е различен, там това име стандартния бенз не е като в ЕС 95 и затова с минито може да зареждаш навсякъде, освен в бензиностанции с много менте бензин, хаха идеално за България.... знам че преди си имал А3 там беше min 95 затова ако сипеш по кофти бенз се отразява...
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Дизел обикновен, ОМВ.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз пък от шел не съм никак доволен. Имаше до нас една, но вече е ромпетрол. Може би е била не оборотна и за това. Не го бях гледал по тоя начин, но има много логика. Защото бензина с времето изветрява и е нормално ако цистерната седи 1-2 месеца да е по-слаб бензина. А относно дизела и аз мисля, че лукол са по-добре. Но личния ми автомобил не е на дизел.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Само на Лукойл и много рядко на Шел. На ОМВ не съм стъпвал от 7-8 години, когато ми сипаха 8 литра над обема на резервоара.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз зареждам на лукойл, но подбирам точно от кой. Всеки е със собствено качество и грешка в заредено/платено. Зареждам газ и бензин.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз пък по-често от Шел и след това от ОМВ, дизел зареждам
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

от където смятате, че горивото е най-чисто.

Тегава работа - Германия ми е далече.
Имам карта за Еко - там зареждам. Инак съм зареждал и от "ГацоБацовата" бензиностанция...
Шел съм ги отсвирил преди повече от десетилетие. Може да са се поправили, но за 2-3 месеца в началото се побългариха повече от Гацо Бацов!
Имаше готина операторка, с която си лафехме, в Лукойл, но докато събера смелост да я поканя, тя се премести на другия край на града. :(
На Петрол ми купуваха доста домати и малини, та често и там зареждах.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

От тази на ъгъла дет е, и понякога има една по-надолу :) Но никога от омв - яко клатят с газта :wink:
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Мен Шел ми са фаворити, но иначе при мен всички бензиностанции са качествени, предпочитам Шел единствено поради това, че са ми наблизо.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

И аз зареждам от най-близката :)

От разни познати и шофьори най-много са ми хвалили Ромпетрол. Нямам личен фаворит, но имам личен антифаворит :D - Shell!!! Та по случая ще разкажа една случка - 1 път се случи да закъсам без бензин, пуст Пловдив няма една бензиностанция на центъра, а имах 3-4 срещи и нямах време да заредя, та вечерта на едно кръстовище колата поизгасна и след 10 сек чудене осъзнах защо - цял ден карам на лампа ;) Та звъннах на един приятел - най-близо беше Shell - Купих си туба за бензин за 14лв ли колко беше, тубата е марка Шел и е изрично ми казаха, че е за бензин - пише съвместимост 5л. Интересно как тубата събра 5.8л гориво и не беше препълнена.
Преди месец 2 на мой приятел се случи нещо подобно, не успя да запали на газ, а нямаше бензин та се наложи да ползваме пак тубата - отидохме до ОМВ, тъй като беше най-близо. Тубата пълна до същото място събра точно 4.9л бензин. Правете си изводите. И други мои приятели се оплакват, че си засичат колко км минават примерно с 10л бензин и от шел нещо не ги минават тия километри. Говорим за 95, разбира се :)
Скоро и във фейсбук попаднах на няколко мои приятели, които се оплакваха от същото и то точно от Шел - как отчитат повече отколкото сипват.

Поздрави,
Мануел
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Най-близката... Ако някоя ме спечели като постоянен клиент първо на вас ще кажа... :mrgreen:
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Аз по принцип карам на газ и за това мога да говоря само за нея. Бензинът го ползвам само за палене. Най-доволен съм за сега от OMV. Еко също не са зле, а Шел и Лукойл са най-калпави според мен. Не знам дали има значение колата, но когато зареждам от тях, особено от Лукойл, върви най-зле и харчи най-много :) Въпреки това, гледам да не си поставям граници и в повечето случаи зареждам от там, където ми е най-близо.
 
От: От коя бензиностанция зареждате?

Като подвигнахте въпроса, мене също ми се е случвало в 2 литрова туба да събира 2,3 - малка е разликата , ама пак си цакат :D
 

Горе