Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

тео

Well-Known Member
Знаете, че от 16 април 2012 от Гугъл обявиха поддържането на снипета Product на глобално ниво.

webmasters_1095551_en.png

Това ще позволява да се показва цената и наличността под продукта при търсене. За някои от платформите има безплатни модули, но повечето са оставени на знанията и уменията на собствениците им, за това ви предлагам следната

ОФЕРТА

  • Вмъкване на снипета Product във вашия магазин, който изважда информация за цена и наличност, отделно дава информация за снимката на продукта, продавача, кода на продукта, валутата
  • Валидирането ви като собственик на сайта и обвързването му с Г+ и добавянето на икона към снипета (при ваше желание)
  • Вмъкване на снипета Organization за информация и брандиране на фирмата/сайта ви с телефони, адреси (при ваше желание)



Микроформатите с които работя - Microdata
Срок на изпълнение - до 48 часа
Платформи на които инсталирам - всички възможни онлайн магазини, до сега не съм срещнал трудности, необходим ми е ftp достъп

Цената на услугата е 35$, приемам пейпал, превод, пощенски запис

Предлагам 3 ревюта, първото е дадено на mantaman, останалите две са за потребители в зелено и поне 200 мнения.
Първите поръчки и двете ревюта ще изпълня след празниците.


Отзиви от mantaman
Ето и моето ревю - Наскоро имаше една тема как се пише ревю - ама едва ли ще го изтипосам както трябва.

Първо трябва да започна от там че ТЕО е един от малкото хора на които бих дал достъп до магазините ми и ако не беше негова офертата вероятно нямаше да се възползвам.

Относно изработката тестовете показват че се е справил отлично - към момента обаче мисля че е още рано да видя някакъв реален резултат от поставянето на микротаговете

Когато имам реални резултати ще пиша пак а през това време сигурно ще е полезно Тео да обясни по подробно за предимствата от свързването на магазина със страницата в Г+
Аз пък вече имам звездички (репутации) на продуктите в серпа :)

Отзив от Brad
тео, мерси много за помощта. Сложих кодове и всякакви други щуротии.
Скоро сайта ми ще блести ярко в нета :)

Отзив от galinstefanov
Тео, добави микротагове и на двата ми онлайн магазина и съм доволен.Очаквам да се индексират от чичо Гошо и да видя положителният резултат :).Тео е един от малкото колеги от форума, с които може да се работи на професионално ниво.Не се колебайте да се възползвате от всяка негова услуга !
Поздрави,
Галин Стефанов!
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Brad
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Аз отговарям ли за Ревю. До сега все ги оттървам промоциите.
То моето не е точно магазин то е като продуктов каталог дали ще има смисъл :? В подписа е сайта ми.
Опа 200 мнения пак няма промоция за мен. Ако има смисъл от тая работа за мен може да помисля за платен вариант.
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Имам те предвид. Само да се добера до РС да погледна.
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Ако и аз се уредя ще бъде хубаво :).
 
Последно редактирано:
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Тео, взимам и аз едно.

Поздрави,
Стефанов!
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Аз лично имам и няма да се възползвам от услугата, но искам да кажа, че е желателно всеки онлайн магазин да има микротагове.
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Ето и моето ревю - Наскоро имаше една тема как се пише ревю - ама едва ли ще го изтипосам както трябва.

Първо трябва да започна от там че ТЕО е един от малкото хора на които бих дал достъп до магазините ми и ако не беше негова офертата вероятно нямаше да се възползвам.

Относно изработката тестовете показват че се е справил отлично - към момента обаче мисля че е още рано да видя някакъв реален резултат от поставянето на микротаговете

Когато имам реални резултати ще пиша пак а през това време сигурно ще е полезно Тео да обясни по подробно за предимствата от свързването на магазина със страницата в Г+
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

А за уордпрес, дали няма готови плъгини за тази цел?
Или е прекалено ново за да има такива готови?
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Извинявам се ако малко офтопик е въпросът ми, но се колебаех тук или в другата тема за микротагове да питам. Въпросът ми е следният:
Ясно е, че ще става все по-важно, но от прочетеното по темата няма да се поддържат за адулт теми и продукти.
И тук конкретно - ще оказват ли влияние при магазини с подобни продукти и до колко има смисъл на този етап да бъдат поставяни, след като Г сами обявяват, че няма да ги визуализират?
 
От: От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

А за уордпрес, дали няма готови плъгини за тази цел?
Или е прекалено ново за да има такива готови?
Не съм виждал, но това не означава, че няма. Ако е направено както трябва, винаги безплатното е за предпочитане. Ако видя, със сигурност ще пиша.

Извинявам се ако малко офтопик е въпросът ми, но се колебаех тук или в другата тема за микротагове да питам. Въпросът ми е следният:
Ясно е, че ще става все по-важно, но от прочетеното по темата няма да се поддържат за адулт теми и продукти.
И тук конкретно - ще оказват ли влияние при магазини с подобни продукти и до колко има смисъл на този етап да бъдат поставяни, след като Г сами обявяват, че няма да ги визуализират?

Реалната стойност на микротаговете е в по-доброто *разбиране* на сайта от страна на ботовете и съответно по-голямата стойност, която добавят на бранда и ауторитито. При равни други условия би трябвало да окаже позитивно влияние върху позицията в серп-а. Независимо от политиката на Г за адулт стоките, със сигурност са в плюс.

Ето и моето ревю - Наскоро имаше една тема как се пише ревю - ама едва ли ще го изтипосам както трябва.

Първо трябва да започна от там че ТЕО е един от малкото хора на които бих дал достъп до магазините ми и ако не беше негова офертата вероятно нямаше да се възползвам.

Относно изработката тестовете показват че се е справил отлично - към момента обаче мисля че е още рано да видя някакъв реален резултат от поставянето на микротаговете

Когато имам реални резултати ще пиша пак а през това време сигурно ще е полезно Тео да обясни по подробно за предимствата от свързването на магазина със страницата в Г+

Благодаря за ревюто :). Относно връзката Г+ със сайта. Гугъл разглежда сайтовете и генерира новите снипети в 2 направления. Първото е дали са добавени микротаговете както трябва и информацията, която носят. Второто е кой стои зад сайта. В стремежа си да наложат социалната си мрежа, добавят *автор*, което е двупосочна връзка сайт-страница в Г+ - сайт. По този начин давате своеобразна *легитимност* на сайта, а от Гугъл ви награждават с иконка в снипета (евентуално може и да се покаже - нищо сигурно няма).

Пример за иконката - в дясно на снипета логото на центо в Г+
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

А за уордпрес, дали няма готови плъгини за тази цел?
Или е прекалено ново за да има такива готови?
Можеш да погледнеш тези:
1. Microdata for WordPress: www.optimum7.com/internet-marketing/web-development/microdata-for-wordpress.html
2. Rich Snippet Creator Module of SEO Ultimate WordPress Plug-In: www.seodesignsolutions.com/wordpress-seo/
3. Schema For WordPress: schemaforwordpress.com/
4. EasyRecipe: wordpress.org/extend/plugins/easyrecipe/
5. Micro Anywhere: wordpress.org/extend/plugins/micro-anywhere/
Дано свършат работа...
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Можеш да погледнеш тези:
1. Microdata for WordPress: www.optimum7.com/internet-marketing/web-development/microdata-for-wordpress.html
2. Rich Snippet Creator Module of SEO Ultimate WordPress Plug-In: www.seodesignsolutions.com/wordpress-seo/
3. Schema For WordPress: schemaforwordpress.com/
4. EasyRecipe: wordpress.org/extend/plugins/easyrecipe/
5. Micro Anywhere: wordpress.org/extend/plugins/micro-anywhere/
Дано свършат работа...

Доколкото ги разгледах вършат работа за ревюта, рецепти и единични постове. Само един май поддържа повече снипети, но ги вмъква в постове.
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Можеш да погледнеш тези:
1. Microdata for WordPress: www.optimum7.com/internet-marketing/web-development/microdata-for-wordpress.html
2. Rich Snippet Creator Module of SEO Ultimate WordPress Plug-In: www.seodesignsolutions.com/wordpress-seo/
3. Schema For WordPress: schemaforwordpress.com/
4. EasyRecipe: wordpress.org/extend/plugins/easyrecipe/
5. Micro Anywhere: wordpress.org/extend/plugins/micro-anywhere/
Дано свършат работа...

Мисля че знам кой си и откъде си :)
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Тео като направя пробата със линка дето си дал по нагоре ми изкарва картинката на сайта до резултата от търсенето - обаче в серпа реално не излиза така също не показва и цените и дали е налична стоката - Имаш ли наблюдения колко време е необходимо за да почне да ги показва и задължително ли ще ги показва или само ако Г. реши

И още нещо има ли смисъл от СЕО гледна точка всеки от продуктите да бъде пуснат като публикация в Г+ профила на сайта - И нормално ли е като пуснеш публикация за даден артикъл да не му показва снимката както е във ФБ
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Дали, как и кога ще се показват микротаговете в снипета не е известно. Казват "ако решим". Гадното е, че могат да решат за конкурента ти, а теб да оставят на сухо. Иначе по слухове, би трябвало да отнеме 4-8 седмици до показването им. Но по мои експерименти, ако сложиш днес снипет за ревю (звездичките), при следващото посещение на бота ги отчита и ги прави видими почти веднага.

За смисъл от постване на продуктите в Г+ с линк има естествено, но гледам, че големите добавят и коментари към продуктите. Един вид добавят "полезност". А за снимките не е нормално. Виж дали си написал пълния адрес на продукта, най-добре копи/пейст на урл-то от браузъра при споделянето.
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Може ли да ми сложиш и на мен това със звездичките и другото което ми прави впечатление - В един от блоговете на блогър съм сложил Г+ да се появява на всяка статия и в зависимост от това колко са кликали на всяка статия има различно количество плюсове - Докато на магазина сложихме на всички продукти да се показва но като кликнеш на един се показва на всички - тоест не е всеки продукт сам за него си както би трябвало да бъде според мен.
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Тео като направя пробата със линка дето си дал по нагоре ми изкарва картинката на сайта до резултата от търсенето - обаче в серпа реално не излиза така също не показва и цените и дали е налична стоката - Имаш ли наблюдения колко време е необходимо за да почне да ги показва и задължително ли ще ги показва или само ако Г. реши

И още нещо има ли смисъл от СЕО гледна точка всеки от продуктите да бъде пуснат като публикация в Г+ профила на сайта - И нормално ли е като пуснеш публикация за даден артикъл да не му показва снимката както е във ФБ

Аз си направих експеримент малко след пускането на Г+ и тествах с по 15-тина продукта от два магазина (един за детска и един за възрастна аудитория :)) И двата бяха нови като магазини, но ми направи впечатление, че детските неща започнаха да се класират доста добре, а по търсене в изображения - направо чудесно. Нещата обаче не се случиха по същият начин с този за възрастните.
Мога само да предполагам, а останалите нека кажат мнение, но освен споделянето в Г+ има значение и продукта (говоря за магазини).
За WP базиран сайт помага, поне от това, което виждам, но не мога да преценя дали нямаше да е същото и без Г+. Имам предвид, че поне според мен, при WP по-голямо значение има цялостната картина - прочити, посещения, съдържание и споделянията като цяло.
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

тео, мерси много за помощта. Сложих кодове и всякакви други щуротии.
Скоро сайта ми ще блести ярко в нета :)
 
От: Оферта: Добавям микротагове в онлайн магазини

Работата с Brad не беше свързана с магазини, но беше интересна. Бих поел и други ангажименти свързани с микротагове - явно има нужда. Не се колебайте, ако имате проблеми или неясноти.
Поръчката и ревюто за Галин се отлагат до 10ти, че е в сесия. Другата поръчка се работи.
 

Горе