Оф - проблем с PayPal

SmartBusiness

Active Member
Не е хубаво да теглиш пари сутрин. Изтеглих ги към карта, която вече не е валидна...

Някакви предложения? Как да откажа тази транзакция ?

Благодаря.

А отделно днес ми е дошло по - голямо плащане и са ми сложили лимити докато не предприема някакви действия. Качих им личната си карта - това достатъчно ли е?
 
От: Оф - проблем с PayPal

Новата ти карта най-вероятно ще е със същия номер и само датата на изтичането й ще е различна, така че не би трябвало да има проблем.
 
От: Оф - проблем с PayPal

Новата ти карта най-вероятно ще е със същия номер и само датата на изтичането й ще е различна, така че не би трябвало да има проблем.
Зависи от банката. При мен винаги новите карти са с различни номера.
 
От: Оф - проблем с PayPal

И да е със същият номер, трансфера е бил вече Withdraw-нат към старата (изтекла), новата, която едва ли ще дойде в близко време, дори и със същия номер да е, пак ще трябва да се добавя у PP, тъй като MM/YY гарантирано, както пишеш, ще са различни, както и оня отзад.
 
От: Оф - проблем с PayPal

Аз месеци наред си изпращах към блокирана карта без никакви проблеми. Не знам обаче дали става към изтекла такава, това не посмях да го пробвам. Това с лимитите е кофти :)
 
От: Оф - проблем с PayPal

Да уточня - бях забравил пина на тази към която изтеглих парите и ми издадоха нова, която е с друг номер (съответно деактивираха старата). Ще видим как ще се развият нещата. Говорих с ПИБ, където е картата и картов отдел ми каза, че не може да ми отговори на въпроса.:) Та - ще чакаме. Надявам се да не се изгубят някъде по трасето:)
 
От: Оф - проблем с PayPal

Типично по български... Картовия им отдел не можел да от отговори за въпрос с картата ти и пейпал. Аз като ги питах моите хора в ДСК, кога аджеба ще проимаме и ние sepa преводи каката (младичка, явно я дръпнаха "да се развива нагоре" защото вече я няма, сигурно е млада меринджейка вече) опули едни яйца и сви рамене, дори не каза, че не знае за какво става въпрос. Мъка, мъка...
 
От: Оф - проблем с PayPal

Интересното е, че сега проверих сметката и парите са влезли . Изпратени към карта, която вече не съществува. Но явно, защото е била вързана към сметката и някак си са дошли.
 
От: Оф - проблем с PayPal

От #8 и #11 значи изводите са:

► От блокирана (blocked) карта Withdraw: получен успешно;
► От изтекла (expired) карта Withdraw: получен успешно.

Извод #2: При blocked/expired карти, ако са ограничени откъм разплащания (-out трансфери), то явно НЕ са ограничени откъм получаване на плащания (refunds/withdrawals, т.е. -in трансфери). Извод #3: блокирането/изтичането на карта не я правил изцяло невалидна (невалиден = несъществуващ), а ѝ се ограничават на 50% online функциите (само -in трансфери) и на 100% offline функциите (-in + -out трансфери, ATMs + POS).

Ако не друго, то поне вече се има нова информация, която ще даде „отдих“ на други последващи хора с подобни проблеми.
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Оф - проблем с PayPal

Много ме кефи как си форматира мненията и как половината неща ги именува със странни имена... in трансфери ихихи
 

Горе