Оlx,въпроси.

stranen

Member
Пуснал съм нещо да се продава в Оlx.Някои неща не са ми ясни.Ако някой иска да купи нещо,"ОФЕРИРАЙ" ли трябва да натисне.Него трябва да натисне май,а после какво тбява да направи?И обратното.Ако някой види моя обява и реши да купи продукта който продавам,какво трябва да направя аз?Трябва ли да си пишем и да се разбираме.Или като купи ще получа съобщение с името,адреса и телефона му ,и направо мога да изпращам.Ще съм благодарен ако някой сподели информация.
 
От: Оlx,въпроси.

Имапш 140 поста тук и не знаеш как да осъществиш продажба в оlx.bg :shock:
 
От: Оlx,въпроси.

Офертата на стоката е нещо като предложение за покупка. Ще получиш известие, че продукта ти е офериран и ще трябва да приемеш или отхвърлиш офертата. Тази функция е главно заради рейтинга и трябва да се разберете допълнително с човека, който ти е оферирал продукта. Останал съм с впечатлението, че много хора натискат бутона оферирай просто така без реално да искат да купят продукта. Преди да приемеш или откажеш офертата се свържи с купувача и се увери, че наистина иска да купи продукта и след това приемай офертата. Като цяло бутона оферирай не служи за нищо друго, освен за рейтинг.
 
От: Оlx,въпроси.

Аз тази година накупувах доста неща от продавалника. Пиша на човека, разбираме се кога и къде и купувам. След това ако той поиска да стане това с оферирането, аз натискам бутона и той приема. После мога да дам коментар за продавача. Да, малко е шантаво и засукано, и аз не му откривам смисъла. Ето и какво се е случило след такава оферта:

Това е продавач от който съм купил: http://olx.bg/profile/comments/the-analyst/
А това е обявата по която съм купил: http://olx.bg/sony-dsc-hx300-i57212368

Вижда се, че обявата не е изтрита от продавача, но е изтекла. Не знам какво би станало ако сега реши да я изтрие.
 
От: Оlx,въпроси.

А бе тоя OLX толкова много опции липсват, и то базови за сайт за обяви, че не ми се говори. Наливат 1000000 лева в реклама а сайта им куц, куц, куц...
 
От: Оlx,въпроси.

Аз имам доста продажби от продавалника, целта на тази опция е да покаже , че искаш да купиш нещо
Като направиш оферта пишеш лично съобщени и установяваш контакт
Продавача като приеме офертата има възможност да пусне артикула наново да се продава , ако имаш още в наличност . така излиза в началната страница за съответната категория . ако има още нещо , питай

Колкото повече продаваш ,толкова по често излиза в начачлна страница на категория

Това е и начин да се отбелязва репутация , както е и тука. Много полезно за доверието на клиентите
 
От: Оlx,въпроси.

Но в същото време докато продаваш стоката отново и отново губиш потребителите, които са я сложили в наблюдавани ;)
 
От: Оlx,въпроси.

Е то идеално няма , избираш по малкото зло, ако конкуренцията е много голяма ,обявата ти ще потъне само за няколко часа.

Лично на мен ни изтриха няколко обяви, защото сметнаха ,че са дублирани
Пробвал съм и с промотиране , само загуба на пари.
Най добрия начин според мен е много артикули . а и прави добър трафик към сайта ми
 
От: Оlx,въпроси.

Имапш 140 поста тук и не знаеш как да осъществиш продажба в оlx.bg :shock:

Какво общо има едното с другото? Аз имам повече постове и не съм продавал нищо там.
 
От: Оlx,въпроси.

А бе тоя OLX толкова много опции липсват, и то базови за сайт за обяви, че не ми се говори. Наливат 1000000 лева в реклама а сайта им куц, куц, куц...

До оня ден Terms_and_conditions даваше 404! :cry:
 

Горе