ПОМОЩ: Най-добрият начин за създаване на линукс уеб сървър.

Alien

New Member
Привет колеги,

искам първо да Ви поздравя за общността която сте си създали в този форум и да Ви пожелая и за напред да продължавате да го поддържате.

Второ искам да Ви запитвам някой от вас правил ли е работещ сървър и с какви трудности се е сблъскал. Дирих доста в нета и има доста уроци но не мога да разбера кой е най-добрият за мен. Предпочитам предимно Дебиан насочени като Убунту примерно. Става дума някой които вече се е справил с този проблем да ми препоръча къде мога да намеря най-добре от към сигурност и функционалност примерна конфигурация на линукса.

Пък ако имате традиция и тука да си правите срещи ще почерпя стабилно с бири за услугата : ))) ...

П.С. надявам се да не съм объркал категорията на форума, баш с първият си пост, но ако е така ще помоля админ/моделат. да я премести...

Ае с мир колеги!
 
От: ПОМОЩ: Най-добрият начин за създаване на линукс уеб сървър.

Здравей и добре дошъл.
Това което ти давам е тествано и работи, сигурен съм че ще ти свърши работа.
Успех.
http://doc.ubuntu.com/ubuntu/serverguide/C/
 
Според мен Убунтуто не е най-подходящо за сървър, CentOS е, което ти трябва.
Ако все пак държиш на Убунту, поразрови се из горния сайт, предполагам, че има упътвания за сетъп на сървър и за други дистрибуции.
 
От: ПОМОЩ: Най-добрият начин за създаване на линукс уеб сървър.

За LAMP бих ти препоръчал Slackware ,но ако си начинаещ се ориентирай към Debian.
 
От: ПОМОЩ: Най-добрият начин за създаване на линукс уеб сървър.

В класичесния случай няма абсолютно никакво значение коя дистрибуция ще хванеш. Като натрупаш опит от 5-6 годинки в поддържане на сървъри под различни дистрибуции тогава ще усетиш разлика. Ползвай някоя за която има най-много How-to та из нет-а и която ти е приятна на работа на теб. Лично аз свикнах най-много с openSuSe и SLES, Ubuntu също е добър старт.
 
От: ПОМОЩ: Най-добрият начин за създаване на линукс уеб сървър.

Разгледай на http://howtoforge.org има една поредица Perfect Server и съответно за всяка дистрибуция.
 
От: ПОМОЩ: Най-добрият начин за създаване на линукс уеб сървър.

Аз също препоръчвам CentOS
Има много работещи примери като Vmware appliances, могат да се използват като пример за готиви системи
 

Горе