Падението на долара

Krumov

Well-Known Member
Какво мислиете колеги за послдените движение на долара?

Преди малко гледам курс купува на ДСК 1.385000 лв, курс продава 1.425100 и направо ме заболяха зъбите както се казва.

Интересно ми е как ще продължат нещата и кога да очакваме войната на чичо Сам за да си стабилизира валутката?
 
От: Падението на долара

Нека пада , лошо няма . Колкото по нисък курса ,по добре :)
 
От: Падението на долара

От 100 години долара е падал и пак е ставал...той е основната международна валута. Така че споко, това е временно явление, ние с еврото да му го мислим.
 
От: Падението на долара

За хората, които получават заплата е зле, но за тези, които поръчват от Китай на дебело е добре...
 
От: Падението на долара

От 100 години долара е падал и пак е ставал...той е основната международна валута. Така че споко, това е временно явление, ние с еврото да му го мислим.

Хех, прав си. Пада или става, винаги ще си остане международна валута. Да видим как ще си купиш бира с евро в Сингапур :D
 
От: Падението на долара

Хех, прав си. Пада или става, винаги ще си остане международна валута. Да видим как ще си купиш бира с евро в Сингапур :D

Офтопик : От мен еврото от теб билетите и ще видиш как става.

Спороед мен ще продължи да спада цената, надявам се да спадне още за да мога да си взема повече неща от Китай .. пък да не говорим ако падне на 1 към 1 * party * :)
 
От: Падението на долара

Защо да е по-добре? За хората който търгуват с тази валута или получават заплата на нея не е добре.

На тези дето търгуват с валутата им е все тая колко струва долара - те винаги си вземат маржа, а американците дето вземат заплата в долари ги боли задника колко струва долара. Ниския долар е изцяло в интерес на американската икономика и в загуба на европейската.
 
От: Падението на долара

Нормално е цената на валутите да се колебае (цената на една валута спрямо друга).

Също така е нормално цената на валутите да пада дългосрочно.

Валутите нямат вътрешна стойност и цената им намалява когато количеството им в обращение нараства. Количеството им в обращение нараства основно по два начина - "печатане" на нови долари (технически това става с облигации) и чрез кредити (особено с банкиране с частичен резерв).

http://hiddensecretsofmoney.com/

[video=youtube;DyV0OfU3-FU]http://www.youtube.com/watch?v=DyV0OfU3-FU[/video]
 
От: Падението на долара

Какво мислиете колеги за послдените движение на долара?

Преди малко гледам курс купува на ДСК 1.385000 лв, курс продава 1.425100 и направо ме заболяха зъбите както се казва.
...

Имаше подобна тема преди 2-3 години и мога отново да кажа само -УРРРАААААААААА

1,30 е супер за долара спрямо левака
 
От: Падението на долара

Между другото кой ходи в ДСК да си обменя доларите? В обменните бюра курсовете са по-добри.
 
От: Падението на долара

Имаше подобна тема преди 2-3 години и мога отново да кажа само -УРРРАААААААААА

1,30 е супер за долара спрямо левака

Абе за супер, верно е супер. Ама ако си набил няколко хиляди в $ миналото лято и сега губиш паранги не е никак супер :)
 
От: Падението на долара

bernanke.png


Който е купил Биткойн* миналото лято не се оплаква.

bitcoinuser1.png
gqfYXgB.jpg


* Нищо от написаното не е препоръка за покупка или продажба на (крипто)валути.
 
От: Падението на долара

Абе за супер, верно е супер. Ама ако си набил няколко хиляди в $ миналото лято и сега губиш паранги не е никак супер :)

На висок долар се радвт повечето от форума, но за внос от Китай примерно ниския долар е мана небесна!!

примерно имам няколко хиляди в стока, ок ще се обезцени, но докато се осъзнаят конкурентите и внесат на по-ниската цена на долара, аз ще съм я продал без да се налага да намалям цените.
и ще поръчам нова, а ноата стока ще е закупена на по-ниска цена и ще имам по-голяма печалба, докато дойде, цената на долара може да се повиши пак и аз пак ще съм на печалба.

преди 5-6 години долара бешр стигнал нива от 1,25 лева - е тогава се преродих и набрах инерция, която все още ме бута напред, въпреки че прскочихме препятствия с височина до 1,65 през гоините :)

Но на админите им тръгват киселини като видят нисък долар :lol:
 
От: Падението на долара

За стоката е супер да. Явно трябва да изплвам наличната валута само за стока в момента. Жалко, новата кола вече я виждма как си отива :lol:
 
не е паднал долара а се качили еврото гледайте българия он еър

в петък даваха затова както и за изкваването на президента на ецп

пп и американците не правят война за да поскъпне а наливат пари за да поевтинене и така да са по конкуретно способни... http://en.wikipedia.org/wiki/Quantitative_easing наляха стотици милярди за го направят по евтин....
 
От: Падението на долара

Според мен е изкуствено заради събитията в Украйна.

Този сценарии сме го гледали още когато Буш удари Ирак. Смукнаха цената на долара, нещо което не повлия особено на средностатистическия американец защото за него $1 си е $1 с това постигнаха 2 неща:

1. Ниския $ повишава износа
2. Държи в шах арабските страни които нямат никаква икономика разчитат основно на внос за всичко от водата до ролсройса, Продават петрол и внасят всичко останало, Петрола се търгува само в $

Може да се направи паралел с сегашната обстановка. Рската икономика се крепи основно на износа на природни ресурси, нефт, газ, въглища, дървесина и етц.
Без друго имат много голям пазарен дял, рублата поевтиня поради Кримските събития.
Трябва да се реагира!
 
От: Падението на долара

Парите са Златото и среброто, а това са просто валути, чрез които хората биват контролирани, много от хората се примиряват с това което работят , не им харесва, но няма какво да правят нямат друг избор, поне така си мислят, и работят, робуват и какво ли не само за да имат нещо за ядене.
Това е истината.
 

Горе