Пазаруване без ПИН код

bodyrock89

Active Member
Не знам дали сте се замисляли по въпроса, но ако някой ви докопа дебитната карта, или просто данните от нея (име, номер, дата на изтичане), може много лесно да ви обере, без да му е нужен ПИН кода ви. Просто се регистрира в Aliexpress или някой друг подобен онлайн магазин и започва да си пазарува на корем.
 
От: Пазаруване без ПИН код

Точно така - затова обаче има няколко неща които не могат да се фалшифицират. Ето затова искат адрес, телефон и др. информация която я няма на картата.

Отделно банките имат отдели за оценка на риска. Но това е дълга история...
 
трицифрен код на гърба ит тнт.... освен това ако блинг и шипинг адреса не съвпадат винаги те флагват... даже някой отказват да изпратят на различен от билинг дреса

а и бг банките са в 20 век още... трябва да е напълно достатъчно да имаш електронно банкиране със ssl само и да имаш бакова сметка и картова сметка с една (карта за интернет) и трансферите между двете да стават за секунди държиш си парите в банковата като ще пазаруваш превеждаш колкото ти тябват с един два долара отгоре в картовата пазаруваш (

дск мисля имаха нещо такова с техните вуртуални карти ама другите нямат..
 
От: Re: Пазаруване без ПИН код

Точно така - затова обаче има няколко неща които не могат да се фалшифицират. Ето затова искат адрес, телефон и др. информация която я няма на картата.

Отделно банките имат отдели за оценка на риска. Но това е дълга история...

трицифрен код на гърба ит тнт.... освен това ако блинг и шипинг адреса не съвпадат винаги те флагват... даже някой отказват да изпратят на различен от билинг дреса

а и бг банките са в 20 век още... трябва да е напълно достатъчно да имаш електронно банкиране със ssl само и да имаш бакова сметка и картова сметка с една (карта за интернет) и трансферите между двете да стават за секунди държиш си парите в банковата като ще пазаруваш превеждаш колкото ти тябват с един два долара отгоре в картовата пазаруваш (

дск мисля имаха нещо такова с техните вуртуални карти ама другите нямат..

Няма такова нещо момчета. В Алиекспрес си пазаруваш без никакви верификации, без да съответстват данните от картата с данните на получателя. Тествано е! Даже с една карта могат да пазаруват различни акаунти. С две думи - пълен произвол. Всичката необходима информация се намира на самата карта - на гърба, на лицето - без значение, важното е, че ПИН не трябва.
 
ами тогава действай с двете карти само си намери банка която го поддържа и си прехвъляи меду двете минути преди да пазаруваш едната за нет другата офлайн

на мен колко са ме въртяли през минали години на купя нещо (не от алиекспресс) идея си нямаш...
 
От: Re: Пазаруване без ПИН код

ами тогава действай с двете карти само си намери банка която го поддържа и си прехвъляи меду двете минути преди да пазаруваш едната за нет другата офлайн

на мен колко са ме въртяли през минали години на купя нещо (не от алиекспресс) идея си нямаш...

Кул на мен идеята ми беше, че много лесно може да бъде обран човек чрез дебитната му карта. Просто някой ти скива данните, прибира се, логва се в алито и започва шопинга. А ти си спокоен, защото нито картата ти липсва, нито си казал на някой ПИН кода си.
 
не си чел общите условия :) ... винаги на всяка виза /мстъркард карта може да направиш chargeback (стига картата да сие в теб че така се опитват да се измъкнат някой банки) ако са ти източили парите в онлайн пазаруване и ще ти върнат парите от банката ти (само че ще влезеш в списъците на тези който са праивли чарджбакове и няма да можеш да пазаруваш от тези места) ама ако не си пазрувал ти... не ти пука че ще получиш вечен бан за дадени магазини и групи от магазини ползващи общи бази... важното е да си върнеш парите и не ти пука за бана

http://en.wikipedia.org/wiki/Chargeback

заразлика от това с пина където веднъж въведен на банкомат или пос терминал връщане назад няма... поне не със лесна процедура (ако нямаш някакви допълнителни застаховки) нали си имал пин да те пази...

на запад правят и френдли фрауд некоректни клиент хепислакър еднов ремедоста писа как страдат търговците
http://en.wikipedia.org/wiki/Friendly_fraud
 
От: Пазаруване без ПИН код

Само мога да потвърдя писаното от bodyrock89, но важащо не само за един опр. сайт, а за всички, НЕизискващи телефонна проверка (за да сверят GeoIP локацията) или SMS проверка, както и за тези, които НЕ използват „Verified by Visa / MasterCard SecureCode“ технологиите. Който има сила, време и мерак може да ми препрочете (след като е пропуснато) следният пост от преди 2 месеца за потвърждение за bypass-ване на пишман 3-D паролата.

AVS карти (AVS: Google) в Европа няма или поне не и в България и по-голямата част от EU (някой, ако се сеща, нека обади?). Само в US/AU и май UK (не съм 100% сигурен за там). Съответно можеш да си въвеждаш какъвто искаш billing /shipping address като се пазари с карта (независимо дали е своя собствена или „чорена/снимана/запомнен номер наизуст/etc.“), ще си мине. Вече зависи и от отсрещната fraud система на магазина/shop-а/store-а каква е, що е, дали е добра или не, или тип „бозичка“ всички транзакции да си минават без проблеми.

А българския chargeback е със звучното наименование „откриване на арбитражна процедура за оспорена транзакция, извършена в чужбина“. Как се „отваря“, откъде, защо, как? Никой не знае. Но се знае, че има ТАКСИ отново. За самото отваряне – такса. Административна такса за комисията, разглеждата оспорената транзакция – такса. Неоснователно оспорване – такса. Вече варира между самите банки как ще се ги „украсят“ наименованията на същата процедура, както и таксите, разбира се. В US не е така, там си на един phone call разстояние до оператор, на когото му казваш да направи chargeback на последната транзакция, тъй като НЕ е извършена от теб (измисляш основателна причина за това) и отсрещния го прави. Някъде четох преди дни, че ежедневно 60k или 600k имало такива обаждания, дневно. Ама дали беше на един оператор, дали на цялата банка/кредитна институция, не помня.

Тук в BG не е така. Няма AVS, нито chargeback-а е „току-така“ лесен.

А за хората, на които им чорят картите или просто ги „снимат“ отпред и отзад, то да действат с phone call до националния номер на банката, за да блокират картата веднага, тъй като не може да се има вяра на отсрещните лица, че няма да използват картата в интернет да си „напазарят стоки“, вкл. и да си самоизпатят пари, но това вече ще е лесно и ще си проличи, обикновено не постъпват така. А като пазарят физически стоки, то ги поръчват на адреси на спедиторите (не домашни), поради разбираеми причини (нищо, че има камери и там).

Това в какви списъци ще „влезеш“ впоследствие, поради нехайството, никого не го интересува. Нито ти си пазарял реално с картата от X shop, нито дори знаеш адресът му, нито къде точно е използвана картата ти в нета, така че… Е, разбира се.

---

Навежда ме на мисълта, че към следният пост може спокойно да добавя и бонус – деактивирайте си интернет пазаренето на физическите карти, т.е. да НЕ могат да се използват в нета нито в BG, нито в чужбина, а да са САМО за офлайн ползване. Поне това важи за хората, имащи VCCs (повечето нямат, така че могат да ignore-нат това :)), тъй като нали VCCs ги ползват САМО в нета, а физическите карти пък ще са вече САМО офлайн. Така се защитава човек (за да няма описаните ситуации на bodyrock89) от потенциален fraud, т.е. да бъде сниман/записан/запомнен кода отпред и отзад, за да се използва картата в нета. Има номера, има имената, има и отзад 3 Digits, решава да се пробва и да купи нещо, обаче… не става ли не става :). А и ПИН-ът не го знае (пък и без това и няма физически картата у него, а дори и да я имаше, то нали пак не знае ПИН-а :)), no problems.

Обобщено: физически карти САМО за офлайн ползване (каси, ресторанти, хотери + БЕЗ страх от кражба ДОРИ и да бъде открадната). Виртуални карти САМО за онлайн ползване (с предварително прехвърляне на нужната сума за целта от реалната сметка към виртуалната сметка/карта минути преди извършването на транзакцията | за онлайн магазини, сайтове и др. + БЕЗ страх от кражба). Наясно съм, че % на хората, които ще си играят да правят подобни неща, ще клони към 0, но все пак.
 
От: Пазаруване без ПИН код

Ами ако си купя нещо за 15 лева с картата на @bodyrock89 и той не се усети?
Не е ли малко тъпо така да може да се пазарува без никаква защита?
 
От: Пазаруване без ПИН код

Каква драма :). Като е толкова лесно колко пари откраднахте досега?

Реално в България никоя банка не гледа билинг адреса. Даже има такива, които сравняват само номера и CCV кода.

@bodyrock89 защитата е от страна на банката, а не от някакъв си измислен магазин ;).
Примерно моята банка ми звъна след като направих за първи път покупка над 200лв. да ме питат дали това съм аз за да знаят дали да я потвръдят.
Звънаха ми когато за първи път купих последнователно две неща от един търговец за да ме питат дали всичко е наред за да знаят дали да потвърдят това плащане.

@uphero всеки има право да не се усеща :D.
 
От: Пазаруване без ПИН код

Каква драма :). Като е толкова лесно колко пари откраднахте досега?

Реално в България никоя банка не гледа билинг адреса. Даже има такива, които сравняват само номера и CCV кода.

@bodyrock89 защитата е от страна на банката, а не от някакъв си измислен магазин ;).
Примерно моята банка ми звъна след като направих за първи път покупка над 200лв. да ме питат дали това съм аз за да знаят дали да я потвръдят.
Звънаха ми когато за първи път купих последнователно две неща от един търговец за да ме питат дали всичко е наред за да знаят дали да потвърдят това плащане.

@uphero всеки има право да не се усеща :D.
И коя е банката, че си търся таман
 
От: Пазаруване без ПИН код

Кредитните/дебитните карти не са създадени за Интернет. Били са замислени за офлайн ползване в ресторанти и после са започнали да ги ползват за сделки от разстояние (по телефона, по факса, чрез пощенски гълъби, чрез Интернет).

Този проблем се решава с Биткойн. Даже сега е напълно възможно да го ползвате за пазаруване онлайн - важно е достатъчно бързо след като сте обменили парите си да ги изхарчите. Има сайтове приемащи биткойни, които се конкурират с Amazon по цени. А услуги като Bitpay решават проблема на търговците с волатилността на цената.

Сайтът dinodirect.com (подобен на DealExtreme) приема вече и Биткойн (чрез Bitpay).
 
Последно редактирано:
Re: От: Пазаруване без ПИН код

Само мога да потвърдя писаното от bodyrock89, но важащо не само за един опр. сайт, а за всички, НЕизискващи телефонна проверка (за да сверят GeoIP локацията) или SMS проверка, както и за тези, които НЕ използват „Verified by Visa / MasterCard SecureCode“ технологиите. Който има сила, време и мерак може да ми препрочете (след като е пропуснато) следният пост от преди 2 месеца за потвърждение за bypass-ване на пишман 3-D паролата.

AVS карти (AVS: Google) в Европа няма или поне не и в България и по-голямата част от EU (някой, ако се сеща, нека обади?). Само в US/AU и май UK (не съм 100% сигурен за там). Съответно можеш да си въвеждаш какъвто искаш billing /shipping address като се пазари с карта (независимо дали е своя собствена или „чорена/снимана/запомнен номер наизуст/etc.“), ще си мине. Вече зависи и от отсрещната fraud система на магазина/shop-а/store-а каква е, що е, дали е добра или не, или тип „бозичка“ всички транзакции да си минават без проблеми.

А българския chargeback е със звучното наименование „откриване на арбитражна процедура за оспорена транзакция, извършена в чужбина“. Как се „отваря“, откъде, защо, как? Никой не знае. Но се знае, че има ТАКСИ отново. За самото отваряне – такса. Административна такса за комисията, разглеждата оспорената транзакция – такса. Неоснователно оспорване – такса. Вече варира между самите банки как ще се ги „украсят“ наименованията на същата процедура, както и таксите, разбира се. В US не е така, там си на един phone call разстояние до оператор, на когото му казваш да направи chargeback на последната транзакция, тъй като НЕ е извършена от теб (измисляш основателна причина за това) и отсрещния го прави. Някъде четох преди дни, че ежедневно 60k или 600k имало такива обаждания, дневно. Ама дали беше на един оператор, дали на цялата банка/кредитна институция, не помня.

Тук в BG не е така. Няма AVS, нито chargeback-а е „току-така“ лесен.

А за хората, на които им чорят картите или просто ги „снимат“ отпред и отзад, то да действат с phone call до националния номер на банката, за да блокират картата веднага, тъй като не може да се има вяра на отсрещните лица, че няма да използват картата в интернет да си „напазарят стоки“, вкл. и да си самоизпатят пари, но това вече ще е лесно и ще си проличи, обикновено не постъпват така. А като пазарят физически стоки, то ги поръчват на адреси на спедиторите (не домашни), поради разбираеми причини (нищо, че има камери и там).

Това в какви списъци ще „влезеш“ впоследствие, поради нехайството, никого не го интересува. Нито ти си пазарял реално с картата от X shop, нито дори знаеш адресът му, нито къде точно е използвана картата ти в нета, така че… Е, разбира се.

---

Навежда ме на мисълта, че към следният пост може спокойно да добавя и бонус – деактивирайте си интернет пазаренето на физическите карти, т.е. да НЕ могат да се използват в нета нито в BG, нито в чужбина, а да са САМО за офлайн ползване. Поне това важи за хората, имащи VCCs (повечето нямат, така че могат да ignore-нат това :)), тъй като нали VCCs ги ползват САМО в нета, а физическите карти пък ще са вече САМО офлайн. Така се защитава човек (за да няма описаните ситуации на bodyrock89) от потенциален fraud, т.е. да бъде сниман/записан/запомнен кода отпред и отзад, за да се използва картата в нета. Има номера, има имената, има и отзад 3 Digits, решава да се пробва и да купи нещо, обаче… не става ли не става :). А и ПИН-ът не го знае (пък и без това и няма физически картата у него, а дори и да я имаше, то нали пак не знае ПИН-а :)), no problems.

Обобщено: физически карти САМО за офлайн ползване (каси, ресторанти, хотери + БЕЗ страх от кражба ДОРИ и да бъде открадната). Виртуални карти САМО за онлайн ползване (с предварително прехвърляне на нужната сума за целта от реалната сметка към виртуалната сметка/карта минути преди извършването на транзакцията | за онлайн магазини, сайтове и др. + БЕЗ страх от кражба). Наясно съм, че % на хората, които ще си играят да правят подобни неща, ще клони към 0, но все пак.

за последното аз го правя ... а иначе съм уебмастър от преди да влезем в ЕС да видите какво беше

искаш да наемеш сървър от компания с 4 датацентъра (най големия с 18000 сървъра най малкия с 6000 сървъра) 3 страници договор разпечатан подписан и пратен по факс обратно с колър ид, лини карти снимани, карта снимана не искаш да пращаш няма да пазаруваш от тях...

хостгейтър - карта снимана и изпратена на админ мейла (сега само личните карти искат и то напоследък)

темплейт мостър - имали високо ниво на фрауд от бг - карта снимана... или няма да си правиш сайт с професионален темплейт

- няма да пращаш на първия срешнат снимана ама просто нямаше другначин от БГ едно време дори с най големите световни доставчици... пейпал има откакто ни приеха в ес... иначе навсякъде се молиш да ти приемат карата ако може... или някакъв алтернативен начин на плащане... (по банка има 35 -50 долара такса за получаване + такса за изпращане на бг банките ... направо обезмисля по малките неща) аз затова се дразня на писания как било лошо в ЕС и да не сме с тях, ама да прави бизнес назапад - незнаеха как се правеше бизнес еднов време като евтино лого и линкове и текстове не може да вземеш...


Колкото до чарджбак мисля в райфаизен е безплатен само за отказани има такса - тяхната измъкванка за визите е че до 300 лева не важи ако не е в теб картата точка 128.2 от общите условия приемат че си допуснал си да ти я вземат, изгубилсия и не си се обадил да тия спрат веднага...

Иначе общо взето банката винаги решава в твоя полза единствения начин да има успорен чрджбек е да се представи от търговеца подписана бележка на каса ...освен това ако си недовлен от решението на банката поне за мастъркард може да си елевеитнеш кейса директно до Мастъркард - разбирай западна процедура ще получиш...



както написах изтеглени с пин пари на банкомат много по трудно ще си върне човек единствената опция е допълнителни застраховки който предлагат банките
 
Последно редактирано от модератор:
От: Пазаруване без ПИН код

@bodyrock89 защитата е от страна на банката, а не от някакъв си измислен магазин ;).
Примерно моята банка ми звъна след като направих за първи път покупка над 200лв. да ме питат дали това съм аз за да знаят дали да я потвръдят.
Звънаха ми когато за първи път купих последнователно две неща от един търговец за да ме питат дали всичко е наред за да знаят дали да потвърдят това плащане.

Моята банка (Пощенска) до сега не ми е звъняла.

Каквото и да си говорим фактите са, че може много лесно да се откраднат пари по начина, за който писах и нито обаждане от банката, нито чарджбак са достатъчни да топлят картодържателя, защото има много променливи, като например да не се усетиш навреме (или изобщо), че ти липсват пари, банката да не ти звънне при транзакции в нета (както при мен), банката да ти откаже чарджбака и т.н. Единственото сигурно решение е това, което шерифа спомена - да се забрани на картата да пазарува от интернет. Тъй като обаче картите си вървят по дефулт с опцията да се пазарува по интернет и повечето хора не знаят за опасността, това означава, че поне 90% от хората са потенциални жертви на подобен род кражба.

Някой знае ли дали Пощенска банка предлага опцията да се блокира дебитна карта Visa Electron да не може да се плаща в интернет с нея? Идеалният начин би бил да можеш от онлайн банкирането да спираш и пускаш картата за онлайн транзакции, но тъй като сме все пак в България едва ли сме еволюирали до там, та предполагам, че трябва да се ходи до банката и да се попълват разни формуляри?
 
Re: От: Пазаруване без ПИН код

Моята банка (Пощенска) до сега не ми е звъняла.

Каквото и да си говорим фактите са, че може много лесно да се откраднат пари по начина, за който писах и нито обаждане от банката, нито чарджбак са достатъчни да топлят картодържателя, защото има много променливи, като например да не се усетиш навреме (или изобщо), че ти липсват пари, банката да не ти звънне при транзакции в нета (както при мен), банката да ти откаже чарджбака и т.н. Единственото сигурно решение е това, което шерифа спомена - да се забрани на картата да пазарува от интернет. Тъй като обаче картите си вървят по дефулт с опцията да се пазарува по интернет и повечето хора не знаят за опасността, това означава, че поне 90% от хората са потенциални жертви на подобен род кражба.

Някой знае ли дали Пощенска банка предлага опцията да се блокира дебитна карта Visa Electron да не може да се плаща в интернет с нея? Идеалният начин би бил да можеш от онлайн банкирането да спираш и пускаш картата за онлайн транзакции, но тъй като сме все пак в България едва ли сме еволюирали до там, та предполагам, че трябва да се ходи до банката и да се попълват разни формуляри?

Срокът е 13 месеца след като си получиш извлечението (ако си го получаваш при поискване 13 месеце от като го поискаш), отказан чарджбак има само при подписана бележчица ако търговеца няма такава може да се правиш на лъжец и дори плащания на пос терминал с картата и пин да оспорваш (само че извършваш тежко престъпкление за дребна сума),

(по скоро търговците който приемат плащания с карта са жертви
на хора който поръчват стока и след това искат такъв и си ползват стоките - затова на запад си имат бази данни с такива клиенти и си ги разменят на запад)

На запад даже има дела срещу компаниите за кредитни карти че дават лесна възможност на хората да лъжат тръговците) (на банката дори и Българска и смотана вие сте и клиент а търговеца от среща им е никакъв замислете се в коя полза ще решът това не им струва нищо просто НЕ се изпращат пари към процесора на кредитни карти на търговеца отсреща (парите се бавят 45 дни всеки с мърчан акаунт го е минал това) или виза мастър кард си ги удържат от пеймънт процесора на търговеца ако е в дългия срок - загуби на пари при чаржбак има само за търговците и пеимънт процесорите им виза /мстъркард и банките не губят нищо да ви ги възстановят затова ми звучи странно това което написа шерифа за отказване на оспорване )....

За разлика от онлайн плащанията ОБАЧЕ парите на банкомат са им проблем обаче понеже са изтеглени на момента или от техен банкомат или от банкомат на друга банка и някой трябва да си пише минус... (клиента си пише - ако няма застраховка) (затова повече би ме било страх от някой да не ми сканира картата на банкомат ако нямам застаховка покриваща такива рискове а не че някои ще ме обере с онлайн пазаруване)

ако картата е мастъркард ако си недоволен от банката може да се оплачеш и на мастъркард и да получиш западно обслужване (чарджбак)

проверих таксите в пощенска също е безплатно да оспориш транзакци, ии както казах незнам за слуачй на отказан чарджбак и за банка която да взимат такси за такова ... такси има само за отказано сопрване ... НЕ гледах дали за пари изстеглени на банкомати са си оставили вратичка за имиване на ръцете....

САМО ТРЯБВА ДА СИ СЛЕДИШ КАКВО СИ ПЛАЩАЛ!


в ДСК (за други банки незнам) освен основната карта може да ти издадът и виртуална местиш пари във виртуалната преди да пазруваш ако тие параноя :)...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Пазаруване без ПИН код

@bodyrock89 не е никак лесно. Практиката не винаги е като теорията :D.
По разрови се из архивите на българските форуми от годините когато PayPal ни приеха в "белият" свят и нашите карти запонаха да се ползват като на другите държави и ще видиш научиш за "лесната" кражба на пари ;).
 
От: Пазаруване без ПИН код

Каквото и да пазариш и откъдето и да го вземеш, дали от фалшив адрес или от спедиторски офис, трябва да предоставиш и фалшива лична карта, срещу която да си вземеш малкият или голям безплатен пакет, закупен с чужда карта. От там рискът да те намерят намалява, но остава ;) Ако искаш...
 
От: Пазаруване без ПИН код

не знам, но на мен от fibank ми звъннаха че имам направено плащане за 5$ към гитхъб и дали да го пускат
от тогава съм им много лоялен клиент и имам 4-5 карти само към тях
 
От: Пазаруване без ПИН код

БЕЗ CVV кода (който е написан отзад на картата) 99% от сайтовете няма да одобрят транзакцията. При промяна дори на една буква от името изписано на картата (примерно при мен е Ivan Sawow, ама също се пише Ivan Savov) не ми удобриха транзакцията от един от сайтовете. Не е чак толкова лесно колкото си мислите (и няма сайт който да иска ПИН код на картата. Ако има такъв сайт, то той скамва и ще в източат картата. Банков служител няма право да ви иска ПИН кода, камо ли някъв сайт в интернет).
 
От: Re: От: Пазаруване без ПИН код

… и банките не губят нищо да ви ги възстановят затова ми звучи странно това което написа шерифа за отказване на оспорване )....
Губят и те, споко. Но друго. Авторитет, престиж. MC/Visa почват да им „бучат“. По възможност rate-а на chargebacks трябва да е ултра нисък, иначе това се отразява на коефициента на ефективност на дадената банка през MC/Visa. От там пък те могат да увеличат таксите per transaction за тях, което пък банките не искат да правят, тъй като от др. страна и те трябва да увеличават таксите си или просто да им се намали profit-а. За това и банките имат интерес да разследват оспорените транзакции, арбитражни комисии и измишльотини, където клиента чинно си плаща таксите. За тях това е по-удачният вариант, отколкото да им намаля общия % rate през MC/Visa.

DSK виртуалните карти на дълго и на широко обяснено ясно къде, да.

Относно единичните частни случаи обаждания от call centers – считам ги просто за random calls. Принципно няма такава възможност да звънят ежеминутко на хора от цяла България. То в Call Centers на др. компании, дето все звънят, там не могат да смогнат, к'во остава тук. Тея calls ги считам (имал съм ЕДНО досега от общо кой знае колко транзакции, хъх), все едно съм спечелил от тотото. Това НЕ е никаква гаранция за дадената банка, камоли тя да те смята за „лоялен клиент“. Лоялен е всеки, който чинно си плаща таксите, обслужва кредити и по възможност ползва повече и повече опциите на банката, за да му взема все повече и повече такси, логично.

Каквото и да пазариш и откъдето и да го вземеш, дали от фалшив адрес или от спедиторски офис, трябва да предоставиш и фалшива лична карта, срещу която да си вземеш малкият или голям безплатен пакет, закупен с чужда карта. От там рискът да те намерят намалява, но остава ;) Ако искаш...
Едно е просто показване на ЛК пред служителя, вижда я, че имената си отговарят за получател на пратката, взема я, друго е… получаване на наложен платеж кинтаж, със задължително вписване на ЕГН. Споко, хората, занимаващи се с такива неща, са далеч по-добри от нас в това, тъй както някои са ултра добри с хакове в CS/CoD/BF.
 

Горе