Пазаруване на лизинг без договор

Firefly

Well-Known Member
Някои запознат ли е с условията на компаниите за лизингово пазаруване - TBI Credit и тем подобните? Искам да си купя една техника от Техномаркет на лизинг, но нямам постоянен трудов договор. Рових им се по сайтовете, на повечето места разбира се с големи букви рекламират "Само срещу лична карта", но знам, че в действителност искат да имаш договор.

Има ли вариант за изплащане без условието да си на работа от поне 6 месеца? Някой, ако е използвал такава компания, да сподели къде да се насочва. Благодаря.
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Мен не са ми проверявали трудов договор. Само те питат колко горе-долу изкарваш, и ти звънят по телефона за потвърждение.
ТБИ не са лоши, не съм имал проблеми, но съм си плащал точно като часовник. А и те ми пускаха смс-и да ме подсещат. И имай в предвид че лихвата стъпва на 20+ процента на годишна база.
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

А проверяваха ли те дали си осигурен, защото сега оператора по телефона ми каза, че договор не искали, ама трябвало минимум последните 6 месеца да си осигуряван. Дали им е наистина правило и го проверяват това, понеже в сайта им не виждам да го пише?
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Ами не знам, често да ти кажа. По ЕГН ( а те ти го взимат) могат само здравните да ти проверят.
Аз бачках и бях осигурен, когато взимах на изплащане, и може и да са ме проверили.
Ако си си внасял здравните, може и да минеш.
Майка ми каза "Взимам наем от магазин" и и дадоха, без да питат повече.

Кажи им "фрийленсър" съм, може па да те огрее.
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Има регистър, в който излиза с каква кредитна история си, дали си осигурен и дали имаш трудов договор.
Като съм работил към подобен род дружество им искахме минимум 6 месеца трудов стаж и постоянен договор. Та тва условие беше от както настъпи фин. криза... Но това беше преди повече от 2 години, сега може да е друго яче.
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

сега казваш че си програмист на свободна практика , казваш горе доло някакви доходи , за ТБИ говоря и става.Но само за техника и тем подобни.пари в кеш не .
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Ако нямаш кредитна история (при положение, че не се осигуряваш) - шанса да те одобрят клони към 0, да не кажа -1
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Аз трудов договор нямам, но съм взимал на името на фирмата ми. Зависи от къде, Unicredit ми отказаха един телефон, на който вноската месечната вноска беше към 30 лева, докато TBI ми го дадоха. Трябва да се пробва и ще се разбере.
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Ако имаш фирма е друго положението, не може да се сравнява с ФЛ

Друго, ама unicredit ми отказаха телефона, видяха им се много 30 лева и прецениха че няма да смогна :)
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Често казано не виждам логиката, ако не искат трудов договор, да искат да си осигурен, при положение, че това с нищо не обезпечава кредита. Вярно, изцяло "under the radar" съм (нито договор, нито осигуровки), но мисля да пробвам при TBI, макар и с тая 30-35% лихва...
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

сигурно може да минеш и без трудов договор...
циганите се избиват по тези кредити - tbi,jet credit и т.н.

те събират невнесените вноски по друг начин :p
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Може и да минеш, ако нямаш лоша кредитна история (това включва - кредити, стоки на изплащане, ДАНЪЦИ и подобни които не си плащал и ти висят). Реално те питат колко ти е дохода и от къде. Казвал съм доход от интернет примерно 1000 лв. всеки месец и са ми го писали като такъв (при купуване на плазма за 3000 лв.). Няма как да се провери имаш ли ги или ги нямаш. Видят ли обаче, пропуснати плащания (доколкото знам не им изписва сумата която дължиш, а само това, че имаш такова задължение) към някоя банкова институция или към държавата и ти слагат голяма червена точка.
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Честно казано тия кредити са си жив обир. Ако не ти е нещо много спешно и наложително, по-добре събери пари и си го купи.
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Всичко си пише, момчета ;) Единственото, което не пише е, къде е кредита (ако има такъв).

Този тип финансиране е високорисково и бързо, затова е и високото олихвяване.
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

Проверява се абсолютно всичко. Това ,че не ти искат трудов договр , не означава ,че не проверяват дали имаш такъв. Проверява се дали имаш задължения към мобилни оператори, ток, вода и т.н. Почти всички фирми за кредити искат да имаш работа повече от 6 месеца.
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

МДА всичките предприемачи сме на кредити ех че бизнес
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

не става без договор гадовете искат да се подпишеш да могат да те съдат после питал сам
 
От: Пазаруване на лизинг без договор

не става без договор гадовете искат да се подпишеш да могат да те съдат после питал сам

Или ти липсва кафето или си твърде отнесен... той не пита за договор за предоставяне на кредит, а за трудов договор като обезпечение на задължението. Няма кой да ти даде/продаде нещо без да имате двустранно споразумение a.k.a. "договор". За човек на 35 години пишеш доста неадекватни мнения с пуберитетски изказ.
 

Горе