Пак ли аз съм виновен?!

xainov

Well-Known Member
Здравейте колеги.
Понеже много ми писна знайни и незнайни да ме изкарват грешник, реших и аз да пусна една темичка за нещо, случило се наскоро и да видя пак ли ще ме изкарате мен виновен.
Случката:
Публикувам обява, че продавам посещения към сайтове. И потребител, на име vlad0 ми пише, че иска да пробва. Разбираме се, всичко точно. Започвам аз да генерирам трафик и след като съм генерирал около 1000 посещения към сайта му, потребителя ми пише, че иска да се откаже, че съм бил некоректен и че иска да му върна парите, понеже не предлагам това, което пиша. След като му написах, че ще му върна парите и той да си прецени дали и колко ще плати, той ми написа, че не съм му бил генерирал 5000 клика, а той, "видите ли", за това бил платил.
Хайде сега аджеба кой е виновен?
Обявата може да ми я види всеки - някъде да съм написал, че продавам 5000 клика? Май не. Написал съм и как се правят посещенията. Кое още не е ясно?
Мога да прикача и статистика - докарал съм на въпросния потребител и сайта му над 7000 посещения. Парите му са върнати по сметката.
Е, кажете сега, пак ли аз съм виновен, че някой чете по диагонал?
Или, че не знае разлика между трафик и кликове?
Че някой някъде решава да си "изпроси" услуга, за която да не плаща (все едно гледам брата на Чарли от "Двама мъже и половина" и неговата пословична алчност)?
Всичко, което съм написал мога да го докажа - мога да прикача комуникацията с въпросния "предприемач", статистики от Google Analytics, че и банкови документи, ако е нужно. И какво от това? Аз пак съм преебан и може би не трябва даже да публикувам тази тема, 'щото на някои от вас им е писнало от жалвания?!
За пореден път ви призовавам всички, които ще прочетат "повеста" ми - БЪДЕТЕ ХОРА, НЕ ЧОВЕЧЕТА!
Хайде със здраве!
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

Ако съм видял правилната обява си написал това :

Какви пакети от посещения мога да избирам?

Пакети с реални Български посещения:

- Пакет 5 000 посещения - цена 50 лв;

- Пакет 7 000 посещения - цена 65 лв;

- Пакет 10 000 посещения - цена 80 лв;

- Пакет 15 000 посещения - цена 125 лв

- За по-големи пакети - индивидуални цени.

Други:

Цена на посещения генерирани от цял свят: 0.006 лв / посещение

Цена на посещения от конкретна държава: 0.007 лв / посещение

Мин. количество 10 000 посещения.
-------------------
тоест минимума за бг е 5 хиляди , за цял свят 10к ... това е което си написал в обявата си. Ако сте се разбирали нещо различно си е вече ваша договорка. Но ако е взел пакет 1 и не е получил точния брой кликове е нормално да си иска парите.
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

и не е получил точния брой кликове
Аз не виждам да се продават уникални кликове, а посещения. Един човек може да посети сайта няколко пъти.

Започвам аз да генерирам трафик и след като съм генерирал около 1000 посещения към сайта му, потребителя ми пише, че иска да се откаже, че съм бил некоректен и че иска да му върна парите, понеже не предлагам това, което пиша. След като му написах, че ще му върна парите и той да си прецени дали и колко ще плати, той ми написа, че не съм му бил генерирал 5000 клика, а той, "видите ли", за това бил платил.
Хайде сега аджеба кой е виновен?
Защо не му каза да изчака? Аз не разбрах кое е некоректното в случая :) Все едно да ти поръчам 10 статии, да ми напишеш 2 и да те прекъсне, като ти кажа че сме се разбрали за 10, а ти си ми дал 2 до сега :lol:
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

Аз не виждам да се продават уникални кликове, а посещения. Един човек може да посети сайта няколко пъти.


Защо не му каза да изчака? Аз не разбрах кое е некоректното в случая :) Все едно да ти поръчам 10 статии, да ми напишеш 2 и да те прекъсне, като ти кажа че сме се разбрали за 10, а ти си ми дал 2 до сега :lol:

И как точно ще се реализира посещението , ако няма клик ..... :shock:
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

Аз даже не разбрах защо изобщо си му върнал парите. Или по-скоро знам защо, за да се избегнат излишни ядове. Искам, ама не искам, ама може би искам. Започвай да работиш, пък спри да работиш, защото не знам какво искам...

Според мен както си го описал колегата е некоректен, но все пак и той да си каже гледната точка.
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

xainov, не се опитвай да си изкараш съвестта чиста!!! Не предлагаш това, което си описал. Няма да плащам за посещения, а да получавам импресии!!! Не може да вкараш сайта ми в iframe в някакъв жмелски сайт за клипчета и потебителите, които гледат клипчетата да ми ги отчиташ като посетители, а вероятно дори и не виждат къде е заврян iframe-a! Недей да заблуждаваш хората, ами напиши каква я свърши!

P.S.
още на втория ден, след като разбрах как ми "генерира трафик", поисках да спрем услугата, понеже за мен това не е коректен начин, а той взе да ме обижда...айде да не показвам съобщенията, че сигурно и друга тема по случая ще отвориш

P.S.P.S
xainov, може да ми даваш колкото си искаш негативни точки, ама не си прав бате! ;)
 
Последно редактирано:
От: От: Пак ли аз съм виновен?!

И как точно ще се реализира посещението , ако няма клик ..... :shock:

Много лесно! Вкарва ти сайта в затънтен iframe в неговия си сайт и после ти вика, че ти пращал трафик :-o
 
От: От: Пак ли аз съм виновен?!

xainov, не се опитвай да си изкараш съвестта чиста!!! Не предлагаш това, което си описал. Няма да плащам за посещения, а да получавам импресии!!! Не може да вкараш сайта ми в iframe в някакъв жмелски сайт за клипчета и потебителите, които гледат клипчетата да ми ги отчиташ като посетители, а вероятно дори и не виждат къде е заврян iframe-a! Недей да заблуждаваш хората, ами напиши каква я свърши!

P.S.
още на втория ден, след като разбрах как ми "генерира трафик", поисках да спрем услугата, понеже за мен това не е коректен начин, а той взе да ме обижда...айде да не показвам съобщенията, че сигурно и друга тема по случая ще отвориш

P.S.P.S
xainov, може да ми даваш колкото си искаш негативни точки, ама не си прав бате! ;)

По-добре покажи съобщенията, защото твоето име е в темата! И ако се окажеш прав направи репорт и админите да я трият :)
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

Ако трафикът се генерира чрез ифрейм, невидим за потребителите, той е реален, но сайтът не се посещава в действителност - посещението е скрито за потребителя и съответно е невалидно (приемам го за бот). В случай, че се отваря попъндер при клик, трафикът е реален, като зависи от потребителя колко време ще се застои в препратената страница или ще затръшне нервно таба от хикса. Съвсем различно е обаче в ифрейм-а да се визуализира текст или банер, който при клик (от интерес или любопитство) да препраща потребителя към съответната уеб страница. Тогава трафикът е напълно реален, а кликът - оправдан.

От мнението на vlad0 подразбирам, че посещението е скрито за потребителите. Прав е да оспорва.
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

Много лесно! Вкарва ти сайта в затънтен iframe в неговия си сайт и после ти вика, че ти пращал трафик
а ти как си представяше че ще ти докара 5000 човека за 50 кинта?

обаче и другия колега е излъгал малко или по скоро е премълчал (https://www.predpriemach.com/showthread.php?t=67793):
Трафикът реален ли е?

- Да, абсолютно реален трафик. Т.е. не се прави от програма, а от хора - най-често генериран с изкачащи прозорци.
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

petya77 именно, че сайтът не се посещава в действителност е проблемът, но за колегата явно това не е от значение.

Нека сам си каже по какъв начин ги скалъпи тези 5000 КЛИКА и как ги отчете...Ама сигурно ще каже, че не може да си издава гениалните начини, че видиш ли, някой да не му вземе гениалната идея :D
 
От: От: Пак ли аз съм виновен?!

а ти как си представяше че ще ти докара 5000 човека за 50 кинта?

Както го е написал - с изскачащи прозорци!

Ако ще табове да отваря, ама да има реално посещаване. Аз поне трафика така си го представям. Ако с iframe-ове вече се докарва трафик, работата върви на зле. Може и аз нещо да не разбирам, знам ли вече...
 
От: От: Пак ли аз съм виновен?!

bobbydigital Нищо не си представям :) Платих за трафик, получих iframe... няма място за каквито и да е фантазии :D
Знаех, че ще е жмелски трафик, но поне да е ТРАФИК :)
 
От: От: Пак ли аз съм виновен?!

как точно ще се реализира посещението , ако няма клик .....
Много лесно! Вкарва ти сайта в затънтен iframe в неговия си сайт и после ти вика, че ти пращал трафик :-o

Бърни подсказва, "чудейки" се как един сайт е бил посетен без клик. :) Ако има такъв метод, вероятно е чрез телепорт. За да посетя даден сайт, първо трябва да кликна върху връзката. Кликът и посещението (буквално) са две действия, но технически се приемат за едно действие по значение. Разликата е в уникалните посещения (кликвания).
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

petya77 именно "кликвания" е ключовият момент :)

Имам и кода с който беше интегриран iframe-а и ако някой от админите прояви интерес, ще му го изпратя. Така ще му стане ясно как се генерира този златен "трафик" и съответно кой е прав/крив и съответно да предприеме мерки срещу некоректния автор.

Само ще дам подсказка...отивате на goo.gl и пишете сайта на който ще генерирате трафик. Копирате линка и го слагате в iframe във вашия сайт. Всеки който отвори страницата от сайта ви с интегрирания iframe, goo.gl го отчита като посещение. Давате линк към статистиката на goo.gl на баламата и баламата се кефи на як "трафик", без дори потребителят да е влязал в сайта му :D

Все пак поздравления на автора, че си е дал зор да замисли такава простотия :D Дано да не са се вързали още много балами на "невероятната" му услуга.
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

Здравейте,
вчера пътувах и не можах да влезна, за да видя какво сте сътворили.
Ай кажи, Владо ли си, къв си, къде в темата ми, аджеба, пише, че аз ще тидокарам 5000 клика?!
Дай, посочи!
Как се докарват посещенията - лесно - с изкачащи прозорци на потребителите на сайта. Не е нужно потребителят да клика някъде, ама въобще. Прозореца визуализира директно сайта. И потребителя само решава дали да го гледа или не. Нещо неясно?
И аз не се покривам.
До сега от тази услуга сасе възползвали хора с чужд сайт и са оставали доволни. Както от посещенията, така иотпродажбите. Нямаш продажби? Ми провери какво пише най-накрая в темата. Мен това не ме касае. Направи си сайта атрактивен ище имаш.
Така, че тематами е коректна, а това, че някой не чете и поръчва, не е мой проблем. Проблем ми е само, когато разни льольовци ме занимават с поръчки и после се отказват. Ама ми е голям проблем. Заради това е и тази тема. Аз не съм за 50 лв, а съм за мъжкатаприказка. Не веднъж и два пъти съм го казвал. Така, че пич, тич 50 лв, които си ги спести, типрепоръчвам да ги дадеш на някой психолог, койтодати обясни какво означава даси мъж и да постъпваш мъжки, 'щото акоси мислиш, че само анатомичните особености те правят мъж, си в ГОЛЯМА ГРЕШКА.
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

То мъж не те и прави да цифриш тук след всяка си сделка, кой прав, кой крив и да ангажираш голяма част от форума с твоите си проблеми. Направете си една дискусия в скайп -Пишете си, псувайте се. Уредете си среща - бийте се, обаче защо трябва да го правите публично, тук във форума?
 
От: Пак ли аз съм виновен?!

Къде видя изСкачащи? Оня забит iframe, дето генерира импресии през goo.gl и ще ми го водиш за трафик :D
Айде не ме занимавай повече с дребната си особа, както и останалите хора от форума и иди попрочети малко що е то трафик. Пък и нека останалите да кажат как го разбират това

Предлагам нова услуга за мен - уебтрафик.

В какво се изразява?

- В посещения на вашия уебсайт. Избирате си пакет и в посочения срок ще получите заплатения трафик.

Трафикът реален ли е?

- Да, абсолютно реален трафик. Т.е. не се прави от програма, а от хора - най-често генериран с изкачащи прозорци.


И за да спреш да занимаваш и хората с простотийте си, давам кода, който беше сложил в iframe-а, само съм сменил линка с абв.бг за да не правя реклама:

<iframe src="http://goo.gl/ug5mTG" width="00" height="00"></iframe>


Този код при всеки рефреш отчита кликове. Който иска може да го сложи в някой сайт, да си рефрешва колкото си иска и даже да си следи посещенията тук http://goo.gl/#analytics/goo.gl/ug5mTG/all_time :D Понеже симпатягата дава такава статистика и после ти вика, че трафик ти докарва и се бие в гърдите :D

Истината е, че трафикът, както го наричаш е повече от компрометиран и нереален!

Тук има доста кадърни хора, които ще разберат за какво става въпрос и най-малкото да те баннат.
 

Горе