Парола в php admin

VladiTheGame

New Member
Здравейте колеги,
Имаме проблем с един наш клиент. Колегите му направиха сайт, за който плати капаро, след това поръча още куп неща които след 9 месеца вече още не е платил, включително и остатъка от цената на сайта. Сайтът е качен на негов хостинг, правен е на wordpress. След месеци ровене стигнахме до phpadmin обаче паролата там е криптирана. Има ли начин да бъде видяна? Не ни дават достъп до хостинг акаунта понеже бил споделен иначе бихме му спрели сайта от раз. Благодаря Ви!
 
Договора беше подписан от приятелката му без негово присъствие, защото той вече беше заминал в Германия. След което контакт с нея нямаме, а от негова страна има - "Аз нищо не съм подписвал". Има печат на нашата фирма, но понеже те първа щеше да отваря и регистрира фирма в Германия печат от негова страна няма. Единствено само дизайна на печата му който му направихме и пратихме по е-майл.
 
Вие сте си за бой, не той. Не се занимавайте с глупости.
 
Лошото е, че сега заради него аз в понеделник отивам на борсата. А съм със заем и просто по-черно от това няма на къде. Затова исках да питам дали има начин да се види каква е паролата.
 
Приятел, ако за 9 месеца опити не сте направили нищо просто се откажи. Нали Вие сте го правили сайта, не се ли сещате за дупки в кода и да го свалите? А за в бъдещете просто искай 30-50% от сумата под формата на предплата и никога не давай пълен достъп до сайта (само визуален, за да може клиента да следи развитието на сайта) до крайното заплащане. Колкото и да е срамно и жалко даже и в тази сфера я има шуробаджанащината, но докато не се опариш няма как да го предвидиш.
 
Лошото е, че от добри намерения да види какво представлява административния панел след като сайта му беше изцяло завършен му дадохме пълен достъп. Като преди да му дам лично аз достъп бях се съгласувал с управителите. Сега от понеделник съм на борсата, защото завлече фирмата с хиляди евро, и не мога да разбера защо аз поех вината... А работа сега трудно да кажа и невъзможно да се намери, особено като няма познати...
 
Лошото е, че от добри намерения да види какво представлява административния панел след като сайта му беше изцяло завършен му дадохме пълен достъп. Като преди да му дам лично аз достъп бях се съгласувал с управителите. Сега от понеделник съм на борсата, защото завлече фирмата с хиляди евро, и не мога да разбера защо аз поех вината... А работа сега трудно да кажа и невъзможно да се намери, особено като няма познати...

Вината си я поел ти защото си най-ниското ниво. Ако си добър в това, което правиш няма да останеш без работа. :)
Но щом 9 месеца се опитваш да направиш нещо на сайта на този и то без успех, няма смисъл да продължаваш. Пий студената вода и това е.

При development услугите винаги трябва да имаш резервен вариатн ако клиента не ти плати, но си му дал достъп. Тук грешката е изцяло твоя и на фирмата в която работиш, по-добре че не си вече там.
 
Лошото е, че от добри намерения да види какво представлява административния панел след като сайта му беше изцяло завършен му дадохме пълен достъп. Като преди да му дам лично аз достъп бях се съгласувал с управителите. Сега от понеделник съм на борсата, защото завлече фирмата с хиляди евро, и не мога да разбера защо аз поех вината... А работа сега трудно да кажа и невъзможно да се намери, особено като няма познати...
Не мисля, че казвате истината! Ако проекта ви е за няколко хиляди евро, да го качите на сървър/хостинг на клиента означава да му предадете проекта. Това, че сте му дали една парола за админ панела на уордпрес не променя факта, че сте му направили подарък, след като сте качили файлове и база на неговия ЛИЧЕН хостинг. Ако това, което казваш е истина де :)

ПП Искате да приберете хиляди евро, а се скъпите за 10лв хостинг ли бре:D?
 
Има нещо гнило в цялата "история".
Преди 2 седмици @VladiTheGame е пуснал тема ,че търси ефект "The Matrix" за background и дали може да го вмъкне в wordpress тема...
Ако работеше във фирма , както казва.. силно се съмнявам никой да незнае как става това.

П.С : Нищо лично към автора на темата.
 
И за какво му е да му спирате сайта? Не сте преработили с някакъв wp сайт евентуално 3-4 страници. И каква е тая фирма, че програмист, който дори не е правил , ( касайтазваш, че колегите ти ) - ще обере пешкира. Освен ако не си, PM, което ме съмнява с оглед на това, че не си чувал какво е particlesJS.
Навярно са разбрали, че скалъпвате няколко страници с visual builder, и за тях искате няколко хиляди евра, и са се ядосали и не искат да заплатят за woprdpress-ката.

"А работа сега трудно да кажа и невъзможно да се намери, особено като няма познати..." really? в IT? Е, работа за wordpress инсталатори, може и да е трудно да се намери.
 
Не мисля, че казвате истината! Ако проекта ви е за няколко хиляди евро, да го качите на сървър/хостинг на клиента означава да му предадете проекта. Това, че сте му дали една парола за админ панела на уордпрес не променя факта, че сте му направили подарък, след като сте качили файлове и база на неговия ЛИЧЕН хостинг. Ако това, което казваш е истина де :)

ПП Искате да приберете хиляди евро, а се скъпите за 10лв хостинг ли бре:D?

Само да вметна, че човека пита за възможности да достъпне сайта на клиента, а не ти какво си мислиш за случката и за цените на хостинг услугите.

И по темта: Според мен не можеш да достъпнеш сайта. Това, което можеш да направиш:

Праща се писмо до хостинг компанията, в което се твърди че въпросния сайт използва ваша интелектуална собственост с неуредени права. По задължение, хостинг компанията трябва да препрати писмото до клиента си и да го уведоми, че има право на отговор, но и че ако този отговор съдържа невярна информация, клиента може да бъде съден от изпращача на писмото. Клиента има право на отговор във разумни времеви рамки, което не е дефинирано в БГ законодателството, но масово се смята че между един и три работни дни е предостатъчно време. Ако такъв отговор не бъде получен от клиента, хостинг компанията е длъжна да свали сайта. Ако бъде получен и клиента твърди, че всичко е 6 и всичко е платено, а пък пари не са влязли по сметката на изпълнителя, с този отговор отиваш в съда. Щом са няколко хиляди евро а не няколко сотин лева ще има ползва от това.
 
Последно редактирано:
И за какво му е да му спирате сайта? Не сте преработили с някакъв wp сайт евентуално 3-4 страници. И каква е тая фирма, че програмист, който дори не е правил , ( касайтазваш, че колегите ти ) - ще обере пешкира. Освен ако не си, PM, което ме съмнява с оглед на това, че не си чувал какво е particlesJS.
Навярно са разбрали, че скалъпвате няколко страници с visual builder, и за тях искате няколко хиляди евра, и са се ядосали и не искат да заплатят за woprdpress-ката.

"А работа сега трудно да кажа и невъзможно да се намери, особено като няма познати..." really? в IT? Е, работа за wordpress инсталатори, може и да е трудно да се намери.

Какво значение има как е правен сайта и с какви инструменти. Договора си е договор. Няма ли вариант да продадете задължението ако всичко ви е ок документално на някоя колекторска фирма? Някъде бях чел че е възможно...
 
Само да вметна, че човека пита за възможности да достъпне сайта на клиента, а не ти какво си мислиш за случката и за цените на хостинг услугите.
В този ред на мисли, я ми кажи адреса си и къде държиш ключа? Съдът може да се намеси и да реши случая, но да пита въпросния младеж как да хакне хостинг компания си е тотална простотия.
ПП и кога отиваш на почивка ;-)
 
Какво значение има как е правен сайта и с какви инструменти. Договора си е договор. Няма ли вариант да продадете задължението ако всичко ви е ок документално на някоя колекторска фирма? Някъде бях чел че е възможно...
Аз доколкото разбрах няма истински договор? Пък и не разбирам дори и да получи достъп до сайта, какво, ще го върнат на работа ли? Онези могат и да го съдят за неоторизиран достъп, проникване в чужба компютърсна система май се казваше по закон. Just move on, кой не са го лъгали с пари.
 
Да хакването на сайта не е вариант. Ако няма договор .... друг вариант е да му купи "малко" трафик за жълти стотинки :D и да му обясни, че от сега на татък ще е така.
 
Лошото е, че сега заради него аз в понеделник отивам на борсата. А съм със заем и просто по-черно от това няма на къде. Затова исках да питам дали има начин да се види каква е паролата.
Това не те оправдава и по никакъв начин не блуди съжаление или снизхождение у мен. Дори това че тте добили достъп до базата му данни през phpmyadmin си е престъпно действие и носите наказателна отговорност.
 
Вече съм в дългосрочна почивка... ;)
Работата ми е свързана с дизайн и предпечатна подготовка (цветоотделяне , експониране, филми , плаки...) . Няма нищо общо с изработка на сайтове. Изработката на сайтове я почнах сам защото като работиш за друг спираш на едно ниво особено в провинцията и от там няма мърдане. А когато клиента дойде в печатницата с вратовръзката и костюма и М6 2016г. въобще не будеше съмнение, че би завлякъл някой. Договора вече реално не ме касае, защото както казах е подписан от приятелката му или любовница не знам. Питах за ефект the Matrix за личен проект. И ще продължавам да питам. Не знам какво означава купуване на "малко" трафик :). Сайта не струва хиляди евро, просто в тази цена влизат много неща - от цялостно оформление и 3D визуализация на ресторанта (дизайн на екстериора и интериора на заведението), светещи табели с обемен надпис, неонови табели, менюта, покани, салфетки, визитки, баджове, дъски за рязане, въпросния сайт и работно облекло за персонала и "мега престилки" за Шеф готвачите и ето ти ги хилядите евро. Както и да е няма значение. Отклонихме се от темата. Лошото е, че не мога да предвидя какви намерения има даден човек преди да е станало късно. Не търся снизхождение, просто в онзи момент бях адски афектиран от случилото се понеже не само аз нося вина. Въпроса ми беше дали може да се види паролата в phpadmin по някакъв начин, не знам затова питах. Сайтовете и програмирането не са ми силна страна засега. Все пак затова е този форум да си помагаме, а не да се надсмиваме един друг. Някой е силен в едно друг в друго...
 
@VladiTheGame честито за почивката и не се шегувам. След като за това не си на работа в тази фирма, по-добре че е станало сега, а не след 1-2-5 години, когато можеше да те боли повече. Тази случка си я слагаш, като обеца :) и продължаваш напред. А относно колата, костюма, часовника и други такива много ясно, че трябва да гледаш по-подозрително, тези хора не са си ги купили такива предмети неща щото са копали лозя и бостани.
 

Горе