Петъчната тема: комплексари ли сме българите?

ReminD

Well-Known Member
Време е и аз да се разпиша в петъчните теми. Въпроса е - комплексари ли сме българите?

Вече за N-ти път попадам на българи обясняващи нещо в англоезични форуми/ реддит и винаги ако публикацията е повече от 10 реда - задължително трябва да изтъкнат няколко неща

- че сме много стара държава
- че управниците ни крадът
- че държавата ни е много красива


WTF? На кого му пука? Имам чувството, че това е някакъв комплекс, ако се поразровите в някой англоезичен форум ще намерите тонове подобни публикации, търся една такава от един cpa форум, но не мога да я намеря. Там пък влязъл нашия в тема за cpa leads и хубав пост беше написал, но най-отгоре набутал 3 изречения, че живеел в развиваща се бедна страна, която била най-старата в Европа? WTF - Who cares?



5010b4e856cab347bd3772413a5b0208.png
 
Последно редактирано:
Всеки човек носи комплекси - подсъзнателно заредени с исторически събития, засилени чрез постоянно повторение, показващи част от нашата същност и генерирайки програмирани ответни реакции на базата на прикрити очаквания. Много трудно средностатистическият човек може да осъзнае, че ги притежава. Още по-малко да избяга от тях. Иначе, Фройд си го е казал най-добре: "Всичко, което ни дразни у другите може да ни доведе до разбиране на самите себе си." Замислете се какво ви дразни у другите и после си задайте въпроса - не е ли това така защото аз самият го правя? :)


В този ред на мисли имам един любим афоризъм от книгата на Ницше „Отвъд Доброто и Злото“:
„Който се бори с чудовища, трябва да внимава сам да не се превърне в чудовище. А когато дълго се взираш в някоя бездна, и бездната започва да се взира в теб.“

Кои са чудовищата, с които се е борил Ницше? Къде е бездната в неговата философия? Проследявайки генеалогията на морала или по-точно, разбирайки кой ни дефинира концепциите за добро и зло, ние можем да видим точно доколко нашите мисли са манипулирани от езика, който сме наследили. Това са чудовищата, които трябва да бъдат преборени, тези, които манипулирайки ни ни въвеждат в доктрини обслужващи техните цели, а не нашите собствени.

Веднъж преборили се с тези сили ние трябва да се изправим лице в лице с бездната. Веднъж откъснали се от морала и манипулациите на миналото на каква основа ще съдим нашите действия? Имаме нужда от някаква форма на морал иначе сме оставени с бездната на релативизма.

Бездната ще се взира в нас и ще ни накара да разчитаме на това, което притежаваме вътре, нашата интуиция, нашите инстинкти. Ако сме кофти човек отвъре, тогава бездната ще ни превърне в чудовище. Но ако сме Свръхчовека (Übermensch), този, който може да действа правдиво осланяйки се само на интуицията си, тогава бездната ще ни освободи!

TL;DR: Комплексно и сложно е, но си прав в наблюденията си. :D
 
Последно редактирано:
По скоро сме мрънкала. И не само в чужбина.
Срещаш някой, които не си виждал от много време и след задължителното "Здрасти. Как си?", и след още няколко фрази се започва с:
  • Не ми стигат парите.
  • Нямам работа или работодателя се ебава с мен.
  • Мани как се разболях, и лекарите се ебават с мен.
  • Задължително бистрене на политиката.
Не че нещата не са верни в повечето случаи, ама мрънкането в в пъти повече от необходимото.
 
При положение, че цяла седмица основен повод за национална гордост е измислената победа на един манго, дето се млати за пари, а единствена причина за веселба - Издислав, кво да ти кажа... Комплексари сме, ама очевидно има защо. - Нито гордостта ни е подплътена, нито забавата лека и без да е на чужд гръб.
 
При положение, че цяла седмица основен повод за национална гордост е измислената победа на един манго, дето се млати за пари, а единствена причина за веселба - Издислав, кво да ти кажа... Комплексари сме, ама очевидно има защо. - Нито гордостта ни е подплътена, нито забавата лека и без да е на чужд гръб.

ПодплАтена се пише :) И да, имаме много поводи за гордост относно исторически план, но в последните 50 години почти нямаме такива o_O
 
ПодплАтена се пише :) И да, имаме много поводи за гордост относно исторически план, но в последните 50 години почти нямаме такива o_O
Е дори и да имаме, трябва ли да го споменаваме къде ли не и по всякакви теми, които нямат нищо общо с история? Като че ли всеки грък да се представя : Здравейте, аз съм потомък на старите гърци, или пък Италианците да се представят здравейте, ние сме владели почти целия свят, приятно ни е , но ето така се правят CPA leads" и т.н...

Няма много sense
 
Не казвам, че трябва да се споменава, просто не трябва да се смятаме за толкова изостанали, както искат да го изкарат еврогейовете. Факт е, че българина винаги напипва тънката далавера, в почти всички измами в глобален мащаб са замесени нашенци, явно си му разбираме :D
 
Aма защо въобще споменаваш: "не трябва да се смятаме за толкова изостанали"? Ти за такъв ли се смяташ, понеже аз не? WTF BRO...
 
Там пък влязъл нашия в тема за cpa leads и хубав пост беше написал, но най-отгоре набутал 3 изречения, че живеел в развиваща се бедна страна, която била най-старата в Европа? WTF - Who cares?

За това имах предвид, аз не се смятам за изостанал, живея си както си ми е кеф, пък ме боли дедовия за политика, икономика, талибани, ЕС и разни такива "водещи теми" :D
 
Абе няма смисъл, не няма
 
ПодплАтена се пише :) И да, имаме много поводи за гордост относно исторически план, но в последните 50 години почти нямаме такива o_O

Ок, използвах думата като производно на подплЪнка (пЪлнеж), а не на думата ''подплАта'', но да кажем, че си прав в случая. Аз пък ще те коригирам за подбора на думите в изречението, щом ще издребняваме толкова. - ''Относно исторически план'' не е правилно структурирано изречение. Правилно е да се каже ''в исторически план. Не знам с какво си горд, но дребнавостта ти и желанието да блеснеш, дискредитирайки опонента говори за комплексарщина. ;)
 
Вслушайте се в словата
 
Виж коментарите:
http://www.dnes.bg/stranata/2016/12...na-mi-otide-na-rabota-i-izgoria-jiva.325145,2
Само мрънкане и оплакване.
България е разграден двор, частна държава с ненужно нилому население. А се водим в мирни времена, ами като ни закачат значката прифронтова територия, ще треперим всяка нощ дали ще гръмне нещо.
Кога ще го кажете с истинските му думи. ГЕНОЦИД това е което се случва в България последните 27 години.
Докато Народен съд не осъди всичките бо--ци назанчавини от различни западни НПО-та които унищожават всичко построено под благозвучното имае реформи .нищо няма да се промени
 
SKY, нали искахте да избягате от руснаците, 50 години комунизъм, демокрация, свобода*, приватизация, нов живот. Ето получихте я и резултата - разграбена България и все по-обедняващо население. Каквото посееш...
 
SKY, нали искахте да избягате от руснаците, 50 години комунизъм, демокрация, свобода*, приватизация, нов живот. Ето получихте я и резултата - разграбена България и все по-обедняващо население. Каквото посееш...
хахахха опорните точки, а?
 
Спрян аец белене, обезлагвен аец козлодуй, заводи, продадени за жълти стотинки и ограбени..Да продължавам ли да изреждам?
 

Горе