Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

vladko82

Active Member
Понеже днес се навършват 14 г. от събитията на 11.Септември 2001г. и теориите за конспирация и "inside job" въобще не са затихнали, реших да отворя тази петъчна тема. Аз лично съм убеден, че си го нагласиха американците. Мир на душите на загиналите хорица!
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Очаквайте катаклизми в следващите 3 седмици! Финансов и икономически срив, екологичен апокалипсис, социален разпад! 7 години след 11/9/ 2001 дойде кризата от 2008ма, сега 7 години по-късно ще дойде нещо още по-голямо! You have been warned! Оглеждайте се за Елюменатите!

нИ сЪ Ибаам!
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Според мен не толкова че са го организирали, ами са имали информация че ще се случи, но нарочно не са предприели нищо. Само са предупредили своите хора с рязаните пишки да не са в сградите
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Само са предупредили своите хора с рязаните пишки да не са в сградите

Бях на една командировка в Израел преди години и там се запознах с един българин, а фирмата за която работел е имала офиси в WTC. Той ми показа фирмен мейл от август същата година (няколко седмици преди атентатите), че фирмата си мести офиса от кулите близнаци... Възможно е да е чисто съвпадение, въпреки че е малко вероятно.
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

За мен има две неща, които не са случайни и няма как да се обяснят чрез никаква пропаганда:
1. 11 Септември или 9/11 както го наричат там. 911 им е спешния телефон- цифри до болка втълпени в главата на всеки американец още от най-ранно детство.
2. "Самолета" край Пентагона- една голяма дупка, без парче от седалка, обшивка, крило и т.н. в радиус от няколко километра. Да не говорим за двата 6 тонни двигателя Ролс Ройс, които няма как да се изпарят, понеже керосина при възпламеняване развива около 1700-1800 градуса, а чугуна и сплавите му се топят почти на двойно по-висока температура. И още и още...
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Според мен е по-достоверна версията, че са знаели, че ще се случи - но не са направили нищо/или не са могли да направят нещо. Ако са знаели и са могли да направят нещо, но не са - значи така им е било изгодно. Умират по-малко от 3к човека и най-силната страна става най-големия мъченик и вече всичко което направи след това може да се оправдава.

Затова някой са знаели, а обикновените хора - не. Все пак на сащ е все тая, че са умрели три хиляди човека. Ако направим сравнение с други трагедии, това не са чак толкова много хора. Но пък тяхната смърт стана причината за толкова промени, колкото едва ли някога са правени.

Мегаконспиративната теория, че американците са си съборили сградите сами според мен е по-малко вероятна. Десетина години преди това също е имало атентат в сградите - но за тях не се твърди, че са дело на американците.
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Мегаконспиративната теория, че американците са си съборили сградите сами според мен е по-малко вероятна. Десетина години преди това също е имало атентат в сградите - но за тях не се твърди, че са дело на американците.
Норт, бях чел интервю с един от архитектите на кулите, който каза, че всяка една от тях можела да издържи два, дори три самолета да се врежат в нея, без да падне изцяло. Падането им удивително прилича на контролирано събаряне. Отделно нали е имало и трета сграда, по-ниска от двете кули, която не я удря самолет, но и тя пада по същия начин...
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

За мен има две неща, които не са случайни и няма как да се обяснят чрез никаква пропаганда:
1. 11 Септември или 9/11 както го наричат там. 911 им е спешния телефон- цифри до болка втълпени в главата на всеки американец още от най-ранно детство.
2. "Самолета" край Пентагона- една голяма дупка, без парче от седалка, обшивка, крило и т.н. в радиус от няколко километра. Да не говорим за двата 6 тонни двигателя Ролс Ройс, които няма как да се изпарят, понеже керосина при възпламеняване развива около 1700-1800 градуса, а чугуна и сплавите му се топят почти на двойно по-висока температура. И още и още...

За "1" съм съгласен, че има дълбок замисъл. За "2" обаче не е точно така. Всички записи от камери в района са събрани от фбр, района където се е блъснал самолета е бил отцепен и за отрицателно време са събрани всички части от самолета. След това е възстановена и сградата на пентагона. Според мен 9/11 е инсцениран от американците с цел да могат да си водят войни с който им трябва. А нападението над пентагона е някакво отмъщение от друга страна/организация.

Кулите близнаци и по-малката сграда за която говориш в следващия си пост са бутнати с взривове. Над 120 архитекти и конструктори са потвърдили, че нито една от 3те сгради не може да падне по начина по който е паднала в следствие на официалните обяснения от правителството им.
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Документалният филм Zeitgeist е перфектен и става въпрос точно за тези неща. Мисля, че доста са го гледали, но все пак, ако не сте - гледайте го!
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Документалният филм Zeitgeist е перфектен и става въпрос точно за тези неща. Мисля, че доста са го гледали, но все пак, ако не сте - гледайте го!
Гледал съм го няколко пъти. И там доста добре обясняват нещата. То и за бостънския маратон имаше доста теории, че ранените са актьори...
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Норт, бях чел интервю с един от архитектите на кулите, който каза, че всяка една от тях можела да издържи два, дори три самолета да се врежат в нея, без да падне изцяло. Падането им удивително прилича на контролирано събаряне. Отделно нали е имало и трета сграда, по-ниска от двете кули, която не я удря самолет, но и тя пада по същия начин...

Не знам архитектите до този момент при строеж на сгради да са взимали предвид евентуален сблъсък от самолет. Никой не е мислел, че такова нещо може да се случи.
Прекалено елементарно ми се вижда цялата тази ситуация - американците сложили бомби, а терористите отвлекли самолетите. Работа в екип :mrgreen: Като така дават повод на американците след това да се борят срещу самите тях.

п.п. Преди имаше едно видео в което показват доста странни съвпадения. Става въпрос за училището в което е бил Буш - децата са чели някакви думи които се свързват по някакъв много странен начин с това което става след това.
някой може ли да го намери - преди го търсих доста време, но без успех.
 
От: От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001

Прекалено елементарно ми се вижда цялата тази ситуация - американците сложили бомби, а терористите отвлекли самолетите. Работа в екип :mrgreen: Като така дават повод на американците след това да се борят срещу самите тях..

Бръсначът на О̀кам
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Това е е абсолютен факт:

Obama-Bushheredity.jpg
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

На човека му липсва нова цел. С векове се избиваме един друг, то не бяха 2-те световни войни, то не бяха и различия по раса, образование, религии и подобни. Все си намираме повод за кавга:)
Човекът има нужда от нов таргет, извън тази планета, че много ни отесня тази Земя - всичко вече е видяно, изживяно, тествано и така нататък. Надявам се в нашето съвремение да видим контакт с извънземна цивилизация, дано доживеем до това:)
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Наскоро четох интересна статия за Стенли Кубрик и филмът "Сиянието", където се разглеждат интересни конспиративни истории, едната наприме е свързана с атентата срещу кулите близнаци.

А именно:
1.Във филма има 2 мъртви близначки, асоциация се прави с 2-те кули
2.Символа върху пишещата машина е орел и се асоциира със самолет
3. Цифрата 11 използвана във филам се свързва с емблематичната дата - Септември 2001

Тази теория беше сравнително леко засегната в статията, но все пак този филм явно и до ден поражда различни конспиративни тълкувания

П.С. Другата теория беше, че Кубрик е заснел кацането на луната по поръчка на НАСА и понеже неможе да признае това пред света, чрез различни символи го предава във филма.......
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Ясно е, че е инсайд джоб. Има достатъчно информация по въпроса. Като става въпрос за конспирации, някой от вас чел ли е протоколите? Какво ви е мнението за въпросната книжка?
 
От: От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001

Дейвид Айк ги раздуха тези протоколи преди около 20на години. Еврейска конспирация... Прочетете книгата му "Бунтът на Роботите" там много от конспиративните теории са "обяснени" :)
 
От: От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001

Не знам архитектите до този момент при строеж на сгради да са взимали предвид евентуален сблъсък от самолет. Никой не е мислел, че такова нещо може да се случи.

Ако си в България да. Уви вече се е случвало:
https://en.wikipedia.org/wiki/B-25_Empire_State_Building_crash
https://en.wikipedia.org/wiki/40_Wall_Street#Plane_crash

Затова при строежа на небостъргачите след 45та се включва и катастрофа на самолет като злополука.
 
От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001г.

Няма какво да го мислите, всичко е нагласено за да се започне война и да се превземат нови територии!

Отдавна чакам следващия лош момент в историята и гибелта на нови хора, за да се започне война срещу северна корея и да се превземат северните корейци!
 
От: От: Петъчна тема: Илюминати и Теория на конспирацията 14г. след 11 Септември 2001

Дейвид Айк ги раздуха тези протоколи преди около 20на години. Еврейска конспирация... Прочетете книгата му "Бунтът на Роботите" там много от конспиративните теории са "обяснени" :)
Книгата е издавана на български още преди 1944 г. ;) За тях говори и Хенри Форд (същия с автомобилите) в най-известната си книга на конспиративна тематика.
 

Горе