Печалба на пари от интернет

Wannsong

New Member
Здравейте, случайно попаднах на форума, след като вложих доста време да чета чуждестранни такива, много ме зарадва факта, че си имаме и такъв на български! :)
Много ме грабна идеята за това да изкарвам пари онлайн и след доста усилия имах успешни опити за това, но не се оказаха особено стабилни и в момента се върнах отново до момента, в който ще трябва да избера накъде да тръгна, така да се каже.
Влеченията ми така да се каже са към търговията главно, но не виждам реална възможност за реализацията без да си спестя главоболията с регистрирането на фирма, а да притежавам онлайн магазин без такава май не е особено добра идея. Вложих доста време в това да науча как работят Facebook ad-овете и Instagram, как да развивам акаунти и да промотирам продукта си, но остана, като че ли, най-трудното, а именно да намеря какво да промотирам :D
Това за което ви моля не е да ми дадете всичко наготово, а просто да ме ориентирате по някакъв начин, защото със сигурност има нещо, което пропускам, благодаря предварително!
 
Според мен най-важното нещо при стартирането на подобна инициатива е да действаш, а не да знаеш всичко. Запретваш ръкави, започваш да действаш и след това се учиш в движение. А не обратното. Повечето хора искат да знаят всичко преди да направят дори първата крачка. Винаги ще има какво да учиш. Просто започни отнякъде. Много са нещата, които изпускаш, но с опита, с ученето и с грешките, които ще правиш, всичко ще започне да ти се изяснява.
 
Здравейте, случайно попаднах на форума, след като вложих доста време да чета чуждестранни такива, много ме зарадва факта, че си имаме и такъв на български! :)
Много ме грабна идеята за това да изкарвам пари онлайн и след доста усилия имах успешни опити за това, но не се оказаха особено стабилни и в момента се върнах отново до момента, в който ще трябва да избера накъде да тръгна, така да се каже.
Влеченията ми така да се каже са към търговията главно, но не виждам реална възможност за реализацията без да си спестя главоболията с регистрирането на фирма, а да притежавам онлайн магазин без такава май не е особено добра идея. Вложих доста време в това да науча как работят Facebook ad-овете и Instagram, как да развивам акаунти и да промотирам продукта си, но остана, като че ли, най-трудното, а именно да намеря какво да промотирам :D
Това за което ви моля не е да ми дадете всичко наготово, а просто да ме ориентирате по някакъв начин, защото със сигурност има нещо, което пропускам, благодаря предварително!

Привет,

Всичко добре, и се радвам за ентусиазма ви, но не очаквайте някой да ви даде добра бизнес идея. Ако някой има такава — ще я използва за себе си.

Ще ви дам ценен съвет. Защо просто не ползвате Законът за Компенсацията, описано детайлно в Есето на Емерсън за Компенсацията?!

Има 3 основни параграфа, на които се осланя законът и те са:

1. Какъв интерес има към вашата дейност/услуга/продукт, който ще предлагате?
Например, можете да специализирате в продажба на кубчета Рубик и да се опитате да ги продавате в България, но ви гарантирам, че интересът ще е изключително нисък. Сега сравнете това с iPhone 7 втора употреба в България, към което интересът е в хиляди пъти по-висок. Тоест от вашата услуга, предлагане на кубчета Рубик, няма да има голяма нужда. Или ако пазарът е засипан с една и съща услуга, например брокер за недвижими имоти, или автосалон, от това също никой няма да има нужда, освен ако не внасяте само някакви супер рядки автомобили, като например RUF на 2/3 от пазарната цена; или да речем сте брокер, който специализира в продажба на къщи от бетонен тип, или продажба на къщи, които имат фотоволтаични централи към тях (включени в цената).

2. Колко сте добър в това, което правите.
Ако току що прохождате, и не сте наясно какво правите, не сте специалист, ще е изключително трудно да постигнете бърз резултат и да бъдете възнаграден. Трябва да станете наистина добър! Аз не бих се доверил на квартален гараж, който ремонтира компютри, а предпочитам да се доверя на лицензиран оторизиран сервиз. В България често има измамни похвати, но отидете някъде другаде из Европа и ви гарантирам, в повечето случаи ще останете очарован! Същото важи и за автомобилите например. Аз си ремонтирам и обслужвам колите само в Германия, в 1-2 сервиза, на които вярвам със живота си!

3. Колко лесно могат да ви заменят?
Ако вече не сте жив (нещо се случи с вас), или решите да прекратите дейността си, колко ще е лесно да ви заменят и някой друг да заеме вашата роля? Обяснено просто — кой ще бъде заменен по-лесно от конкуренти, Илон Мъск с неговите иноваторски идеи и SpaceX, Tesla Motors и Solar City, или Бате Пенчо, който продава кифтета на пазара в Люлин 4? И без да се обиждат софиянци, обичам ги софиянци, и Люлин е супер! :p

Казват, че тези три точки са пътят към богатството. Кой знае...
 
Последно редактирано:
Сетих се за още един много добър пример!

www.prodavalnik.com

Всеки българин знае за Продавалничето! А ако не сте българин и сте чужденец, то ще ви обясня. Продавалника беше платформа за малки обяви, която нашумя преди няколко години. Стана много популярна и се вдигна от нищото.

Как проработи Законът за Компенсацията за Продавалника?

1. Към Продавалника имаше невероятно огромен интерес! Имаше много посещения и продажбите там се реализираха бързо. Платформата не беше натъпкана с реклами, имаше нормални и четливи шрифтове и цветове. Менютата и контрол панела бяха лесни за употреба и дори и по-възрастни юзъри можеха да навигират лесно. Аз продадох един тон продукти навремето там. Имах наистина много продажби. Продавалника беше много по-известен и ползван от Базар и останалите не особено много алтернативи. Можех да вляза и да се освободя от стара вещ бързо! Беше полезен сайт. Много по-полезен от сайт за Жълтинки!

2. Сайтът можеше да не изглежда много красиво направен откъм дизайн, но работеше! Повече от добрата му функционалност, ъптайм, и най-важното може би за всички — възможността за безплатно публикуване на обяви и рейтинговата система на продавачите, го правеха един отличен уебсайт. Девелопърите и хората, които стояха зад сайта изградиха нещо, което беше полезно на всички нас! И да ... лесно и кратко, много запомнящо се име и домейн, добър избор като вземем на предвид и Балканския ни манталитет! Продавалник. Звучи досущ като Сергия. Или като Илиянци. Всеки знае за Илиянци! Много повече не-софиянци са чували за жк. Илиянци отколкото за жк. Кръстова вада, жк. Мотописта или за Сити Жарден например! Питайте някои и ще е чувал за Илиянци! „Аа, да, мноо ясно е брат, там са продаат мноо раути. Евтинко така, супер си е, ко!?“ Продавалника беше селско-звучащо име, перфектно за България. Тук име като Уудланд Парк или Пемброук Пайнс няма как да просперира! Основателите на Продавалник са гении.

3. Сайтът доби голяма популярност и измести всички останали малки платформи, като аз основно го ползвах заради рейтинговата система, която никой друг български сайт нямаше тогава, освен мисля Аукрото, в което никой не влизаше, ползвах го и заради безплатните обяви и големият трафик! Дори и след като беше продаден на Алегро Груп, сайтът все още, вярвам, не може да бъде заменен, и не е заменен! Алегро и днешното ОЛХ бавно но славно отиват към забвение! Не помня някой да е плюел по Продавалника, но доста хора храчат активно по Оелекчето (OLX)! И мигрират към Базара. То не е Фейсбук групи, сайтове, блогове, коментари в Ютуб и километрични страници красива българска наредба по форумите, и хората са абсоютно прави! На 100% прави! Подкрепям ги не с две ами с осем ръце, ако имах толкова! Натъпкаха ОЛХ с реклами, платени обяви, смениха визията, направо го окепазиха сайта, смениха домейна и името, как да произнеса Олх, трудно ми е. А щом на мен ми е трудно, накарайте Бай Веселин от село Долно Къпиново да произнесе О-Ел-Екс и му гледайте сеира — как ще ви тегли една майна набързо! Намалиха шрифта, и отгоре на всичко премахнаха форумът, премахнаха и рейтингите! Но несъмнено най-неприятното е лимитът на обяви! Четох из форумите неотдавна, че някой сипваше с големия черпак: „Как може да сте такиа селяни вее, хората искат да печелят, вие без пари ли ше работите??“. Сравняваше политиката на ОЛХ с тази на иБей. Нямаше как да е по-далеч от истината! иБей ви осигурява почти 100-процентова сигурност, че ще ви се реализира продажбата. Измамниците там драстично намаляха. иБей ви чарджва чак след няколко седмици! Не ви се вземат парите преди да е осъществена продажба! А тук в България такова нещо няма като „предварително плащане“, и си пращаш, и се молиш на милостиня, купувачът да не се окаже някое хлапе на 12, дето записва пранкове как си прави майтап с вас, и после си ги качва в Ютубето за гледания! иБей взема след като се продаде стоката ви! ОЛХ обаче ми взема по 2.5 лв. за месец, на обява. Да речем имам обява за 10 лв., продавам някакъв кабел или стара клавиатура. Ако обновя обявата си 4 месеца, и да, много от нещата не се продават веднага, за какво изобщо аз продавам там? За какво вие продавате там? За да подарявате ли? Като ще подарявате, пуснете като дарение и се освобождавайте от това „бреме“! Базар пък има малко посещения, и никой не е свикнал с него. В Аукциона няма никой. Едно място като се научи, овсите като свикнат, там си ходят, нали знаете? Та да, трудно ще бъде заменен Продавалника, и не беше заменен. За мен това не е замяна.

От това и следва, че бившите собственици на стария Продавалник са получили богато, или поне ще получат занапред богато възнаграждение. Не знам за колко пари е била сделката, но съм сигурен, че корпорация от такъв мащаб, Allegro Group, сигурно е за поне няколко стотин хиляди сделка! Това е повече от добро възнаграждение за двама човека и за 4-5 години лек труд, мисля че ще се съгласите с мен! И под лек труд имам предвид стоене на компютъра, не счупване на кръста по малиновите плантации в Глазгоу, или мъкнене на торби с цимент и пясък всеки ден на строежа!
 
Последно редактирано:
Може с много неща да се занимаваш, но преди да започнеш каквото и да било да учиш или правиш, трябва да си отговориш на въпроса:
Защо искам да правя точно това нещо?
 
браво! продължавай в същия дух! :);)
 
Последно редактирано:
да правиш , нали?

Да го кажем така - да ти е близко до сърцето, да се интересуваш живо от него, да смяташ че имаш достатъчно знания. Не е задължително да го правиш.
 
да правиш , нали?

Според мен най добре е някакъв собствен продукт да се предлага.
Олиото ще спаси света.
 
Здравей, и добре дошъл. С какво точно искаш да се занимаваш? Можеш с какво ли не в нета. Достъпни са вече адски много неща, даже през годините смея да кажа, че почти няма нещо, с което не може да се занимаваш и от тук за цял свят.

Най-трудното не е какво да промотираш, а как и добре. Преди да си подбереш продукт или услуга, ще е добре да се допиташ до себе си в кое нещо ти се занимава. Все пак ще е добре да разбираш от областта, в която смяташ да оперираш. Не, че не е възможно да се учиш в движение, но първия сценарии е за предпочитане. Ето например, имам един познат, който поставя газови уредби и си има сервиз. Човекът разбира от тава. Направи си онлайн магазин към сервизния сайт, продавайки части за всеки тип газова уредба + диагностика и разбира се поставяне. Пълно обслужване.

Можеш спокойно да почнеш с някакво проучване. След него да прецениш какво иска тази ниша и след това да предложиш добър продукт. Прочуването ще ти подсигури по-сигурно начало. И е по-добре от всякъде в сравнение с почване на сляпо.
 

Горе