Пилинца... хелп

AMOUN

Well-Known Member
Преди две години 4 малки скореца паднаха от гнездото на покрива ми и не успях да се справя с гледането им.
Днес отново 4 малки бели пилета от семейството на совите ги застига същата участ.
Гнездото им е на наклон под керемидите и те се изтъркулват и падат едно по едно паднаха 4 пилета и две яйца, още са живи...

Успях да се провра на таван и да им направя едно импровизирано гнездо, малко по-настрани от старото, но много по безопасно, сложих там 4-те пиленца и двете яйца. Родителите им са наоколо, но не съм сигурен дали ще се грижат за малките в новото гнездо или ще ги изоставят. Не знам какво да правя, те са много малки на няколко дни предполагам.
не съм сигурен какъв вид са точно, дали с някакви кукумявчета или улулици или нещо от сорта, звуците които издават дъртите са някакви силни и продължителни, равномерни и през определен интервал.
Та ако има някой по-запознат, да каже какво да направя за да оцелеят?
 
От: Пилинца... хелп

Не че съм спец,ама най-добре е да наблюдаваш дали родителите ще се грижат за тях,според мен би трябвало и на новото място да се.Ако случайно не се,тогава вече ще трябва да ги храниш и да ги поиш,не е кой знае какво,но 2 пъти на ден ще трябва да им отделяш по малко внимание за водичка и храна,баба ми гледа пиленца и знам че е аналогично.
 
От: Пилинца... хелп

Първосигнално:

Щом са сови, трябва да ядеш сурово месо и да им го повръщаш у човките. Поне докат са малки. (едит: всъщност нема нужда)
Алтернативно сигур може и мляно, ма знам ли... У птичия бълвоч може да има някви нужни съставки.
 
Последно редактирано:
От: От: Пилинца... хелп

Първосигнално:

Щом са сови, трябва да ядеш сурово месо и да им го повръщаш у човките. Поне докат са малки.
Алтернативно сигур може и мляно, ма знам ли... У птичия бълвоч може да има някви нужни съставки.

Второсигнално:
По твоята логика трябва и да измъти останалите 2 яйца :lol:
 
От: Пилинца... хелп

Лека поправка - изглежда няма нужда да се повръща (гууд нюз!)
Совите специално от малки плюскат сурово месо.

[video=youtube;KGS36CFnXJ0]https://www.youtube.com/watch?v=KGS36CFnXJ0[/video]
 
От: Пилинца... хелп

ДА но ако майка им не ги топли през ноща ще умрат малки са още, а не смея да проверявам за да не я изплаша повече и да избяга.
 
От: Пилинца... хелп

kukumiavki.jpg
Това са моите, днес най-после успях да ги щракна. Миналата година едно почти всеки ден падаше и трябваше да се катеря да го качвам. Не ми се е налагало да ги храня, майка им се грижи за тях дори и след като и качвах горе. Кукумявки са, защитен вид.
 
От: Пилинца... хелп

Ми птиците уж не си губят тъй лесно инстинктите и даже припознават чужди пилета ако са измътили самите те наскоро.
Ако не е далече новото гнездо би трябвало да си ги намери.
Ма нема как да знам тъй че ти решаваш.

Утре може звъннеш на тия примерно http://bspb.org/
 

Горе