Пинтерест - тема за дискусия, монетизация

waldes

Well-Known Member
Здравейте,

Болшинството от колегите, работещи като SMM в България наблягат над Facebook по дефоулт и игнорирват другите социални мрежи. В тази тема ще наблегна именно на тази социална мрежа, защото по моите статистики КПД е в пъти по-голям, от добрия стар ФБ....

Edit: Става на въпрос за сайтове на английски и англоезичен трафик. За български сайтове Пинтерест е неприложим.
 
Последно редактирано:
В Pinterest наистина има buyer-и. За разлика от фейсбук не е просто социална мрежа, хората освен за шерване на снимки го ползват и за онлайн каталог на различни стоки и услуги. Лично аз съм много доволен от трафика от там и то без да спамя (засега :) )
 
В Pinterest наистина има buyer-и. За разлика от фейсбук не е просто социална мрежа, хората освен за шерване на снимки го ползват и за онлайн каталог на различни стоки и услуги. Лично аз съм много доволен от трафика от там и то без да спамя (засега :) )
По мое наблюдение и за жалост, Пинтерест е подходящ за точно определени нищо, ако се търсят директни продажби. Примерно съм забелязал, че високо технологични продукти нямат големи шансове на фона на някои от бита (картини, цветя, дрехи, бижута и подобни). Едно е сигурно за този т.нар. социален канал - добра опция е ако решим да трупаме някакъв бранд ауарднес и трафик.
 
по мои наблюдения Пинтерест хич не е популярен в България, много по-зле е от Туитър. КПД може да е висок, но за англоезични сайтове.

Все пак, юе се радвам някой да ме обори и да даде съвети как да се действа там.
 
по мои наблюдения Пинтерест хич не е популярен в България, много по-зле е от Туитър. КПД може да е висок, но за англоезични сайтове.

Все пак, юе се радвам някой да ме обори и да даде съвети как да се действа там.
Не мисля, че някой ще те обори, то си е така. Просто това са две много непопулярни мрежи тук. Дори Linkedin е много по-популярен от тези двете, говоря за България. ;)
 
Не мисля, че някой ще те обори, то си е така. Просто това са две много непопулярни мрежи тук. Дори Linkedin е много по-популярен от тези двете, говоря за България. ;)

Linkedin я слагам между Туитър и Пинтерест по engagement за сайтове на български.
 
Не мисля, че някой ще те обори, то си е така. Просто това са две много непопулярни мрежи тук. Дори Linkedin е много по-популярен от тези двете, говоря за България. ;)
Моите наблюдения са, че след ФБ и Инстаграм е Linkedin, после е Туитър.
А Пинтерест изобщо не е популярен у нас.

Страшно много познати имат Linkedin. но това може би щото съм в такъв сектор. Може да не съм крайно обективен.
 
Моите наблюдения са, че след ФБ и Инстаграм е Linkedin, после е Туитър.
А Пинтерест изобщо не е популярен у нас.

Страшно много познати имат Linkedin. но това може би щото съм в такъв сектор. Може да не съм крайно обективен.
Да, тук мога да се съглася, че някак Инстаграм може да взема малко преднина пред Linkedin, което малко ме учудва. :)
 
Да, тук мога да се съглася, че някак Инстаграм може да взема малко преднина пред Linkedin, което малко ме учудва. :)

Е не е учудващо. Фейсбук си рекламират Инстаграм. И като цяло много от фб посетителите си правят инстаграм и приложението ги залива с известия и се зарибяват. Така си го обяснявам. Иначе, полза от Инстаграм не виждам... поне няма кой знае каква бизнес стойност за такива като нас.
 
Е не е учудващо. Фейсбук си рекламират Инстаграм. И като цяло много от фб посетителите си правят инстаграм и приложението ги залива с известия и се зарибяват. Така си го обяснявам. Иначе, полза от Инстаграм не виждам... поне няма кой знае каква бизнес стойност за такива като нас.
Не знам и аз как да си го обясня, но имам няколко познати, които нямат примерно линкедин, но имат инстаграм. ;) Не, че ми е странно, но все пак това с инстаграм, ако не си Лазер Ангелов или някаква звезда от такъв ранг, не знам каква точно е идеята. :) Бизнес там, не знам....личност, да определено.
 
Pinterest е най-ефективен наистина за конкретни ниши ориентирани към женския таргет - мода, козметика и дори туризъм. И аз естествено говоря за EN аудитория. За БГ няма кой да бие "фейса", въпреки че Instagram наистина е новата мода сред кифлите и техните "фенове" :D
 

Горе