Питане за видео във Фейсбук

WinKam

Active Member
Нямам много опит с администрирането на страници във Фейсбук, затова искам да отправя тук едно бързо питане:

Взеха да ми излизат едни бележки в дясно, какво да правим за да оптимизираме страницата си.
Едното предложение е: Добавете кратко видео

И ме вълнума каква роля играе видео поста в сравнение с поста на картинки? По-голямо достигане ли има? Повече ли се ангажират хората? Защо ми предлагат от Фейсбук да кача видео?

Гледам доста от популярните страници често качват някакво кратко забавно клипче.

Какви видеа е добре да се качват?
 
От: Питане за видео във Фейсбук

Забавни видеа, които да се харесат на възможно най-голяма част от феновете.
П.С. Едно добро видео достига по-голям рийч от картинка.
 
От: Питане за видео във Фейсбук

Да, качих едно забавно, малко повече рийч има от картинката и малко повече харесване. Ще качвам от време на време. Мерси за инфото!
 
От: Питане за видео във Фейсбук

Видеата имат най-голям рийч в сравнение с другите неща, които може да публикувате. Поради това са едни от най-предпочитаните публикации от администраторите на страници. Ако публикувате достатъчно интересни видеа в страницата си те не само увеличават рийча, но и са в основата за бързото разрастване на страницата. Препоръчително е да публикувате видео на същата тема като тази на страницата, за да трупате повече таргетирани потребители :) В крайна сметка те са по-важни от голямата цифра фенове.
 

Горе