Питане за онлайн магазин

ichkoto

Member
Първо, ако е с домейн .com и свободна програма за онлайн магазин трябва ли да регистрирам нещо ?
Второ, идеята ми е да сложа определени артикули и някой като направи поръчка, тогава аз да ги поръчам т.е. да ги нямам на склад. Има ли пак нещо с което да се съобразя в тази точка ?
И трето, облага ли се нещо с данъци затова, че съм продал нещо ?
 
От: Питане за онлайн магазин

Първо, ако е с домейн .com и свободна програма за онлайн магазин трябва ли да регистрирам нещо ?
Второ, идеята ми е да сложа определени артикули и някой като направи поръчка, тогава аз да ги поръчам т.е. да ги нямам на склад. Има ли пак нещо с което да се съобразя в тази точка ?
И трето, облага ли се нещо с данъци затова, че съм продал нещо ?
1. Ако смяташ да извършваш търговска дейност трябва да се регистрираш като ЕТ или ЕООД( или ООД ако сте 2-ма или повече съдружници)
2. Зависи от къде ще ги поръчваш и къде смяташ да ги продаваш. Ако целта ти е да ги поръчваш от чуждестранен сайт и да ги предлагаш в БГ трябва да обърнеш внимание на срока за който продуктите ще пристигнат до своя получател в България. Ако поръчваш от страна в Европейския Съюз срока на доставка обикновено е между 5 и 10 работни дни, при положение че доставката от онлайн магазин в БГ отнема между 1-3 дни. Ако ще поръчваш стоки извън ЕУ трябва да помислиш и за митата. Също така има една значителна разлика между онлайн търговията в БГ и в останалите държави, тя е че там се плаща в момента на поръчката, а тук основно в момента на доставката (чрез наложен платеж). С други думи трябва да имаш пари в наличност с които да платиш стоката в чуждия сайт и после да си ги възвърнеш чак когато клиента в БГ получи своята стока.
3. Плащат се и данъци и осигуровки.
 
От: Питане за онлайн магазин

По-добре да имаш минимални количества на склад примерно по 10 бр. от всеки артикул ако са много, така закупената стока ще пристигне бързо до купувача което се оценява положително ако трябва да чакам 30 дни за един парфюм примерно няма да си го поръчам колкото и добра да е цената му. Още повече ако са решили да търсят подарък в мрежата и ти кажат, че ти трябват 20 дни то р.д. ще мине. А ако имаш стоката в минимални количества на склад то ще може да го пратиш за един ден, това би повишило и желанието на потребителя да купи от теб! После само си поръчваш от онлайн магазините в европа примерно, за да си запълниш липсите и да инвестираш в нови.

Един друг недостатък, който лично според мен стой. Имах идея да продавам маратонки като предлагах разпродажбите в 3 европейски магазина в които имаше маратонки NIKe по 20 евро, но беше голяма хамалогия да се следят изтекла ли е промоцията, кои номера са останали и пр. За това стигнах до заключението, че е най-добре на склад било то и в малки количества!
 
От: Питане за онлайн магазин

По-добре да имаш минимални количества на склад примерно по 10 бр. от всеки артикул ако са много, така закупената стока ще пристигне бързо до купувача което се оценява положително ако трябва да чакам 30 дни за един парфюм примерно няма да си го поръчам колкото и добра да е цената му. Още повече ако са решили да търсят подарък в мрежата и ти кажат, че ти трябват 20 дни то р.д. ще мине. А ако имаш стоката в минимални количества на склад то ще може да го пратиш за един ден, това би повишило и желанието на потребителя да купи от теб! После само си поръчваш от онлайн магазините в европа примерно, за да си запълниш липсите и да инвестираш в нови.

Един друг недостатък, който лично според мен стой. Имах идея да продавам маратонки като предлагах разпродажбите в 3 европейски магазина в които имаше маратонки NIKe по 20 евро, но беше голяма хамалогия да се следят изтекла ли е промоцията, кои номера са останали и пр. За това стигнах до заключението, че е най-добре на склад било то и в малки количества!

Проблем ли е да се продават марки без разрешение или все още никой не ги следи онлайн?
 

Горе