Питане за ползване на закупена тема

nikolov42

Active Member
Имам питане понеже съм невеж по тези въпроси.
Купих си тема за Wordpress от темфорест, лично аз, с мои данни и профил. Инсталирах си я на сайта. Сайта вече е онлайн.
Сега реших да си направя друг сайт, с друга насоченост.
Чудя се, мога ли да я ползвам същата тази тема, като я модифицирам според нуждите си за новия си сайт.
Няма да я препродавам, а ще си правя нов сайт за мен.
Позволено ли е това, престъпвам ли някакви правила, мога ли да бъда санкциониран по някакъв начин и от кого?
Питам, защото не ми се ще да ставам за смях след време.
 
От: Питане за ползване на закупена тема

Ползвай си я, няма проблеми.
 
От: Питане за ползване на закупена тема

Физически можеш. Но според лиценза нямаш това право. Ако искаш да я използваш на 2 домейна, трабва да я поръчаш 2 пъти.
 
От: Питане за ползване на закупена тема

Физически можеш. Но според лиценза нямаш това право. Ако искаш да я използваш на 2 домейна, трабва да я поръчаш 2 пъти.
Правилата на лиценза вероятно са такива и неми дават право. Труден ми е английския език, не ми е роден и не можах да разбера какво точно пише в лиценза / това го казвам ирочнично, за свое успокоение/
А кой и как ще разбере, че я ползвам на два домейна? Има ли начин да бъде установено че е ползвана два пъти?
Може би тук трябва да ме човърка съвестта иначе не виждам как някой може да познае, че съм я инсталирал и на друг хостинг и домейн.
Незнам, хем ми се иска да я ползвам защото съм си я купил и си я имам, хем се чудя може ли да има неприятни последствия?
 
От: Питане за ползване на закупена тема

Няма кой да те хване. Въпроса е вече на личен избор, дали както казваш ти съвеста ти ще те гризе или няма да ти пука. Ако следваш правилата трябва да си я купиш пак или да вземеш разширеният лиценз, но иначе няма да имаш проблеми. Не се тревожи, няма да те глобят или арестуват. :) Ако решиш я ползваш, ако не я купуваш пак. Ти решаваш :)
 
От: Питане за ползване на закупена тема

Ако лицензът е GNU GPL можеш да си я модифицираш и ползваш неограничено. Питай продавача от който си я купил, ако искаш да си сигурен.
 

Горе