Питане за сървър - какви ресурси изисква сайт със да кажем 1000-1500 потребителя

Здравейте, нов съм във форума и като цяло в разработването на сайтове.Имам няколко проекта, но за момента нищо сериозно.Интересува ме какви ресурси изисква сайт със да кажем 1000-1500 регистрирани потребителя и примерно 1000-2000 уникални посещения на ден.Файловете който евентуално ще се качват и теглят ще са с размер до 500 килобайта, а платформата wordpress.Интересува ме каква ще е големината на базата данни, какво дисково пространство ще е нужно(приблизително) и колко трафик ще се осъществява( пак приблизително :)

Благодаря предварително.
 
От: Питане за сървър

1500 няма да натоварват кой знае колко, аз съм имал сайт с над 2000 и беше на един хостинг на най-евтиния план, без да превишава никакви ресурси. Само това със свалянето на файлове нещо не го разбрах - какви файлове ще се теглят?
 
От: Питане за сървър - какви ресурси изисква сайт със да кажем 1000-1500 потребителя

Текстови и документи - pdf,doc и подобни.Ако изобщо се свалят(още не съм измислил системата :))
 
От: Питане за сървър - какви ресурси изисква сайт със да кажем 1000-1500 потребителя

Ако тези 2000 човека изпращат заявки до сървъра (mysql) , тогава ще товаримного повече ,а и много зависи как е написана системата със какви заявки е и т.н.т , но 2000 уникални не трябва да заемат много ресурси от сървър . и по междругото - НИКОГА не си взимай хостинг от icn защото аз като имах малко нат 2000 уникални ми изпратиха емайл да си наема сървър защото съм нямал право да имам повече от 50 потребителя онлине , повече от 2 часа в денонощието .
а това не се споменава на сайта им .
 
От: Питане за сървър - какви ресурси изисква сайт със да кажем 1000-1500 потребителя

Мисля да взема от Супер Хостинг стартовия пакет и се чудя дали ще ми е достатъчен за такъв сайт.Системата ще е Уордпрес а тя май си товари ...
 
От: Питане за сървър - какви ресурси изисква сайт със да кажем 1000-1500 потребителя

Мисля да взема от Супер Хостинг стартовия пакет и се чудя дали ще ми е достатъчен за такъв сайт.Системата ще е Уордпрес а тя май си товари ...

Разбира се че ще ти стигне. Ти няма да стартираш с 2000 потребителя. Докато стигнеш тази цифра може да мине и година, че и повече, а може и никога(недайси боже):) Почваш на най-евтиния хостинг и постепенно отговаряш на изискванията на сайта, които по принцип са правопропорционални на приходите.
 
Re: От: Питане за сървър - какви ресурси изисква сайт със да кажем 1000-1500 потребит

Ако тези 2000 човека изпращат заявки до сървъра (mysql) , тогава ще товаримного повече ,а и много зависи как е написана системата със какви заявки е и т.н.т , но 2000 уникални не трябва да заемат много ресурси от сървър . и по междругото - НИКОГА не си взимай хостинг от icn защото аз като имах малко нат 2000 уникални ми изпратиха емайл да си наема сървър защото съм нямал право да имам повече от 50 потребителя онлине , повече от 2 часа в денонощието .
а това не се споменава на сайта им .


Хъм по принцип избягвам да се намесвам в такива теми да не кажат че съм пристрастен... но като товариш някой и представяш доказателства е хубаво да се придържаш към тях, коетo няма общо с връзките към базата ... при 154.56 минути средно процесорно време няма да ги издържи дори най големия хостинг план от 34.75 лв (21.75 при предплащане за 12 месеца) на най големия им конкурент ... предполагам са ти предложили казали да минеш на впс там може да си имаш колкото искаш конекции и колкото искаш връзки... просто ако са повече или натовариш конкретното ядро/а на 100% ще има изчакване за потребителите... или може да им пробваш Клауд Хостинга... при който също няма да имаш лимит просто като се натовари ако не искаш да се ъпгрейдва сам пак чакат но излиза според нуждите по изгодно от впс (тук дали искапш да ъпгрейдва сам или не завиви от това дали ти е по важно за бюджета за хостинг или това потребителите на сайтати да се чустват добре)

все пак не си длъжен да ги ползваш... амбицира ме в другата тема да ти отговоря...




Здравейте Иво димитров,
Свързваме се Вас във връзка с Вашия хостинг акаунт с потребителско име ***** и прилежащ домейн ***** , който в последните 3 дни изразходва ресурси, надхвърлящи допустимите за услугата, която използвате: Споделен хостинг - Бизнес план
При тази услугата на една физическа машина (сървър), работят определен брой уеб приложения, като споделят равномерно ресурсите на дадения сървър според Хостинг плана, на който са разположени. За да може обслужващата Ви сървърна машина да поддържа нормалната работа, както на Вашия акаунт, така и на другите потребители, максимално допустимото процесорно време, което даден сайт може да разходва за период от 24 часа се калкулира както следва:

Лимите на пакети (максимално използване на ресурси)
============================================================
Хостинг план
CPU% лимит Apache requests MYSQL връзки
Ултима плюс 21 минути за 24 часа
50 едновременни 30 едновременни
Ултима Про плюс 30 минути за 24 часа 50 едновременни 30 едновременни
Икономичен
47 минути за 24 часа 50 едновременни 30 едновременни
Бизнес
80 минути за 24 часа 50 едновременни 30 едновременни
Стандартен 120 минути за 24 часа 50 едновременни 30 едновременни
Ексклузивен 160 минути за 24 часа 50 едновременни 30 едновременни
============================================================
http://www.icn.bg/default.icn?show=about&status=politics-shared#cpu

%CPU - Процесорно използване
%MEM - Използване на памет
Mysql Processes - Mysql използване (заявки)

По-долу са описани подробни данни за работата на сайта Ви в последните няколко дни.
------------------------------------------------------------
Дата Хостинг план Потребителско име Лимит CPU минути
2012-02-22 04:04:36 Бизнес план ***** 80cp 154.56cp
2012-02-21 04:04:33 Бизнес план ***** 80cp 129.87cp
2012-02-20 04:04:24 Бизнес план ***** 80cp 91.66cp
CPU използване за изминалите 24 часа: 154.56 минути
 

Горе