Питане за paypal и Visa electron

pavkataa

New Member
Здравейте извадих си visa electron в Първа инвестиционна в паунди, защото ще пазарувам само в Англия. Свързах я с Paypal и си пазарувам. Paypal - а ми е английски с английски адрес, но не мога да разбера защо като плащам ми показва на какъв курс лева- паунд и ми одържат повече пари спрямо международния курс на visa electron. Защо като пазарувам за 10 паунда не ми изтегля 10 паунда от картата? Някой може ли да ми обясни. Благодаря
 
От: Питане за paypal и Visa electron

Благодаря за бързият отговор. Може ли още малко помощ, защото не успявам да го намеря с новия облик на Paypal. Ровичках се, но не мога да намеря дали съм на втората опция ако не да премина към нея.
 
От: Питане за paypal и Visa electron

Най-долу на всяка страница (може би) се намира Old account view версия. Виж дали ще ти свърши работа, но след всяко цъкване на линк трябва да се цъка и на нея, тъй като връща новата версия.
 
От: Питане за paypal и Visa electron

Да, аз пробвах този вариант, но то не ми го отваря по същият начин както е старата версия, защото но мога да избера моят профил. А от новия облик не мога да намеря къде е тази опция.
 
От: Питане за paypal и Visa electron

A ти кaк плaщaш? През бaлaнсa в PP ли? Зaщото aко нямaш достaтъчнa сумa, тогaвa тя ще се взвме от кaртaтa.
 
Последно редактирано:
От: Питане за paypal и Visa electron

Аз плащам само от картата и сега примерно като дам да изпратя пари на приятел и то веднага ми казва примерно да изпратя 1 пи и ми казва 3 ст., а моята карта е в паунди, защо ми показва левове.
 
От: Питане за paypal и Visa electron

1. За да имаш английски адрес с UK PP acc, то задължително се верифицира И банковия UK acc, и банковата UK карта. Съмнява ме, че имаш такъв, тъй като едва ли си го правил acc през pp.com/uk/, а през pp.com/bg/, където НЕ изисква задължително добавяне и верифициране на BG bank acc, а само карта;
2. PP (и коя да е др. разплащателна система) по BIN номерът на картата засичат от коя държава е issued тя и то подразбиране преизчисляват, че щом BG е tied към BGN, то към нея ще показват и центовете;
3. Валутата на картата се оправя от paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub > Conversion Options > Bill me in the currency listed on the seller's invoice. > Submit.​
 
От: Питане за paypal и Visa electron

Акаунта ми е правен когато живеех в Англия и за това е през английският paypal и английската ми банкова сметка, но сега се ядосвам, че ми превалутира парите и не знам как да го оправя.
 
От: Питане за paypal и Visa electron

Оправих го всичко вече е наред. Благодаря за отговорите и отделеното време. Приятен ден на всички!!!
 
От: Питане за paypal и Visa electron

Оправих го всичко вече е наред. Благодаря за отговорите и отделеното време. Приятен ден на всички!!!
Може да споделиш решението. В бъдеще информацията може да бъде полезна и на други хора.
 
От: Питане за paypal и Visa electron

Да точно так промених конвертирането на валутата в картата да не се извършва от paypal. Дадох втората опция.
 

Горе