Питане относно Paypal

Green Bars

Well-Known Member
Имам си пейпал с регната visa electron към него.
От сметката си там съм плащал до сега в сума ти сайтове.
Но ето че ми изникна проблем.

Цъкам си из SportsDirect.com, напълних си кошницата и идва време за плащане. Цъкам на Пейпал и ме препраща, вкарвам си паролата иии ...

искам да платя от пейпал баланса си, защото там има кинти, а за това плащане тръгва да ми дърпа от картата, в която няма толкова пари и съответно дава грешка и не мога да си платя поръчката.

голям шит!

Има ли начин да се оправя с тая тъпотия?
 
От: Питане относно Paypal

Баланса ми е много повече от това което трябва да платя, но не тръгва да взима от него ами от картата, което ми се случва за първи път

PS: А сега вече ми е отбелязано плащането като Пендинг.
 
От: Питане относно Paypal

не тръгва да взима от него ами от картата, което ми се случва за първи път
Зададе ли плащане чрез Paypal баланс?! Възможно е да ти излезе плащане чрез дебитна/кредитна карта, а не чрез Paypal баланс. Трябва да го промениш - може да го направиш след като си въвел данните за плащане, при проверката на плащането, ot полето "Payment method" избираш "Change" и задаваш "Paypal Balance".
Другият вариант е да имаш висяща транзакция, която е възможно да бъде анулирана. Това е причина, която не позволява на системата да използва средствата по Paypal баланса ти, а директно от картата.

Ако имаш други въпроси, питай! :)
 
От: Питане относно Paypal

Другият вариант е да имаш висяща транзакция, която е възможно да бъде анулирана.

Това какво означава.
 
От: Питане относно Paypal

Ясно ,

тогава последно питане. Кога една транзакция става необратима
 
От: Питане относно Paypal

Кога една транзакция става необратима
Принципно, при Paypal, всички видове транзакции могат да бъдат отменени...дали от самите потребители, дали от Paypal...
Транзакциите, обозначени като "Gift" или "Payment Owed" са с по-малка вероятност да бъдат анулирани, тъй като от Paypal считат, че при осъществяване на плащането сте знаели, че изпращате "подарък" ( или дарение ) или във втория случай - дължите някаква сума на отсрещната страна. НО!!! При регистриране на някаква злоумишлена дейност, от компанията могат да анулират транзакцията, независимо от какъв тип е тя.
Съветът ми е да прочетеш за различните видове транзакции, защото всеки вид си има своите особености...а и таксите са различни!!!
 
От: Питане относно Paypal

Простотии на търкалета. Всичко което ти е в като сума в Баланса може да се ползва. Така наречената "необратима" (не е това името, но в момента не мога да се сетя) транзакция е когато продадеш нещо и ти изписва, че е платена и ти се вижда в транзакции, но не е налична в баланса. Сумата в баланса може да си я харчиш и не е блокирана (освен ако акаунта ти е лимитиран). Ако сумата в акаунта ти е в ЕВРО или ДОЛАРИ (а в спортс директ се плаща в паундове), за това тръгва да ти тегли от картата. Случвало ми се е много пъти. Просто обърни нужната сума в баланса от валутата в която ти е в момента във валутата която трябва да плащаш.

https://www.paypal.com/bg/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-currencies
От тук в дясно си обмени от валутата в която ти е баланса във валутата в която ще плащаш (по курса на пейпал за деня). След това като се checkout-ваш в спортсдирект ще ти тегли от баланса.
 
От: Питане относно Paypal

dertre,

Това не трябва ли да стане автоматично, по курса на Paypal за деня?! Не би трябвало да има значение в каква валута плащаш. Разбира се, имам впредвид при потребителските смеки, а не тъурговските, т.е. "merchant" сметките.
 
От: Питане относно Paypal

Имам и аз въпрос, да не отварям нова тема, мога ли да преведа пари от PP към картата си, без да съм я потвърдил нали с кода от банката? Знам, че не мога да плащам с картата, ако не е потвърдена, но обратното дали може? Просто да знам дали ще трябва да се ходи до банката...
 
От: Питане относно Paypal

dertre,

Това не трябва ли да стане автоматично, по курса на Paypal за деня?! Не би трябвало да има значение в каква валута плащаш. Разбира се, имам впредвид при потребителските смеки, а не тъурговските, т.е. "merchant" сметките.

По принцип да. Дефакто в спортсдирект, при някои продавачи в ебей и при няколко други магазини не е така. Ако сумата е в друга валута, а не тази в която плащаш, има доста голям шанс да ти тегли от картата директно. Не знам на какво се дължи. При описания от мен начин (превръщане ръчно на валутата от една в друга) ми е приемало баланса без проблем. Пробвайте и пишете дали е станало.
 
От: Питане относно Paypal

От вчера и на мен така започна да ми ги тегли, но само ако валутата в която плащам е различна от тази в която имам баланс. Не съм чел последните промени в условията им, но вчера ми пратиха, че има някаква промяна.

Освен това днес изпратих пари като gift и друсна и такса, до сега нямаше такава такса.
 
От: Питане относно Paypal

От вчера и на мен така започна да ми ги тегли, но само ако валутата в която плащам е различна от тази в която имам баланс. Не съм чел последните промени в условията им, но вчера ми пратиха, че има някаква промяна.

Освен това днес изпратих пари като gift и друсна и такса, до сега нямаше такава такса.
Такса има когато при изпращането се тегли от карта. Ако пращаш гифт-а от баланса такси няма (вчера съм пращал).
 
От: Питане относно Paypal

webstil,

Ако картата ти не е потвърдена, няма да можеш да теглиш към нея...тя все още не е добавена към акаунта ти.

Ми то хубаво, ама парите ми вече не са в PP...пише, че са Pending и трансфера към картата е Пендинг, но ако не може да отидат в нея, и не са в PP е доста притеснително къде ще отидат :D:D
 
От: Питане относно Paypal

По спомен може да теглиш пари в картата без да ти е минала проверка (до 500 в основната ти валута за целия период преди да искат да ти я проверят).
 
От: Питане относно Paypal

Стана след като ръчно конвертирах парите в паунди.

Това е голяма тъпотия, толкова ли не може да става автоматично и да не се чуди човек от къде му идва проблема.
 

Горе