Плажовете отесняват

scorebg

Active Member
Една интересна новина -
[h=1]Плажовете отесняват, а сергиите растат[/h]около, която тактично не се шуми. Мнението ми за партиите си го пазя за мен, просто излагам един факт а именно:

Законопроект за изменение и допълнение на Закона за устройството на Черноморското крайбрежие, вносители сами може да ги видите, както и създадените комисии.

На-кратно от догодина за да отидеш на плаж, почти сигурно ще трябва да се разделиш с някаква сума, защото и сега "свободните" 50 % не са чак толкова, а с предвиденото право на ще 20 % можете да си представяте какво ще се случи, ако не искате да плащате ще завържете много социални контакти с хората около Вас.

Законопроекта е внесен от ПГ "Коалиция за България" ( явно като част от "мерките" за нови работни места или като компенсация на за не изпълненото обещание да падне забраната за пушене.

"Аз съм баровец и ходя в Гърция на море" - не е решение на проблемът.
 
От: Плажовете отесняват

Ако живееш в София е по-близо да отиден на море в Гърция.
+ плажовете са много по чисти
+ водата е много по-чиста
+ храната е по-вкусна
+ узо-то е истинско

- започна да се пълни с много българи
- за да ти излезе по-евтино трябва да си направиш резервация по-рано
 
От: Плажовете отесняват

Дори да не си от софия, а от южна България, пак по-добре ще ти е в Гърция на Море.
В момента има 6 гранично пропусквателни пункта между България и Гърция, като ще се отворят още няколко.

Сугрен съм че туризма в Беломорска тракия не е много активе, т.е цените там ще са ниски, а плажовете чисти.
 
От: Плажовете отесняват

Където и в БГ да живееш пак е по-добре! Условията и облужването са на много по-високо ниво.
 
От: Плажовете отесняват

То ясно , че е по-добре в Гърция и т.н. По-същата логика на всички ни проблеми решението е това, да се имигрира в друга държава.
Интересно ми беше да коментирате самата "идея" и защо се прави...
 
От: Плажовете отесняват

Е как защо се прави...Ако имаш 1000 лева и трябва да избереш дали да ги дадеш за да пиеш водка от бидон и кебапче от куче или за да пиеш узо и хапваш октопод ти за какво би ги дал?
 
От: Плажовете отесняват

Я виж ти колко много недоволни имало тук от плажовете посред зима, а колко от вас ходиха преди 3-4 месеца на еко протести за плажовете, да си вдигнат ръцете. Бих ви посъветвал да ходите сега на плажовете в бг :)
След няколко години няма да може. :)
 
От: Плажовете отесняват

Е как защо се прави...Ако имаш 1000 лева и трябва да избереш дали да ги дадеш за да пиеш водка от бидон и кебапче от куче или за да пиеш узо и хапваш октопод ти за какво би ги дал?

Не е въпросът в 1000-те лв, може и и 500 или 1500 да изкараш... всеки има право да си ги харчи където сметне за добре, това е негово право. Изкарал си ги с труд харчи си където си искаш, това е твое право.

Аз честно казано, като погледна назад може би е твърде иделиастично искам да си харча и без това трудно изкараните пари в България ! Дали ще е на е Влас или Банско,Пампорово, Боровец искам си харча парите тук! Идеалистично, смотано да ! Съгласен съм !

Проблемът е, че искам аз да си избера плаж и планина, да има къде да седна без пари и без да ми пречат. Ако е така аз ще седна ще отида да си взема и бира и картофи и всичко останало за което съм работил през годината.... ама да отида и да седна някъде и да ми кажат Вие сте тук дай 10 лв, за чадър за добър ден ще се махна на минутата....
Ще изхарча и 20 лв на ден, ама някой ще е направил нещо не за мен..

Ама дай 20 лв що то тук е паркинг " Бъндерица" или тук е "Green VIP ULTRA HIT MEGA HIPPER "Плаж" няма нужда..............

Как може за едно фрапе да стойш на жезлонг и чадър в Гърция или на същите цени да плащаш в зимен курорт в Австрия? При така разлика в стандарта... щом може значи нещо не е наред при нас............
 
От: Плажовете отесняват

Дори да не си от софия, а от южна България, пак по-добре ще ти е в Гърция на Море.
В момента има 6 гранично пропусквателни пункта между България и Гърция, като ще се отворят още няколко.

Сугрен съм че туризма в Беломорска тракия не е много активе, т.е цените там ще са ниски, а плажовете чисти.

Зависи за кои плажове си говорим... защото има плажове на халкидики, където са оле майко... А колкото да нашето черноморие... ако човек знае на кои плажове да ходи и как да стигне, ще си изкара супер, защото все още има незастроени плажове и такива с малко народ, само трябва да се поразпитат местните в конкретното населено място, за някой подобен плаж...
 
От: Плажовете отесняват

Зависи за кои плажове си говорим... защото има плажове на халкидики, където са оле майко... А колкото да нашето черноморие... ако човек знае на кои плажове да ходи и как да стигне, ще си изкара супер, защото все още има незастроени плажове и такива с малко народ, само трябва да се поразпитат местните в конкретното населено място, за някой подобен плаж...

Ами кажи ни кои са тези плажове да знаем всички, които се интересуваме от темата ;)
 
От: Плажовете отесняват

Интересното в случая е, че се опитват да печелят повече от туристите, но на практика се получава точно обратното. Мислят си, че като намаляват свободните места, ще има повече приходи, но хората избират да ходят другаде, където е по-хубаво и изгодно. Не се прави по този начин - да се опитваш да печелиш, като гониш клиентите си и най-лошата стратегия, която ми идва наум.

Всъщност, какво стана с този закон - приеха ли го? Аз като съм във Варна, не ми е по-изгодно да ходя до Гърция :)
 
От: Плажовете отесняват

Ами кажи ни кои са тези плажове да знаем всички, които се интересуваме от темата ;)
По Южното черноморие. Пак казвам, трябва да се питат местните. Те най-добре знаят, по конкретното време на годината, къде няма хора, а и къде още няма строежи... :)
 

Горе