Платена платформа за интернет сайт

Mladtehnik

Active Member
Здравейте колеги,

Нов член съм тук но с интерес прочетох доста от важните статии и съм благодарен че има такъв форум в който един машинен инженер като мен да разбере къде може да сбърка при интернет магазин и прочие ... хубави теми браво колеги!

Та ... моята болежка е следната искам: да си направя интернет сайт с търговия на електроника , кабели и прочие.
Отделих 3 дни за да си направя "скеле " на хартия с основните категории продукти които ще продавам ( сведох ги до 15 :wink: ) , но не мога да намеря подходяща платформа платена която да си купя и на базата на нея да надграждам.
Единственото което имам като информация е themeforest
Ако може да са български още по-добре ( подкрепям родното ) с възможност за приложение на телефон/таблет.
Артикулите които ще продавам са около 5000 като за начало ( каквото има в наличност от семейния магазин )

Моля ви дайте ми някакви насоки къде да търся такава платформа ( извинете ме за невежеството , но не съм от IT сектора )


Г.Колев
 
От: Платена платформа за интернет сайт

В темафореаст може да си купиш тема, а не система. Има няколко безплатни системи с отворен код, аз бих ти препоръчал опънкарт. Съответно за системата се продават теми и плъгини в зависимост от нуждите ти, естествено ако няма нещо готово, тук ще намериш доста хора, които биха могли да ти ги изработят.
 
Последно редактирано:
От: Платена платформа за интернет сайт

Обречен си по пътя на това което си тръгнал да правиш. Свържи се с човек който разбира , кажи му какво точно искаш - казва ти цена - плащаш му. Иначе рискуваш хиляди ядове да си навлечеш на главата.
 
В твоя случай не си за фрийленсър а за сериозна фирма.
С фрейленсър риска да бъдеш излъган или да получиш съвсем друго от нужното ти е неоправдан.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Най-доброто решение за тия параметри е Shopify.
Само първо прегледай дали и какви платени допълнения ще ти трябват, защото излизат солено.

Ако имаш пари и особено нерви в излишък - поеми по пътя, който повечето тук ще те посъветват (хостинг, безплатен софтуер, дизайнери, хакери, една камара други разбирачи и т.н. :)
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Виж maxcart. Bg мисля че беше другото е summer cart. Български разработки с бг поддръжка.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Най-голямата грешка е да си мислите, че скъпите неща са по-добри от безплатните...
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Вземи си хостинг и домейн (някакъв, ако не си разбрал какъв ще е твоя). Инсталирай си една престашоп и я разцъкай с базовата тема. След като си я конфигурирал и разцъкал си инсталирай на нов домейн нова инсталация, сложи си някоя тема от themeforest (warehouse например) и си направи магазина. Така ще знаеш какво се случва с него. Не ти трябва да си програмист. Ако имаш проблем някъде винаги има кой да помогне, а ако няма може да се намери кой да го фиксне за къса сума в почти всяка фирма.
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Първо реши ти ли искаш да се научиш да направиш всичко това. (избор на система, тема, хостинг инсталация настройка) или имаш бюджет и търсиш кой да ти го направи, а ти само да си кажеш изискванията.
Ако имаш големи пари върви при фирми. Ако имаш малък бюджет търси фриленсъри. Тук има достатъчно и добри, на най-популярните опънсорс системи за пазарауване.
 
Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Вземи си хостинг и домейн (някакъв, ако не си разбрал какъв ще е твоя). Инсталирай си една престашоп и я разцъкай с базовата тема. След като си я конфигурирал и разцъкал си инсталирай на нов домейн нова инсталация, сложи си някоя тема от themeforest (warehouse например) и си направи магазина. Така ще знаеш какво се случва с него. Не ти трябва да си програмист. Ако имаш проблем някъде винаги има кой да помогне, а ако няма може да се намери кой да го фиксне за къса сума в почти всяка фирма.

Моля ви дайте ми някакви насоки къде да търся такава платформа ( извинете ме за невежеството , но не съм от IT сектора )
Това как го тълкуваш ти? И за напълно незапознат човек според теб колко време ще отнеме само да ти разбере поста?
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Също е важно да се знае дали можеш да си позволиш да отделиш няколко месеца да се учиш как да си направиш магазин или можеш да отделиш малко пари и някой да ти го направи...
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Колко сериозно си гледаш на проекта? Ако си наистина сериозен, давай пари на платена платформа, както питаш.

Тогава от теб ще се иска само да си настроиш магазина - категории, продукти, описания, телефони и прочие.

Аз ти препоръчвам Съмър карт или както вече се наричат Селитон.

Ако не си толкова сериозен и мислиш само да пробваш дай на някой фриленсър 5-6-7-800 лв да ти направи магазин, ти си разучавай системата после и си я поддържай, докато ти писне. И пак ще започнеш да плащаш на някой да се грижи за твоя магазин - или по-голяма фирма или по-сериозен фриленсър.

Забрави да получиш нещо много качествено за 100-200-300 лв в началото.

Ако си сериозен и си решил да действаш, наистина давай с първия вариант с платена система - друг да се грижи за сайта. Ти се грижи за стоката, за клиентите и пращане на пратките.

Успех!
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Колко сериозно си гледаш на проекта? Ако си наистина сериозен, давай пари на платена платформа, както питаш.

Тогава от теб ще се иска само да си настроиш магазина - категории, продукти, описания, телефони и прочие.

Аз ти препоръчвам Съмър карт или както вече се наричат Селитон.

Ако не си толкова сериозен и мислиш само да пробваш дай на някой фриленсър 5-6-7-800 лв да ти направи магазин, ти си разучавай системата после и си я поддържай, докато ти писне. И пак ще започнеш да плащаш на някой да се грижи за твоя магазин - или по-голяма фирма или по-сериозен фриленсър.

Забрави да получиш нещо много качествено за 100-200-300 лв в началото.

Ако си сериозен и си решил да действаш, наистина давай с първия вариант с платена система - друг да се грижи за сайта. Ти се грижи за стоката, за клиентите и пращане на пратките.

Успех!

Ти да не си на процент към Самър карт?
как можа да напишеш толкова глупости за толкова кратко време ...
 
Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Колко сериозно си гледаш на проекта? Ако си наистина сериозен, давай пари на платена платформа, както питаш.

Тогава от теб ще се иска само да си настроиш магазина - категории, продукти, описания, телефони и прочие.

Аз ти препоръчвам Съмър карт или както вече се наричат Селитон.

Ако не си толкова сериозен и мислиш само да пробваш дай на някой фриленсър 5-6-7-800 лв да ти направи магазин, ти си разучавай системата после и си я поддържай, докато ти писне. И пак ще започнеш да плащаш на някой да се грижи за твоя магазин - или по-голяма фирма или по-сериозен фриленсър.

Забрави да получиш нещо много качествено за 100-200-300 лв в началото.

Ако си сериозен и си решил да действаш, наистина давай с първия вариант с платена система - друг да се грижи за сайта. Ти се грижи за стоката, за клиентите и пращане на пратките.

Успех!

Цените им са добри, за 100 кинта на месец имаш 100% работещ магазин
 
От: Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Цените им са добри, за 100 кинта на месец имаш 100% работещ магазин

Твоите 100% и неговите 100% със сигурност са различна величина.
За 100 кинта на месец може да получи само и единствено "работещ" магазин.

Стига сте заблуждавали хората, че тези платформи са по-добри...
 
Re: От: Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Твоите 100% и неговите 100% със сигурност са различна величина.
За 100 кинта на месец може да получи само и единствено "работещ" магазин.

Стига сте заблуждавали хората, че тези платформи са по-добри...

Най-малкото няма да има подобни теми по форумите: Проблем с Prestashop - плащания
Но тази платформа не е за хора които слагат афф линковете в подписа си.
 
От: Re: От: Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Най-малкото няма да има подобни теми по форумите: Проблем с Prestashop - плащания
Но тази платформа не е за хора които слагат афф линковете в подписа си.


Ако беше поне наполовина по-информиран, отколкото си мислиш, че си, щеше да си наясно, че почти всички, които имат магазини направени на тези платформи след време бягат като дявол от тамян от тях.
Ще е добре да се позаинтересуваш.

И още нещо -
Ако беше видял какво седи зад тези афф линкове, нямаше да пишеш глупости.
 
От: Re: От: Re: От: Платена платформа за интернет сайт

Ако беше поне наполовина по-информиран, отколкото си мислиш, че си, щеше да си наясно, че почти всички, които имат магазини направени на тези платформи след време бягат като дявол от тамян от тях.
Ще е добре да се позаинтересуваш.

И още нещо -
Ако беше видял какво седи зад тези афф линкове, нямаше да пишеш глупости.
Какво й е на престата?
 
От: Платена платформа за интернет сайт

Ти да не си на процент към Самър карт?
как можа да напишеш толкова глупости за толкова кратко време ...

С какво твоето мнение е полезно за потребителя пуснал темата?

Кое е глупост в мнението ми?

Имам ли аз право на мнение да му препоръчам как да си поеме с магазина?

Ти ми кажи кое е добре за човек решил да влезе в дебрите на онлайн търговията, който няма никакви представи от техническата страна на системите, кое е по-добрия вариант:

Тепърва сяда и учи домейни, хостинги, html, cms и прочие и прочие - защото който сам си поддържа сайтовете МУ СЕ НАЛАГА да разбира от тези неща. Колко време се учи, а дали ще се научи...

Човекът има готов физически магазин - ИМА ОРГАНИЗИРАН БИЗНЕС, само трябва да си направи втория канал за продажби - ОНЛАЙН. Не е ли по-добре да си плати на някой и да му го прави? Лош вариант ли е да плати на някоя готова платена система - Съмър карт, Shopify или някоя друга? Трябва ли задължително да е фриленсър? Таксата е 50-60-70 лв на месец при изброените платформи. ТОВА МНОГО ПАРИ ЛИ СА? КОЛКО ПАРИ БИ искал някой фриленсър всеки месец, за да се грижи за сайта?????????


Е, кое е глупост?
 

Горе