"Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

zoomaniak

Well-Known Member
Колеги работите ли с тези!

'Плати После' е НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНА ЗА ТЪРГОВЕЦА УСЛУГА - иновативен платежен метод, който дава възможност на клиентите да пазаруват, дори да не разполагат със свободни средства на момента. Избирайки покупка с отложено плащане 'Плати После', при одобрение от наша страна, клиентите се възползват от 15 календарни дни гратисен период , който започва да тече от деня на доставка на тяхната поръчка, за да заплатят своята покупка с 0 лв. оскъпяване. Същевременно, Вие (търговците) получавате ГАРАНТИРАНО цялата сума на поръчката от 'Плати После' по банков път БЕЗ ТАКСИ И КОМСИСИОННИ до 7 календарни дни след доставка.

С 'Плати После' могат да пазаруват само физически лица на възраст над 18 г., с доказан доход и добра кредитна история, като сумите на поръчките могат да бъдат от 50 - 1500 лв.

ВАЖНО: Търговците получават сумата по всяка една поръчка одобрена с 'Плати После' по банков път до 7 календарни дни от датата на доставка. Кредисимо АД нарежда сумата към Търговеца, като в основанието за плащане се цитира номер на съответната поръчка. Търговецът НЕ ИЗДАВА касова бележка при продажба онлайн. Търговецът издава фактура на клиента, която се стикова към платежното нареждане.

Като им гледам партнерсите :) - https://platiposle.bg/partners

Това след ВАЖНО ме притеснява най-много :)
 
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

Не видях кое е ВАЖНО. Нямаше да е добре да го цитираш...

Иначе не виждам нищо притеснително за търговеца, след като в срок от 7 дни се изплаша сумата, макар, че след като по този начин се превличат "клиенти" към кредисимо, може би трябваше да има и някаква комисионна за търговеца :wink:
 
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

ВАЖНО: Търговците получават сумата по всяка една поръчка одобрена с 'Плати После' по банков път до 7 календарни дни от датата на доставка. Кредисимо АД нарежда сумата към Търговеца, като в основанието за плащане се цитира номер на съответната поръчка. Търговецът НЕ ИЗДАВА касова бележка при продажба онлайн. Търговецът издава фактура на клиента, която се стикова към платежното нареждане.

Като им гледам партнерсите :) - https://platiposle.bg/partners

Това след ВАЖНО ме притеснява най-много :)

Ето това ме притеснява силно.
 
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

Аз видях че имат модул за Opencart и мислех да ги ровя да видя за какво става дума.

Ако някой работи с тях и има полезно инфо моля да сподели.
Имам нужда
 
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

Стан ето малко полезно от мен - зададох въпросите си на женският глас от днес който ме информира и каза да не се шашкам:

- Как да не издам касов бон на продукт в гаранция и той струва много пари
- Как да позволя приход/превод от тяхна страна по фирмена сметка без да е в основанието номер на фактура
- Как да усложня живота на счетоводството - като те не могат да засекът по какво са тези пари
- Платежното нареждане е доказателство за превод на парите и как да го стиковам към дадена Фактура

Интересно ми е какво становище ще даде НАП когато някой им прати този казус в писмен вид...

НАП каза така на времето когато ги попитахме трябва ли да пускаме касов бон когато НП наложените платежи идват по банка. Те отговориха така:

- Да трябва - защото се плаща в кеш и така имате двоен приход и единият приход трябва да бъде сторниран от счетоводството ви.

Аз не бих се увъртял в такива конци - дано има успех начинанието. Но трябва да пояснявате сериозно после на счетоводството като им пратите месечните извлечения кое какво е по тях и защо получавате пари по фирмена сметка просто ей така по номер на поръчка :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

Чакаи малко, плащанеъо не става в брои и става от кредисимо, от тази гледна точка трябва да издадеш фактура на тях...
Между другото има много саитове които предлагат онлаин пазаруване с изплащане на кредит. То е същото. Само, че не съм запознат как точно се процедира... Но нещата със сигурност са уредени защото не е от вчера
 
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

Докато загрея кой от какво печели :) Явно този 15 дневен гратисен период след това преминава в лихвен период и разчитат, че някои клиенти няма да спазят 15-те дни. Като цяло ми изглежда удобно и наистина може да привлече доста клиенти.
 
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

Много им е объркана процедурата, на всички, не говоря конкретно за кредисимо, нямам опит с тях.
По принцип.
На запад как са си добре с кредитните карти и такива фирми няма как да съществуват там.
 
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

Да наистина като се замислиш, при условие, че имаш кредитна карта, защо ти е такава глупост. Проблема обаче явно е, че в БГ картите са с някакви смешни лимити...
 
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

Това е насочено към бедните и полу-средната класа.

Абе вие колко кредита имате :)
 
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

Ясно, че е насочено към по-бедните и то за покупки на по-ниска стойност, защото ако някой иска да си купи телевизор за 2000 лева едва ли ще го привлече това, че ще го плати след 15 дни. Който има кредитна карта е още по-добре, защото там гратисните периоди стигат до няколко месеца. Цели се точно тази аудитория, която няма пари и иска да има всичко на момента. Познавам хора, които не могат да търпят и като решат да купят нещо, са склонни да платят повече, стига да го вземат веднага.

За магазина е добре, защото може да привлече някой клиент, за мен е пълна глупост и едва ли бих се възползвал от подобно нещо. Сега се набляга именно на това - кредит до заплата, кредит за работещи на трудов договор и т.н. Втълпява се на хората, че е задължително да имат кредити и не могат да се справят сами.
 
От: "Плати после" (Кредисимо АД) - що е то и трябва ли да внимаваме!?!

Как ще са им мижави лимитите на бг кредитните карти?
Лимитите си зависят от осигурителния доход.
@glndrk - Учудва ме становището ти като ги сравним с обявената от Кредисимо максималната стойност за финансиране 1500лв.

Според мен като цяло е насочено към по-финансово необразованите потребители. От една страна е удобство, но от друга се сдобиват и с личните ти данни (име, телефон, адрес), чрез които могат да те тормозят за промоцийки колкото си искат.
Лично аз не бих се възползвал от подобни "екстри".

@mvmrik +1!
 

Горе