Плащане на битови сметки от чуждестранна банка

ekzidua

Member
Здравейте,
Имам карта на "BANK OF AMERICA" с която искам да плащам битовите си сметки - ток/вода/парно/телефон и т.н. Картата е издадена от чуждестранна банка и когато я регистрирам в epay за всяко плащане ми се начислява 3% допълнителна такса.
"Вие плащате с Visa, издадена от чуждестранна банка. Таксата за този тип карти е 2.9% от сумата."
Как мога да плащам битовите си сметки с VISA, издадена от чуждестранна банка без да бъдат начислявани допълнително такси ?
 
Здравейте,
Имам карта на "BANK OF AMERICA" с която искам да плащам битовите си сметки - ток/вода/парно/телефон и т.н. Картата е издадена от чуждестранна банка и когато я регистрирам в epay за всяко плащане ми се начислява 3% допълнителна такса.
"Вие плащате с Visa, издадена от чуждестранна банка. Таксата за този тип карти е 2.9% от сумата."
Как мога да плащам битовите си сметки с VISA, издадена от чуждестранна банка без да бъдат начислявани допълнително та
пробвай през сайта на cashterminal да платиш сметките си с картата/ иначе може да е по изгодно да теглиш на ръка от банкомат и да плащаш в каса на изипей
 
на десктоп версията под бутона за регистрация с имейл има лого на фейсбул цъкнете върху него и ще влезете без регистрация
 
@ekzidua
Захранване на Mикросметка
С банков превод, като се посочи IBAN към Микросметката
не се удържа такса при заверяване на сумата по Микросметката
С банков превод в чуждестранна валута, като се посочи IBAN на Микросметката

И после плащаш с микросметката.

Ама по-добре първо ги питай дали това условие важи и за чуждестранен банков превод.

cashterminal също имат такси:
 
Последно редактирано:
@ekzidua
Захранване на Mикросметка


И после плащаш с микросметката.
Хахаха, да и ако случайно го няма търговеца, което няма как, ако става дума за описаните горе сметки, има 3то ниво на верификация, като с тази опция може да нареждаш по ИБАН. :) Не питайте как се стига до това ниво - снимка на л.к. и пращате клипче от телефона си как казвате 4-цифрен код. :)
 
Хахаха, да и ако случайно го няма търговеца, което няма как, ако става дума за описаните горе сметки, има 3то ниво на верификация, като с тази опция може да нареждаш по ИБАН. :) Не питайте как се стига до това ниво - снимка на л.к. и пращате клипче от телефона си как казвате 4-цифрен код. :)
Ако сте физическо лице:

Потвърдете Вашата самоличност онлайн с няколко лесни стъпки. Влезте в профила си в ePay.bg с парола и потребителско име, от меню Настройки изберете “Онлайн идентификация” и следвайте инструкциите, за да прикачите снимка на Вашата валидна лична карта и кратко видео.

или

Посетете офис на Easypay или офис на банките-партньори на "Изипей" АД (ЦКБ и ПИБ), за да се идентифицирате като представите валиден документ за самоличност, копие от който ще бъде съхранен при „Изипей“ АД. След като се идентифицирате на каса, влезте в профила си в ePay.bg с парола и потребителско име и попълните изискваната кратка допълнителна информация, за да довършите регистрацията за потребител ниво III.

Горе долу същите неща правих и при регистрацията в Трансфервайс, а като си взимах предплатена карта в Германия, трябваше да изпратя селфи, снимана личната карта от двете страни и се валидирах с онлайн видео чат като пак трябваше да показвам картата. :D Най-якото беше че попаднах на БГ служител и бързо преминахме през процедурата, която всъщност правих два пъти, защото взимах два номера и не можело с една валидация :D
 
А да използвам темата да питам , има ли начин да си изкарам карта към банка в сащ от България?
За имаш карта от банка, трябва да си отвориш сметка. Това за жалост се случва на място. :( Имаше някакви начини, но не мисля, че са много сигурни. Ще се радвам и аз да разбера. Едно време ставаше с упълномощено лице, сега пак би могло да стане, но малко затегнаха нещата и за това мисля, че само на място се случва.
 
Ама по-добре първо ги питай дали това условие важи и за чуждестранен банков превод.
Перфектни са условията. Никога не е имало мародерски изпълнения от типа "такса за входящ превод във валута", димек я дай едни 15-20€, защото сме готини. От дълги години адеснса ми идва във фирмената микросметка.
 
Темата се разводни ужасно много. Имам 3-то ниво в ePay и знам как се зарежда и плаща с микросметка.
Въпроса е как може да се плати битова сметка в България с VISA, издадена от чуждестранна банка без да бъдат начислявани допълнително такси ?
 
Темата се разводни ужасно много. Имам 3-то ниво в ePay и знам как се зарежда и плаща с микросметка.
Въпроса е как може да се плати битова сметка в България с VISA, издадена от чуждестранна банка без да бъдат начислявани допълнително такси ?

Ми явно не може.
 
Стига картата да не ти е AMEX (тия американци с тия AMEX да си ги ползват в САЩ) има начин. Аз лично ползвам системата на Curve (реферал линк е и получавам 5£ ако се регистрираш през него и ти получаваш толкова).

Системата им работи по следния начин.
1. Правиш си регистрация.
2. Вкарваш твоя дебитна или кредитна карта (няма значение от коя държава е само трябва да е на твое име).
3. Минаваш проверка на картата (в зависимост от картата е различно, обикновенно те чарджат някаква сума и след това имаш код и ти връщат сумата която са чарджили).
4. След минаване на проверка и пристигане на физическата карта (през това време ти дават виртуална да ползваш) от самото приложение избираш коя карта да ползваш с картата на кърв.
По този начин не те чарджат за никакви плащания в различни валути (изчислява се по курс на Curve който е доста добър).
Тегленето от банкомати (дори от кредитна карта) също е безплатно (ПРИ МЕН ПОНЕ Е въпреки, че има предупреждение, че те такссуват).
Ползвам ги от 1 година вече.
Вкарваш си я в epay и нямаш такси и проблеми.
 

Прикачени файлове

  • 112.jpg
    112.jpg
    204.9 KB · Преглеждания: 5
А да използвам темата да питам , има ли начин да си изкарам карта към банка в сащ от България?
Има начин, малко е заобиколен, но е възможно. Начина е TransferWise (линка е реферален и печеля пари от него,а вие получавте първи трансфер безплатно).
След отваряне на акаунта и верифициране си поръчвате физическа карта (заплаща се, но не помня колко беше някаква малка сума 10-15 лева). От там в самото приложение имате опция да получавате пари в каквато валута ви хрумне (включително и долари с САЩ сметка).
Много е удобно за превеждане на по големи суми от чужбина към БГ или друга държава.
 

Прикачени файлове

  • 33311.jpg
    33311.jpg
    161.8 KB · Преглеждания: 6
Има начин, малко е заобиколен, но е възможно. Начина е TransferWise (линка е реферален и печеля пари от него,а вие получавте първи трансфер безплатно).
След отваряне на акаунта и верифициране си поръчвате физическа карта (заплаща се, но не помня колко беше някаква малка сума 10-15 лева). От там в самото приложение имате опция да получавате пари в каквато валута ви хрумне (включително и долари с САЩ сметка).
Много е удобно за превеждане на по големи суми от чужбина към БГ или друга държава.
а за превеждане на големи суми искат ли ти данъчно осигурителна декларация? фактури и куп неща, щото револют искаха, имах малко драми с тях, но се оправихме с изпращане на 234234234 документи, които ми стана странно, че ми искат при положение, че с 2-3 документа се изясняват нещата
 

Горе