Плащане на данъци от наложен платеж към еконт

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте,

за миналата година имам оборот около 12 000 лв за продажби през интернет като съм ползвал куриерските услуги на еконт..

отделно съм земеделски производител и си плащам осигоровките сам. За получени субсидии се попълват приложение номер 3.. за наложените платежи реших да попълня приложение номер 2..

и въпросите ми са ? Имам приход 12 000 лв и документи за разходи за 8 000 лв фактури.. така 4 000 лв печалба ще имам на което трябва да платя 15% данък.. трябва ли да изпратя някакъв отчет или статистика нещо такова имаше да се попълни? и имаше поле за това кой е водил статистиката.. имаше поле за това дали е физическо лице или няква счетоводна къща... или да ми предложите друго приложение имаше приложение 6 примерно..

И имам друг въпрос задължително ли е да взема служебна бележка от еконт и изискват ли от НАП? за мен аз си знам колко приходи имам по принцип..
 
Ако не се бъркам, данъка за физическите лица е на целия оборот.


Здравейте,

за миналата година имам оборот около 12 000 лв за продажби през интернет като съм ползвал куриерските услуги на еконт..

отделно съм земеделски производител и си плащам осигоровките сам. За получени субсидии се попълват приложение номер 3.. за наложените платежи реших да попълня приложение номер 2..

и въпросите ми са ? Имам приход 12 000 лв и документи за разходи за 8 000 лв фактури.. така 4 000 лв печалба ще имам на което трябва да платя 15% данък.. трябва ли да изпратя някакъв отчет или статистика нещо такова имаше да се попълни? и имаше поле за това кой е водил статистиката.. имаше поле за това дали е физическо лице или няква счетоводна къща... или да ми предложите друго приложение имаше приложение 6 примерно..

И имам друг въпрос задължително ли е да взема служебна бележка от еконт и изискват ли от НАП? за мен аз си знам колко приходи имам по принцип..
 
Мисля не се признават. Ако искаш разходи, регистрираш фирма...


Аз ще си ги декларирам ако ми изпратят писмо може и да искат да е върху целия оборот, но няма как да нямам разходи..
 
Последно редактирано:
Привет, колегата hap23 е писал правилно.

1.Да искат ти бележка, вземи си от ЕКОНТ, струва 20/30 лв да ти направят справка.
2.Ще платиш повече от 15% на печалбата.
3.Разходи няма да ти се признаят без бележки, нямаш фактура за моливи от офиса.
5.Защо не си отвориш фирма? Стурва 700 лв на месец, ако няма да продаваш сериозно, такива неща като физическо лице го забрави, това си е търоговия, иска се фирма...
6.Намери си счетоводител, струва никакви пари, ако неможеш да платиш за счетоводител, просто стани такъв, или се хвани на работа някъде, ще си направиш проблеми.


Поздрави,
Станимир И
 
Привет, колегата hap23 е писал правилно.

1.Да искат ти бележка, вземи си от ЕКОНТ, струва 20/30 лв да ти направят справка.
2.Ще платиш повече от 15% на печалбата.
3.Разходи няма да ти се признаят без бележки, нямаш фактура за моливи от офиса.
5.Защо не си отвориш фирма? Стурва 700 лв на месец, ако няма да продаваш сериозно, такива неща като физическо лице го забрави, това си е търоговия, иска се фирма...
6.Намери си счетоводител, струва никакви пари, ако неможеш да платиш за счетоводител, просто стани такъв, или се хвани на работа някъде, ще си направиш проблеми.


Поздрави,
Станимир И

Защо трябва да платя повече от 15% върху печалбата? като съм си плащал осигуровките ? Имам и фактури за разходи..
 
Привет, колегата hap23 е писал правилно.

1.Да искат ти бележка, вземи си от ЕКОНТ, струва 20/30 лв да ти направят справка.
2.Ще платиш повече от 15% на печалбата.
3.Разходи няма да ти се признаят без бележки, нямаш фактура за моливи от офиса.
5.Защо не си отвориш фирма? Стурва 700 лв на месец, ако няма да продаваш сериозно, такива неща като физическо лице го забрави, това си е търоговия, иска се фирма...
6.Намери си счетоводител, струва никакви пари, ако неможеш да платиш за счетоводител, просто стани такъв, или се хвани на работа някъде, ще си направиш проблеми.


Поздрави,
Станимир И
Глупак.

1. Дават я безплатно
2. Ще платиш точно колкото е предвидено по закон.
3. Няма да коментирам даже
4. ЛИПСВА?
5. Не струва 700 лева на месец
6. Поредната ти тъпотия, че и неграмотно написано.
 
Привет, ако имаш тези неща, може, най-добре си намери счетоводител, 100% има нещо което не знаеш или спестяваш, ако ти кажем нещо най-вероятно ще е грешно, по-форуми не се питат такива неща, и пак казвам, счетоводител си намери.

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, ако имаш тези неща, може, най-добре си намери счетоводител, 100% има нещо което не знаеш или спестяваш, ако ти кажем нещо най-вероятно ще е грешно, по-форуми не се питат такива неща, и пак казвам, счетоводител си намери.

Поздрави,
Станимир И
благодаря
 
Попълних приложение номер 2 , като пуснах и разходи към приложението.. не ми поиска отчет и така изпратих.. очакваме да видим дали ще върнат или не :Д ако има проблем ще съобщя за напред
 
Попълних приложение номер 2 , като пуснах и разходи към приложението.. не ми поиска отчет и така изпратих.. очакваме да видим дали ще върнат или не :Д ако има проблем ще съобщя за напред
Много зависи от това какво си продавал и можеш ли да докажеш произход.
Ако си продавал лична продукция, най-вероятно ще мине.
Ако си препродавал като физическо лице, без касови бележки, по-добре нищо да не беше подавал.
Разходите едва ли ще ти ги признаят на физическо лице.
Най-вероятно на 12к лева ще платиш 10% данък.
Тези 5% за да стане 15% не знам от къде ти идват.
Имаш 5% данък дивидент за юредически лица ако парите са изтеглени от каса, но ДОД е 10%.
 
Незнам защо всички си мислят че не се признават разходи за физически лица? Тогава защо в приложение 2 като отбележиш физически лице и имаш графа разходи? тогава да го махнат от там ? това 12к не са чиста печалба.. като си продаваш стока тази стока да не е паднала от небето.. нали си купувал от някъде.. имам фактури на мое име за стоката
 
Може да имаш фактури, но фактурите са за юридически лица или физически лица регистрирани по ЗДДС
тогава в закона защо има опция например като това че извършваш търговия като физическо лице? нека тогава се забрани извършване на търговия като физ лице.. според мен много зависи на кой ще подпаднеш и отсреща човека как е настроен.. тогава нека приемат че всичко е това са вещи втора употреба мои ..
 
до 15 бона оборот е по изгодно като физическо лице въпреки че плащаш 15% върху всичко, така че плащай
 
тогава в закона защо има опция например като това че извършваш търговия като физическо лице? нека тогава се забрани извършване на търговия като физ лице.. според мен много зависи на кой ще подпаднеш и отсреща човека как е настроен.. тогава нека приемат че всичко е това са вещи втора употреба мои ..
Можеш да извършваш търговия като физическо лице, да, но не всякаква търговия.
Не може да препродаваш например.
Как ще го приемат, божа работа.
Не е добра идея да търгуваш със стока без юридическо лице.
 
По приложение 2 следва и приложение 2004 - справките за изравняване на осигурителен доход да са попълнят, съответно да се изравнят и внесат осигуровките, независимо от данъка. ЗП плащат различни осигуровки от самонаетите. Щом имате разходи с фактури , значи не продавате собствена земеделска продукция, а купени стоки с цел препродажба.
Подадена по този начин декларация (освен, че е с неверно съдържание) може да ви предизвика ревизия като ФЛ. Най-вероятно очаквайте включване следващите месеци от НАП.
 

Горе