Плащане- Card payment or Bank transfer

bluefighter

Active Member
Здравейте,
незнам точно тук ли е мястото за тази тема и ако има проблем, моля модераторите да я преместят.
Смятам да закупя малко стока от един сайт от Англия, всичко е наред до момента в който разбрах че не приемат Paypal, а искат плащане чрез:
1)Card Payment- ще ми се обадят по телефона да им дам детайлите по картата ми и ме уверяват (в сайта, не чрез пощата) че не пазят данните. Въпросът ми тук е дали като им дам данните си те могат и друг път да теглят пари от нея, без мое съгласие?
Каква е таксата? И като цяло какви са наблюденията Ви при този вид плащане?
2)Банков трансфер- каква е таксата? Съзнавам че и тук има опасност от пращането на пари на "грешен" човек, но поне не давам сметката си, нали?
Ако някои може да помогне ще съм много благодарен.
 
От: Плащане- Card payment or Bank transfer

Таксата за банков превод е около $100-$200 (зависи кои банки ще участват, защото от това зависи колко банки ще участват). Обичайна практика е банковата такса да я поема изпращача, а таксата при плащане с карта я поема търговеца. Това е обичайната практика, а в твоя случай трябва да питаш търговеца. Не знаеш колко го дерат от фирмата, която доставя платежни услуги за разплащания с дебитни и кредитни карти - може да му е по-изгодно да плати банковата такса.

Най-глупавото е, че не знаеш колко точно ще бъде банковата такса (от банката ще кажат само тяхната такса - колко ще бъде таксата на другите банки няма да ти кажат докато не наредиш плащането - т.е. след като ти вземат парите ще разбереш с колко са те одрали).

Разбира се, че след като си дадеш данните ще могат да ти издърпат всички пари от сметката. Особено ако имаш инсталиран троянски кон на твоя компютър (което е много по-вероятно от това на техния компютър да има инсталирано такова чудо). А и по всяко време може да кракнат компютъра на търговеца и да си вземат пари от картовите сметки на клиентите. Има случаи кракерите да си взимат номерата на картите директно от сървърите на банката, която е издала картите... Така че е достатъчно само да притежаваш карта (без да я показваш на никого) за да е възможно да те оберат.

А ако в договора, който сключваш е написано, че могат да си дърпат от твоята карта колкото си искат - ще го направят. Внимавай като сключваш договор (сключването на договор може да го направиш с едно щракване на мишката без да разбереш, че си сключил договор). Например потребителите на GoDaddy редовно реват, че са им дърпали пари от картата. Защото не четат какво подписват.

Детайли за картата не се дават по телефона - който подслушва може да си пазарува от твое име. Ползването на телефон е по-добрия вариант само ако не си сигурен, че компютърът ти няма троянски кон.

Технически е възможно да не пазят номера на картата - може да въвеждат номера във виртуален POS терминал на сайта на банката, която ги обслужва. В такъв случай няма да имаш проблеми, ако телефонът не се подслушва, служителят, който ти взема номера не краде, на компютъра му няма инсталиран троянски кон и сигурността на банката е наред (а не като онази американска банка, която обраха).
 
Последно редактирано:
От: Плащане- Card payment or Bank transfer

Мерси за инфото. Също ме интересува не е ли странно фирма от Англия да не приема Paypal. Да не би да съм попаднал на някаква fake компания. В гоогле я потърсих има и на доста места адреса, но никъде не намерих в някакъв форум да се коментира тоя сайт, все пак е онлайн магазин. Това мен повече ме притеснява.
Иначе за превод с карта искат 1.25% такса (пише го в сайта)
 
От: Плащане- Card payment or Bank transfer

Не е странно. PayPal се ползва много лесно от измамници (които лъжат търговците). И търговците трябва да вдигнат цените драстично за да компенсират загубите от ползването на PayPal, което ще изгони клиентите. Така че по-добре изгонени клиенти заради PayPal, отколкото изгонени клиенти заради високи цени.

Не знам колко пари е харчиш, обаче 1.25% ми се струва по-евтино от $100-$200. Даже и $50 да е банковата такса (което много ме съмнява) пак е възможно 1.25% да излезе по-евтино.

Кажи кой е сайта. Не сме ясновидци.
 

Горе