Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

TouchDown

Member
Днес попаднах на тази новина.

Пловдивската фирма SCI ("Сейф къмпани интернешенъл”), която Комисията за защита на потребителите уличила като пирамида е с нов собственик в Германия. Зад него обаче стоят досегашните собственици в България Светослав Рангелов и Станчо Рангелов, твърди в.”Телеграф.”
Регистрацията в Германия е била направена с цел да се подготви излизането на фирмата на международните пазари. Пострадали клиенти смятат, че така фирмата иска да стане недосегаема за родните структури.

Собствеността на фирмата вече е преминала в ръцете на дружеството Saveway Internsional. Това е станало след заповедта на КЗП за прекратяване на нелоялните търговски практики от ноември миналата година.

Като собственици са посочени същите хора плюс Симеон Мандаджиев. В немските сайтове вече текат предупреждения и сигнали срещу фирмата, в които тя е определена като пирамида.

Основният проблем със SCI е, че стойността на продукта – карти за намаление, е многократно по-ниска отколкото е таксата за присъединяване към компанията. Тази такса варирала между 600 и 3 000 лева, но преди прехвърлянето на на собствеността е увеличена на 4 00 и 2 000 лв.

Според собствениците на компанията 38 000 души ползват услугите им. В същото време група от 9 000 недоволни от дейността на фирмата са се обединили във Фейсбук хпод името „Игнорирай SCI –спаси приятел”.

Фирмата обжалва в съда решението на Комисията, според която фирмата извършва нелоялна търговска практика, заради което е наложена глоба от 10 000 лева. /БЛИЦ
http://www.blitz.bg/news/article/257823?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=a6
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

Не са духнали, просто са сменили името си, знам не за друго ами защото продължавам да засичам рекламата ф10-ка само, че с друг надпис :D
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

Аз пък мога да кажа само браво на тия двамата, хитро са си излъгали куп балъци. Като има балъци ще има и тарикати! Всеки иска и той да измисли някаква схема и да вземе лесните пари, не се правете :)
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

И ти ли така мислиш? Да метнем хората, пък да се оправят?
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

зависи от парите естествено. но тия не играят с дребни суми, смятам, че никой няма да откаже ако му падне такава възможност да направи бързи пари на гърба на някой. Морала си е морал, но хляба е с пари, луканката пък изобщо.
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

зависи от парите естествено. но тия не играят с дребни суми, смятам, че никой няма да откаже ако му падне такава възможност да направи бързи пари на гърба на някой. Морала си е морал, но хляба е с пари, луканката пък изобщо.

Има нещо вярно в думите ти, всеки е голям моралист когато съди другите, но в първия момент когато му попадне възможнот да върже някой и да изкара пари го прави без да се замисли.
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

Има нещо вярно в думите ти, всеки е голям моралист когато съди другите, но в първия момент когато му попадне възможнот да върже някой и да изкара пари го прави без да се замисли.
Брех и тези думи от човек с голям трейд във форума!Демек,моралист си ама ако ти падне да преебеш някой за голяма сума що пък не?!?
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

Брех и тези думи от човек с голям трейд във форума!Демек,моралист си ама ако ти падне да преебеш някой за голяма сума що пък не?!?

Моля?

........
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

в тоя форум не съм чул да става сделка за голяма сума, така, че не знам дали някой може да прееебе някого за пари баш тука :D
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

в тоя форум не съм чул да става сделка за голяма сума, така, че не знам дали някой може да прееебе някого за пари баш тука :D

ясно, той просто си трупал мнения..
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

Сега видях на фейсбук страницата на Игнорирай SCI-спаси приятел, че иска от страна на SCI е оттеглен.
 
От: Пловдивската пирамида духна зад граница (SCI)

Този опит за натиск, май че им изигра лоша шега. Лесни пари има единствено от лотарията...
 

Горе