Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

BurnX

Well-Known Member
Смятам , че мобилните устройства все повече навлизат в интернет и потребителите почват да четат всичко от тях. Та моята тема няма мобилна версия и на мобилни телефони изглежда гадно - трябва да скролираш за да четеш. Искам да оправя този пропуск. Кой плъгин е най добър за това и може да ми помогне?
В интернет намерих това - WP Touch ? Става ли с този и има ли по добър ?
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Аз съм с него и за сега няма ядове.
 
Става, но на сайта, който се опитах да го сложа не стана - с къстам дизайн няма да се получи, но с някой сютъбъл, ще стане. ;) Вземи си една риспонсив тема и забрави за този плъгин. Първо е на кантар дали ще тръгне и второ - поредния плъгин. Колкото по-малко се разчита на плъгини, толкова по-добре за сайта. :)
 
От: Re: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Става, но на сайта, който се опитах да го сложа не стана - с къстам дизайн няма да се получи, но с някой сютъбъл, ще стане. ;) Вземи си една риспонсив тема и забрави за този плъгин. Първо е на кантар дали ще тръгне и второ - поредния плъгин. Колкото по-малко се разчита на плъгини, толкова по-добре за сайта. :)
Не искам да сменям. Вече съм си изградил сайта точно както ми харесва. Темата много си ми харесва , просто няма за мобилни устройства , което е минус. Ще пробвам с това - дано работи.
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Плъгин до плъгина, мила моя майно льо - докат не останат на хоста сал плъгини и нищо друго...

Плъгин срещу CSS? Вземи се стегни в кръста. ;)
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Е как да го направя без плъгин и като искам да не си сменям темата? Имам 9 плъгина толкова ли е фатално още един ....
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Почти всички теми вече са оптимизирани за телефони,а и размера на екраните намтелефоните се увеличава.
Каква е твоята тема , я дай линк да видим
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Мисля, че едва ли има тема, която да не може да се направи отзивчива.
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Мисля, че едва ли има тема, която да не може да се направи отзивчива.

Ок ако може да ми кажеш как да я направя - http://www.fabthemes.com/pelican/ ще съм ти признателен.
Ако е прекалено трудно ще пробвам с плъгина.
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Темата се държи перфектно на моя таблет , 1200 на 800 точки екран и в двете посоко на
екрана
Е на телефона ми (S3 mini) трябва да скролираш и не седи добре.
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Ок ако може да ми кажеш как да я направя - http://www.fabthemes.com/pelican/ ще съм ти признателен.
Ако е прекалено трудно ще пробвам с плъгина.

Трябва ти някой с повече знания от мен. Темата ти е на три колони - почти готова.
Не мисля да е сложно. Може би само с добавяне на правилата за media ще стане работата.
Нещо от типа:
Код:
/*********************************Begin Media Queries****************************************/

/* for 960px or less */
@media screen and (max-width: 960px) {
.........
..........
/* for 768px or less */
@media screen and (max-width: 768px) {
...........
........
/* for 480px or less */
@media screen and (max-width: 480px) {
........
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Както каза Вискяр можеш да го направиш чрез CSS, не съм много на "ти" с него затова не мога да ти помогна, но можеш да си направиш дизайна респонсив чрез него като избереш които елементи да се показват и при какви условия.
Можеш да го направиш и с JS, но там нещата са по-сложни.
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

При мен е супер, поне демото де.
После ще ти кача и снимки.
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Препоръчвам на всички ако нямат мобилна версия на темата да използват мобилната версия на jetpack на мен много ми харесва :)
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

WP Touch се справи с задачата. Сега на телефона излиза мобилната версия , изглежда добре.
 
От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Имаше някаква дупка в този плъгин, .е знам дали са я оправили
 
Re: От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

WP Touch се справи с задачата. Сега на телефона излиза мобилната версия , изглежда добре.

Еее, евалата. :) Захапа си всичко, нали го разджитка?
 
От: Re: От: Плъгин , който да прави сайта ни читаем за мобилни юзъри

Еее, евалата. :) Захапа си всичко, нали го разджитка?
Еми то в сайта има 5 статии... виждам всичките. В неплатената версия има само една тема , махнах слайдъра от нея и сега като заредя сайта от тела се виждат само статиите. Като ги отворя всичко е в една колонка , няма скролиране на страни. Чисто и удобно.
Интересно че си ми тръгнаха и адсенс рекламите. Въпреки че в плъгина има място за настройване на рекламите (заключени в безплатната версия) но рекламите се появяват както в десктоп версията на сайта (в началото на поста и в средата). Та всичко изглежда наред и работещо.
 

Горе