Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

martobg

Member
Отварям онлайн магазин и възнамерявам да не изисквам хората да се регистрират в сайта, а просто да слагат продуктите в една кошница, да вкарват име, адрес и т.н. и да поръчват. Какви са плюсовете и минусите на такава стратегия според вас?
 
От: Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

Минусът при твоя замисъл е, че при всяка покупка ще трябва да пишат едни и същи неща, а при регистрация ще ги напишат веднъж и после само ще се логват в сайта ;)
 
От: Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

Минусът при твоя замисъл е, че при всяка покупка ще трябва да пишат едни и същи неща, а при регистрация ще ги напишат веднъж и после само ще се логват в сайта ;)

Да, това е така. Но от друга аз предпочитам да пазарувам в сайтове, където просто си вкарвам данните и си поръчвам, без да трябва да се регистрирам, което в много случаи ме дразни. Може би трябва да предложа двата варианта като се замисля... :confused::idea:
 
От: Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

Може би трябва да предложиш регистрация, без необходимост от активиране чрез мейл.
 
От: Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

По-добре ще е да направиш да може да се поръчва и без регистрация, но да може и да се регистрират потребителите, които са заинтересовани от магазина ти или тези, които в бъдеще ще пазаруват.
П.С. Виж този сайт. В него може да се пазарува и със, и без регистрация, но забележи, че потребителите влизат само с имейла си - не се използват абсолютно никакви пароли.
 
От: Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

Може би трябва да предложиш регистрация, без необходимост от активиране чрез мейл.

Да и това е вариант...просто изпитвам определена ненавист към регистрацията. Все пак като вляза в обикновен магазин не ме карат да преписвам личната си карта преди да купя нещо.
 
От: Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

Просто е. Ако има много видове продукти трябва да има регистрация. Ако продуктите са малко, не е необходимо.
 
От: Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

Но знаят, че ще ти го дадат на ръка, а не трябва да го пращат "на другия край на света"(образно казано).
Все пак изборът си е твой, а аз си изказвам мнението :) Как ще постъпиш - ти си знаеш ;)
 
От: Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

Просто е. Ако има много видове продукти трябва да има регистрация. Ако продуктите са малко, не е необходимо.
Защо? Можеш ли да разясниш?
 
От: Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

Според мен недей слага регистрация(поне в началото), може да отблъснеш няколко мързеливи клиенти. :)

Опрости максимално формата за поръчки да не се налага да пишат романи и си готов. Аз лично не бих сложил регистрация дори на голям сайт:)

Тъй като се замисля обаче ще ти трябва и някакъв вид потвърждение на поръчката (да си потвърди мейла или нещо от сорта) за да се избегнат фалшиви поръчки. :)
 
От: От: Плюсове/Минуси на изискване за регистрация в онлайн магазин?

Според мен недей слага регистрация(поне в началото), може да отблъснеш няколко мързеливи клиенти. :)

Опрости максимално формата за поръчки да не се налага да пишат романи и си готов. Аз лично не бих сложил регистрация дори на голям сайт:)

Тъй като се замисля обаче ще ти трябва и някакъв вид потвърждение на поръчката (да си потвърди мейла или нещо от сорта) за да се избегнат фалшиви поръчки. :)

Да, прав си. Затова смятам след поръчката чрез едно телефонно обаждане да се потвърждава поръчката. Минусът е, че телефонът тогата трябва да е задължително за попълване поле...
 

Горе