Подаване на данъчна декларация през Интернет - от къде?

against

Well-Known Member
От няколко часа ровя и немога да намеря откъде се подава тая декларация през интернет. Навсякъде пише, че може да се подаде през интернет с електронен подпис, ама никъде не дават ни адрес, ни мейл....

Как става тая работа?

Дръпнах си някакъв PDF, на който пише "Годишна данъчна декларация по чл.50 от ЗДДФЛ ..." и в него има бутонче да ти генерира XML файл.

Предполагам тоя XML трябва да се подпише и да се прати някъде?


ПС: Между другото ако някой не е разбрал - ако сте сменяли работодател през 2010 трябва да подавате данъчна декларация. Повече инфо тука: http://blog.primabg.net/2011/03/2010.html

Срока е до края на деня :D
 
От: Подаване на данъчна декларация през Интернет - от къде?

https://inetdec.nra.bg/
 
От: Подаване на данъчна декларация през Интернет - от къде?

Мерси много, сега ще пробвам.

Забелязах обаче, че бутончето за ВХОД със сертификат не бачка под Firefox 4 (и преди някой се оплакваше), пък аз само там имам подпис.
Е тука пише как се оправя - http://dotomaz.tumblr.com/post/786443743/firefox-4-0b1-and-ssl-renegotiation
Една настройка на FF се променя и после може да си подписвате.
 
От: Подаване на данъчна декларация през Интернет - от къде?

Моя подпис пък работи само с ИЕ :D

Аз си мислех, че съм си подала късно декларацията в 18:50 (работят до 19 ч) :lol: Обаче ти биеш всякакви рекорди
 
От: Подаване на данъчна декларация през Интернет - от къде?

Еми... то пишеше до края на деня и аз реших, че има време :)

Подадох го най-после, ама пише, че имам дължим данък от 0.01 лв - това предполагам е от някакви закръглявания (всмисъл реално не трябва да имам) :D Това лошо ли е?

И да питам за един код, че не съм сигурен дали не го обърках:

Приложение № 1 доходи от трудови правоотношения
01
- Правоотношения с работници и служители по Кодекса на труда
или
07 -
Правоотношения между работодател по смисъла на ЗДДФЛ и българско или чуждестранно физическо лице, когато тези правоотношения се установяват по договор за предоставяне на персонал между работодателя и трето лице

Става въпрос за доходи по трудов договор - аз писах 07, ама не съм сигурен дали не трябваше 01 :)
 
От: Подаване на данъчна декларация през Интернет - от къде?

Еми.. аз бих писала 01, ако трудовият ти договор е директно с работодателя, но не знам наистина :) Ако не се лъжа в едномесечен срок може да подадеш коригираща декларация, ако чак толкова си окашорил нещата

П.С. Това за имането на време ми е толкова познато.. обещах си следващия път да проявя малко здрав разум и да не си причинявам допълнителни емоции по този начин
 
От: Подаване на данъчна декларация през Интернет - от къде?

Ми мене ме зачуди да не би да е за работодатели, та затова писах другото... ама ще питам утре и ако трябва ще коригирам.

А за срока незнам, да се оправят :D То и май го удължиха с 2 седмици, че много хора са разбрали в последния момент.
 
От: Подаване на данъчна декларация през Интернет - от къде?

Не се притеснявай хората са предвидили санкция от 1000 лв за невярно попълнени данни нали все пак трябва да се пълни хазната - Бъди Патриот :)
 

Горе