Подкрепа

zack

Active Member
Здравейте,
От няколко месеца предимно чета форума и искам да ви поздравя за сериозната
работа, отношението и неподправената информация :) През тези няколко месеца
четене се убедих на 99%, че наистина може да се печели от Internet :) Надявам
се, че когато започна да печеля ще съм на 100% сигурен ;) През това време
нахвърлих доста идеи на хартия, купих няклко добри домейна, читав хостиг и т.н.
Та общо взето съм решил до 2 седмици :) след които ще имам повече свободно време
да започна сериозно да развивам идеите си и пускам тази тема просто за да получа
подкрепа, тъй като всичките ми познати казват, че съм луд да се занимавам
с това. Иначе имам доста сериозна професия с доста прилични доходи за млад
човек в България. Професията ми е свързана изцяло с комуникации, като преди
7-8 години се занимавах и с програмиране.
И общо взето въпроса ми е следния - може ли при условие, че човек вложи много
труд, време и инвестира да се изхранва от Онлайн бизнес :) че ми писна от тия
комуникации (Cisco, Juniper и сякви такива бъгни невероятни). Искам да живея
някъде на спокойно място, далеч от всичката тая мръсотия, нерви, шуробажанащина
и т.н. и да изкарвам колкото да живея нормално. Та възможно ли е това да стане.
Готов съм да вложа няколко години само да знам, че ще успея да се махна от София
и да нямам нищо общо с бизнеса в България от който вече ми се повръща :( :( :(
 
От: Подкрепа

няколко години е добър период, според мен ще успееш. Естествено зависи от идеите. И аз имам подобни планове за махане от София и мисля, че идеята е много добра. Успех!
 
От: Подкрепа

Успех и на двама ви, но дано поне не мислите за махане от България.
 
От: От: Подкрепа

Успех и на двама ви, но дано поне не мислите за махане от България.

:) Никакво махане от България. Бил съм в почти половината европейски столици
и да ти кажа нищо особено. Искам спокоен живот на някое чисто местенце без
задръствания, шум, псувни, без да си крия колата на паркинг и да ме е страх
че като отида на кафе наркоманите ще ми дигнат лайсните, джантите и огледалата.
Писна ми да съм абонирам за СОТ, МОТ, БОТ и сичкото ...инс дет го има :( :( :(
А и само от IT разбирам и ми се струва че ще успея да се справя с бизнеса по
Интернет та затова. След 2 седмици започвам сериозно с минимум 5-6 часа на ден
отделени за това :)
 
От: От: От: Подкрепа

Е, това вечв друго казва :) желая ти големи успехи и печалби братле ;)
 
От: От: Подкрепа

Успех и на двама ви, но дано поне не мислите за махане от България.

При мен ситуацията е подобна. Една камара оферти за чужбина съм отхвърлил (последната днес за Виена) и си мисля, че никога няма да съжалявам
 
От: Подкрепа

Здравей,

Поздравления! Това е правилния начин на мислене. Аз съм абсолютно със същата идея и мисля, че мога да споделя моя опит с теб.

Моите наблюдения са, че Online бизнеса в България ще се подобрява значително.

Единствения проблем с бизнеса, който аз виждам е свързан със сигурността. Тоест никога не знаеш дали няма да те изместят или дали няма да ти пропадне бизнеса. За това съвета ми е да си направиш портфейл от няколко различни направление, за да може ако едното направление тръгне надолу, да имаш достатъчно финанси.

Така, че продължавай напред и знай, че винаги има начин (Ако съдбата ти затвори вратата, влез през прозореца). Бъди упорит и не се предвай, когато срещнеш трудноти.
 
От: Подкрепа

подкрепата я имаш бате :) хубаво е че можеш да се справиш с доста основните неща иначе е напълно възможно да се издържаш с пари от афилиейт програми и адсенс стига да си достъчно сериозен и да отделиш време на проектите което в твоя случаи за хоризон от няколко години мисля че е напълно достатъчно :)

А и да не забравя ако имаш въпрос или проблем постваи тема във форума ще се постараем да помогнем :)

пп Прителите и колегите които ти говорят че така не става никога не са имали собствен бизнес предполагам или поне сайт от които да изкарват нещо индустрията е да не кажа мулти милиардна :) има хляб (и сирене) за много хора особено пък в бг където плащат малко...
 
От: Подкрепа

Интернет бизнеса е развит супер много в чужбина и интернет пазара е супер голям. Това е бъдещето и за България. Затова смятам, че ще успееш. Първите винаги печелят. Ако устроиш няколко работи в различни направления, с времето те ще ти донесът супер много доходи. Казвам ти. Постави правилните корени и когато интернет бизнеса се развие в България ти ще си един от печелившите! "Първите винаги печелят!" . Поне ти нямаш проблем като моя :( Имаш така нужните инвестиции (които ми липсват). Щом имаш голямо желание и ако си упорит в работата си няма как де не успееш :) Късмет :)
 
От: Подкрепа

Здрасти, и от мен я имате на 110%.:) Да и аз подкрепям горните мнения, мисля че отделеното време, което си си поставил ще ти напълно достатъчно да влезеш в ритъм, както и да станеш опитен в онлайн маркетинга.:) Упсехи и всичко най най, приятен престой тук.:)
 
От: Подкрепа

Здрасти и от мен!:) За подкрепата съм сигурен, че я ще получиш от всеки един в този форум, мога да кажа че всички са пичове и винаги помагат(даже и мен ме траят още с глупавите ми въпроси):) Имай предвид като почваш да се занимаваш с онлайн бизнес, че изисква доста работа, време и знания.

Аз в началото като започнах си викам сега ще си направя 1-2 сайта и после ще си пия биричката с мацки на плажа ама не стана точно така-оплесках няколко проекта щото бях индиянец и не разбирах много от нещата. Сега съм готов с 2 нови проекта и до седмица две ще ги пускам(мисля че съм ги направил сега като хората), че мисълта ми е да не се отказваш ако нестане от първия път и винаги питай ако нещо не ти е ясно:)

ПП:по подписа ти виждам, че имам съмишленици и още един човек мисли като мен:p
 
От: От: Подкрепа

... ама не стана точно така-оплесках няколко проекта щото бях индиянец и не разбирах много от нещата....

Я обясни по-точно ко си им оплескал щото нещо не мога да те разбера :)

Иначе от днес започвам сериозната работа и първия въпрос удачно ли е да
имам един блог на купен хостинг с домейн и на него пишейки статии да промотирам
отделно примерно 5 различни продукта. Отделно съм му инсталирал Wordpress, дали
е ОК или да позлвам нещо друго :)

Отделно имам засега 3 БГ сайта с много добри имена на домейни, които съм обмислил и
т.н. и започвам да ги правя.Тяхната идея е да се посещават много и уж от БГ реклами
да се печели ама ще видим.

А и обмислям сериозно идеята за Дропшипинга ама там нещата трябва да са по изпипани
че парите дето ще се вложат са повечко :p

Общо взето и малкото време, което ми оставаше за спане май свърши :)
 
От: Подкрепа

И от мен имаш подкрепа, предполагам доста хора от форума мислят да направят същото като теб :) Все пак най-добре е като си си шеф сам :) и като са ти нужни около 3-4 часа дневно за да изкарваш повече от достатъчно за да живееш. Успех както на теб така и на всички от форума
 
От: От: От: Подкрепа

Я обясни по-точно ко си им оплескал щото нещо не мога да те разбера :)

Иначе от днес започвам сериозната работа и първия въпрос удачно ли е да
имам един блог на купен хостинг с домейн и на него пишейки статии да промотирам
отделно примерно 5 различни продукта. Отделно съм му инсталирал Wordpress, дали
е ОК или да позлвам нещо друго :)

Отделно имам засега 3 БГ сайта с много добри имена на домейни, които съм обмислил и
т.н. и започвам да ги правя.Тяхната идея е да се посещават много и уж от БГ реклами
да се печели ама ще видим.

А и обмислям сериозно идеята за Дропшипинга ама там нещата трябва да са по изпипани
че парите дето ще се вложат са повечко :p

Общо взето и малкото време, което ми оставаше за спане май свърши :)

Еми не искарах никакви пари от тях само се овътрях и за това ги слагам в графата "оплескани"-много неща не им бяха в ред-наместа доблирано съдаржание,некачествени линкове,лоша оптимизация и др.Аз мисля че човек е хубаво да олеска нещо, че после да знае как става:)

За блога мисля че не е необходимо да е на платен хост ползвай блогър(препоръчително за продукти на ГБ) или wordpress и си вземи само един домейн и си готов.Имай в пред вид, че за повече продукти на 1 блог или сайт по-трудно се оптимизира, аз примерно бих направил 5 блога(или 2-3 в зависимост дали могат да се комбинират някой от продуктите) и после бих ги линквал един към друг(ама това е мое мнение):)

Успех и да искараш много кинти!:)
 
От: Подкрепа

Само да вметна, че аз говорих за примерно 5 прудукта в една ниша.
Да кажем блога да е за отслабване и да има примерно различни
статии за отслабване и да се рекламират 5 различни продукта,
всичките подпомагащи отслабването :) Нещо такова работи ли
като вариант или да се придържам към 1 продукт?
 
Последно редактирано:
От: Подкрепа

Винаги е приятно да се комуникира с интелигентни хора.
Успех, zack :)
 
От: От: От: Подкрепа

А и обмислям сериозно идеята за Дропшипинга ама там нещата трябва да са по изпипани
че парите дето ще се вложат са повечко :p
Не си прав парите са малко - сравнение с повечето начинания в частния бизнес. Успех.
 
От: От: От: От: Подкрепа

Не си прав парите са малко - сравнение с повечето начинания в частния бизнес. Успех.

:) Имам доста опит с правенето на частен бизнес в България и
с много разправии по институции и т.н. ;) Започнах мой бизнес
на 22 като абсолютно всичко от регистрацията на фирмата до
сключване на договори, писане на оферти и т.н. си го правех сам.
Само че явно 'щото не съм такъв и не бутнах пари на който трябва
трябваше да го прекратя, а бизнеса си беше читав.
И парите,които вложих си бяха доста и изкарани с много труд от самия
мен. Сега ще пробвам онлайн, поради простата причина, че
се надявам, че няма да имам нищо общо с БГ бюрокрация +
БГ мутри и шоробажанащина. Не си ме разбрал.
Просто сравнено с един хостинг + сайт
дропшипинга си е доста по-сериозно нещо :)

P.s. А това че парите са малко е супер тъпо изказване и ще ти кажа защо.
Първото правило трябва да ти е "Не губи пари". Придържай се към него
без значение малко ли смяташ че са или много ;) Защото когато не
обмислиш нещо риска да загубиш се увеличава многократно ;)
Без лоши чуства

Поздрави
Митко
 
Последно редактирано:

Горе