Подходящ лаптоп за работа до 800 лв

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте,

Може ли да ми препоръчате откъде да си взема нов лаптоп до 800, който ще работи с програми като Photoshop, Sony Vegas и други?

Благодаря Ви предварително!
 
До Автора,

Влез в сайта на Retro PC Mania, имат за тази цена невероятни лаптопи втора употреба в отлично състояние. Или виж Crash.bg или Plasico. Недей си взема лаптоп от ширпотреба Техно-нещо си, защото новите лаптопи, колкото и блазнещо да звучи, че е "новичко" -- са пълен боклук. Отварял съм безброй лаптопи, и старите HP и DELL-ове, пластмасите самите са по-качествени, има метал, има пластмасови щипки, където вървят кабелите.

На новите лаптопи от същите тези марки, вътре кабелите например не вървят по щипки, ами са залепени с тиксо, което от температурата се разлепя. Въобще, самият факт, че са ползвали тиксо на лаптоп DELL -- е жалко. Повярвай, това ти е най-малкия проблем. Вентилаторите умират до 3-6 месеца на новите лаптопи. Ще се видиш в чудо, ако отидеш и си купиш "новичко", така както хора, неразбиращи абсолютно нищо от компютри -- те съветват.

Старата архитектура не би трябвало да те плаши. Има стари, но изключително мощни машини, със сериозни процесори и видео карти, които без проблем ще подкарат Premiere CC и After Effects CC -- много по-тежки софтуери от Photoshop CC, да речем.
 
До Автора,

Влез в сайта на Retro PC Mania, имат за тази цена невероятни лаптопи втора употреба в отлично състояние. Или виж Crash.bg или Plasico. Недей си взема лаптоп от ширпотреба Техно-нещо си, защото новите лаптопи, колкото и блазнещо да звучи, че е "новичко" -- са пълен боклук. Отварял съм безброй лаптопи, и старите HP и DELL-ове, пластмасите самите са по-качествени, има метал, има пластмасови щипки, където вървят кабелите.

На новите лаптопи от същите тези марки, вътре кабелите например не вървят по щипки, ами са залепени с тиксо, което от температурата се разлепя. Въобще, самият факт, че са ползвали тиксо на лаптоп DELL -- е жалко. Повярвай, това ти е най-малкия проблем. Вентилаторите умират до 3-6 месеца на новите лаптопи. Ще се видиш в чудо, ако отидеш и си купиш "новичко", така както хора, неразбиращи абсолютно нищо от компютри -- те съветват.

Старата архитектура не би трябвало да те плаши. Има стари, но изключително мощни машини, със сериозни процесори и видео карти, които без проблем ще подкарат Premiere CC и After Effects CC -- много по-тежки софтуери от Photoshop CC, да речем.

Макар втората ръка да са по-силни, по-силна е идеята, че след 1 година като му изтече гаранцията, лаптопа просто ще се скапе :D

Иначе ако е вярно това за DELL, съм безмълвен!
 
Потърси нещо с четири ядрен core i5 ( примерно Intel Core i5-8250U ). Тук има някакви, тук таме имат и видео карти, но не знам до колко ще подкарат phostoshop & sony vegas.

Но щом това ти е бюджета, помисли за настолен или както казаха колегите втора употреба.
Все пак като място за купуване съм много доволен от Лаптоп.бг и Ардес.
 
Макар втората ръка да са по-силни, по-силна е идеята, че след 1 година като му изтече гаранцията, лаптопа просто ще се скапе :D

Иначе ако е вярно това за DELL, съм безмълвен!

Не знам дали от личен опит говориш, но единия ми DELL е от Crash.bg, а сървъра ми IBM е от Retro PC Mania -- и ги ползвам вече стана 5-6 години.

Иначе мога да ти отворя чистак новия ми, бързичък DELL от миналата година, а тиксото което са ползвали е тънко и жълто, не е от онова, което прилича на лейкопласт, твърдото, а жълто и тънко, и всичко вътре е омазано в лепило от разтеклото се тиксо.

Вентилатора ми го обслужвах сам, започна да стърже на втория месец, а тъй като лаптопът е пластмасов, и то от някаква помиярска пластмаса, грее невероятно. Достъпът до частите също е мега труден. На старите лаптопи имаш достъп за HDD и паметта от външни отделения, става за секунди. При тия новите трябва да разколачваш всичко. Вадиш клавиатура, вадиш Wi-Fi карта, и прочие и прочие. При мене трябва да извадя и DVD-RW устройството само за да стигна до процесора.
 
Последно редактирано:
и козела има хубави втора ръка
 
леле тоя ъдари дъното
skeptic-2.jpg
 
Купи си МАК за 800 лв. Втора ръка... ще те слуша още 5 г.
 
Дисплея е добре поне да е IPS, и с това условие значително намаляват потенциалните лаптопи за купуване. Аз не бих се зверил върху Photoshop на скапан TN дисплей.
 
Купи си МАК за 800 лв. Втора ръка... ще те слуша още 5 г.
Боже, опази! Един познат си купи чисто нов iMac и твърдия му диск умря веднага след като гаранцията му изтече, след около 1-2 години беше това. Тея машини са капсуловани като иФонетата, не можеш просто да си пъхнеш каквито части имаш вътре, въобще голяма глупост.

На всички нови iMac или MacBook - твърдите дискове са от най-евтините, долнопробни, понякога дори рефърбиши WD-та. Не ти говоря WD Black или нещо от високо качество, а най-големия ширпотреб.

Apple fan boys са nuts.
 
Боже, опази! Един познат си купи чисто нов iMac и твърдия му диск умря веднага след като гаранцията му изтече, след около 1-2 години беше това. Тея машини са капсуловани като иФонетата, не можеш просто да си пъхнеш каквито части имаш вътре, въобще голяма глупост.

Чичо ми си купи кутия цигари и умря от рак.
 
Не ми се спори, поствам хората да четат. Който е умен ще ми последва съвета.

То и на цигарите пише “пушенето убива”.
 
Ето за какво говоря... Сега ще разберете защо само болен мозък би си купил iMac!

1:34


 
Ето за какво говоря... Сега ще разберете защо само болен мозък би си купил iMac!

1:34



То и пушачите са болен мозък.
 
Дисплея е добре поне да е IPS, и с това условие значително намаляват потенциалните лаптопи за купуване. Аз не бих се зверил върху Photoshop на скапан TN дисплей.
Там цената е по-висока, ако иска и по-мощни параметри, да е true IPS дисплей... Трябва да развърже кесията.

Ето, по темата, Автора може да грабва едно такова:
https://rmania.net/laptopi-dell--la...-amd-radeon-hd-8690m-8gb-ssd-no-pwm-3511.html

Процесор: Core i5 (Haswell)
Х-ки на процесор: i5-4310M, 2.7-3.4GHz, 2C/4T, 3MB, 22nm, 37W
Големина на дисплея: 14" (16:9) Wide
Резолюция: 1920 x 1080 (Full HD)
Тип на дисплея: IPS, LED, no PWМ
Видеокарта: AMD Radeon
Х-ки на видеокарта: HD 8690M, 2GB GDDR5, 64-bit, DX12, SM5.0
RAM памет: 8192MB (8GB) DDR3
Твърд диск: 240GB SSD
 
Последно редактирано:
Ако се ориентираш към втора ръка, препоръчвам ти да си харесаш машина според ревютата в rmania.net, след което да потърсиш конкурентна цена за същата конфигурация в другите сайтове за втора ръка.

Прост пример, Dell Latitude E6540, i7-4800MQ в rmania струва 1089.99лв (https://rmania.net/laptopi-dell--la...led-kbd-hd-camera-anodized-aluminum-3205.html), докато в kozelat.com е най-много 874, а има и оферта за 819 (https://kozelat.com/laptopi-dell-latitude-e6540)

В случая, ако си вземеш от козела, можеш да си добавиш читаво SSD ...

Успех!

п.п. Матрицата на лаптопа в примера ми е TN, но е без ШИМ.
 

Горе